Evišťátko Evišťátko komentáře u knih

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Silná kniha,což jsem si uvědomila až na jejím konci. Zpočátku popis běžného života vyústí v závěr hodný zamyšlení.

19.07.2019 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

I já musím napsat , že pro mě je Polednice skutečně dobrou českou detektivkou a že jich je jak hub po dešti. V záplavě severských krimi, kterým se nebráním ,ale už i mezi nimi si začínám vybírat, je Polednice ryze naše , nepřitažená za vlasy , bez zbytečného balastu a se správnou dávkou napětí.

14.04.2019

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

To nejlepší co jsem od Hájíčka četla. Celá vesnická trilogie stojí za přečtení!

13.03.2019 5 z 5

Skvělý Boček, skvělá aristokratka a všichni protagonisté! Tyhle knížky si ordinuju, když potřebuji rozcvičit bránici.

19.12.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Autorka mě nezklamala! Je pro mě sice náročnější číst text, ve kterém chybí přímé věty,ale v žádném případě to neubírá knize na čtivosti. Existuje vůbec řešení, které by bylo nejlepší pro všechny ?

19.12.2018 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Další česká autorka , která mě donutila přemýšlet. Za takové příběhy jsem vděčná. Myslím si, že každá z nás chce být tou nejlepší mámou stejně jako ta románová. Udělala spousty chyb , které se jí vymstily. Nicméně kdo z nás je nedělá? Příběh plný lásky, smutku, nepochopení...a bolesti.

19.04.2018 5 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

"Psát o lidském utrpení, které člověk na vlastní kůži nezažil, stejně jako o neuvěřitelném zlu, z něhož pochází, je nesmírně těžké. Pochopit, přiblížit se, vcítit se...je to vůbec možné?" Já si po přečtení této knihy myslím, že je. I tak si ale nikdo z nás nikdy nebude moci představit plnou hrůzu tehdejší doby.

14.01.2018 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

A nezklamal mě!!! Krásně a poutavě napsaný příběh s detektivní zápletkou. Jsem ráda, že jsem na tohoto autora natrefila!

01.11.2017 5 z 5

Skála Skála Peter May

Krásně napsaný román, zasazený do neobvyklého prostředí. I když na mě konec trošku překombinovaný, přesto vynikající počin.

24.09.2017 5 z 5

Dlouho jsem zvažovala nad tím, zda jsem u některé z knih , které jsem kdy četla, brečela. Tahle bude asi první. Kolik takových dětí je kolem nás a možná o nich nevíme. A nemyslím tím jen Sheillu. A jak je těžké milovat ty, kteří se chovají tak, že v prvním kontaktu není nic co by na nich člověk miloval. A že mít je rád je tak těžké. A že mít rád někdy zkrátka bolí.

24.07.2017 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Mám ráda čím dál víc neobyčejné příběhy obyčejných lidí! A tahle knížka navíc mě opakovaně dojala.

22.02.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tolik jsem se bála , aby kniha nebyla plná balastu a romantických scén, které jsem za každou stránkou už už čekala a jsem vděčná autorce, že tomu tak nebylo! Až na pár odborných nesrovnalostí, nad kterými ráda přivřu oko, to byl příběh, který donutí k přemýšlení. Na konci jsem si říkala, aby to proboha někdo nechtěl natočit,což se ale bohužel nejspíš stalo. Protože dle mého, na plátně to už nemůže být ono!

20.09.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Děsivé a nebylo k tomu zapotřebí krve či popisu fyzického násilí (alespoň ne v míře jak je na to člověk z thrillerů zvyklý) . Za mě naprosto geniální dílko, které se čte na jeden zátah. A s tím, jak se blíží konec , se neustále díváte přes rameno , protože kdo ví , jak to ve skutečnosti skončí.

26.08.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nemůžu říct, že by tahle krimi byla špatná. Co mě při jejím čtení rozptylovalo byl styl psaní. Jako bych se na něj nedokázala soustředit a opakovaně se v textu ztrácela.

25.08.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

"Kniha, která vás pobaví i dojme." A já jsem moc ráda , že tomu skutečně dostála! A i když erotiky je tam až až, přesto jsem z ní neměla dojem lacinosti či vulgarity.

04.02.2018 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Pro mě vynikající detektivka,psaná čtivým stylem,napínavá až do samotného konce.

18.05.2016 5 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Mám ráda dobře napsané příběhy a to autorka umí!

20.06.2023 4 z 5

V dnešní době povinná četba, místy až stěží uvěřitelné pasáže.

01.10.2022 5 z 5

Zvláštní, ale pravdivé Zvláštní, ale pravdivé John Searles

Naprosto skvěle vyprávěný příběh plný bolesti , neuvěřitelnosti, zklamání,lidskosti a naděje!!! Pro mě velký objev!

23.03.2022 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nebylo to špatné,ale četla jsem od Lapeny lepší.

29.12.2021 4 z 5