Evickar Evickar komentáře u knih

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

V knize jsou 2 časové linie... první je současnost přeživší Libby, která je vám nesympatická snad už od prvních stránek a pak druhá linie ze dne, kdy byla vyvražděna její rodina, a to z pohledu Bena (odsouzeného bratra) a Patty (jejich matky). Upřímně jsem si nejvíc užila Benovy vzpomínky na onen nešťastný den a hned jsem k němu pocítila sympatie i lítost. V jeho životě nikdy nebylo nic tak jak by chtěl, neustále si z něho někdo utahoval včetně jeho holky ... pak by na celý svět byl naštvaný asi každý. Ani bych neřekla, že kniha byla na začátku nudná nebo že se pomalu rozjela. Takové vyvrcholení jsem vážně nečekala a byla jsem z toho, jak to vše toho večera proběhlo smutná.

04.04.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Románů jsem přečetla už nepočitatelně, ale žádná mě nedojala tolik jako tato. Ikdyž už jsem několik knih na to stejné téma četla, už si je téměř nepamatuju, ale tahle se vám strašně moc vryje do paměti.Je skvěle napsaná a neuvěřitelně emotivní a vy si ke knížce musíte povinně ještě koupit balík kapesníků. Do hlavní postavy se vcítíte během několika prvních stránek a přemítáte, jak by jste se asi zachovali na jejím místě... co byste udělali jinak nebo naopak neudělali vůbec a jak byste se chovali na místě ochrnutého Willa, který se na světě už nemá z čeho těšit.

26.03.2014 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Kniha mě příjemně překvapila. Neřekla bych, že byla tak šokující, jak se o ni všude povídá. Její nejsilnější stránkou je psychika postav a její proměna. Scény s dětmi nejsou tak drsné, pořád jsou v určité míře přijatelné. Kdo má rád psycho-detektivky, tomu se tato kniha bude rozhodně líbit! Jen upozorňuji. že kniha je prvním dílem série. Pokud očekáváte, že se případ hned vyřeší, jste na omylu ;-)

24.03.2014 4 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Opravdu jsem se nasmála. Už na prvních stránkách napočítáte tolik sprostých slov jako v žádné jiné celé knize :-) Pro odpočinek rozhodně doporučuji, ikdyž se jedná o vojenské prostředí a v bojových vozidlech a organizacích té doby se trochu ztrácíte.

16.03.2014 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Kniha se mi opravdu líbila, ale je mi líto toho, že byla tak krátká, aby se člověk dokázal do děje pořádně vžít. Jinak bych dala určitě 4*.

18.02.2014 3 z 5

Hitler a holocaust Hitler a holocaust Robert Solomon Wistrich

Kniha je rozdělená tematicky, což mi moc nevyhovovalo. Roky skákají sem tam a člověk se přestává orientovat v návaznosti jednotlicých událostí.

14.02.2014 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Z celé skupiny hlavních hrdinů jsem si nemohla vybrat, kdo z nich je nejsobečtější. Jediná opravdová osobnost, kterou jsem si hned oblíbila, byla samozřejmě věrná hospodyně Nelly. Ale jednotlivé osobnosti knihy byli tak skvěle popsány a vykresleny, že nemůžu jinak a dávám 4*.

10.12.2013 4 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Během posledního dílu jsem si nějakým způsobem zvykla na extrémně namyšleného Thomase, který je nejlepším stratégem, se kterým jsem se kdy v knihách setkala. Série se určitě bude líbit těm, kteří milují propracované plány bitvy a intriky, ale já mezi ně nepatřím. Navíc mi na konci umřela moje oblíbená postava a od závěrečné bitvy jsem čekala rozhodně víc!!!

01.12.2013 3 z 5

Dávné vzpomínky Dávné vzpomínky Karel Oswald

Opravdu moc pěkné a jednoduché povídání o osudu romské rodiny Holomkových - od příchodu na Slovensko přes vyhlazení během 2. světové války až po poválečné období. Knížka je útlá a zaznamenává nejdůležitější události génia Tomáše Holomka, premianta na gymnáziu a budoucího právníka.

24.11.2013 4 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Nemůžu se tím absolutně prokousat. Jeden příběh připomíná druhý, takže si vlastně ani jeden nezapamatujete.

22.11.2013 2 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla. Poslední díl byl stejně napínavý jako všechny předchozí. Kdo očekává happy-end, asi bude zklamán. Ještě teď nechci uvěřit, že to dopadlo takhle. Moc se mi líbily pasáže s Nasuadou a Murthagem - asi proto, že jsem romantik. Celkově velká spokojenost!

17.11.2013 5 z 5

Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček Roman Vaněk

Další skvělá kuchařka od pana Vaňka, která se spíše soustředí tentokrát na výrobu domácích uzenin a zabíjačku, ale i tak se v ní najdou další klasické české recepty s krásnými fotografiemi.

05.11.2013 5 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

Nejlepší kuchařka, co jsem kdy otevřela. Pro kuchaře amatéra nejlepší volba. Ke každému receptu fotografie, nejzákladnější české recepty. Už jsem jich vyzkoušela sama dost a vždy se mi recept povedl.

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Kniha je mnohem silnější než předchozí česká kuchyně. Nejvicě mě zaujala část s omáčkami k masu a sladké :-)

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Kniha se mi líbila, drsná mluva mi vůbec nevadila, ale chyběl mi nějaký pořádný děj, což jsem asi u erotického románu ani neměla očekávat. Proto dávám 4*.

07.10.2013 3 z 5

Mezi zloději Mezi zloději Douglas Hulick

Dávám 3 hvězdičky, ale kdybych na ní měla více času a nemusela ji neustále odkládat, tak věřím, že by si zasloužila i 4 hvězdy. Je to chlapské drsnější čtění, spousta detailů, díky kterým vám atmosféra přijde realističtější.

30.09.2013 3 z 5

Vlkodlak Vlkodlak Boris Vian

U některých povídek jsem se opravdu nasmála, ale myslím si, že tenhle titul ve mně nic moc nezanechá a za nějakou dobu už si nebudu z něj nic pamatovat. I tak ale stojí za přečtení.Lepší 3 hvězdičky

22.08.2013 3 z 5

Na základě komentářů jsem čekala hororové povídky, ale jak jsem četla a četla, tak jsem na ně nenarazila. Ano, povídka Jáma a kyvadlo byla napínavá, ale neřekla bych hororová. A povídka o orangutanovi? Při tom jsem se vážně nasmála. Mno, jako odpočinkové čtení bych řekla průměrné, ale horor nečekejte.

12.06.2013 3 z 5

Nádherné vykoupení Nádherné vykoupení Kami Garcia

Poslední díl rozhodně nebyl nejhorší! Byl velmi dobrý, ikdyž 1. a 3. se mi líbily více. Pěkně ukončený příběh, ne úplně růžový, čemuž dávám rozhodně plus. Moc se mi líbily akčnější pasáže, ze začátku poměrně nudné. U Leny to zachraňovalo opět duo Link a Ridley :-)

29.05.2013 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Kniha jasně zobrazuje, jak se lid dobrovolně nechává zotročovat a ze strachu z toho, aby je nepotkal stejný osud jako upálené nešťastníky, mlčí a čeká na zázrak od Boha anebo od vrchnosti. Pomoc ale nepřijde a tak procesy neustávají po celých 8 let. Také je krásně napsáno, jak se jednotliví inkvizitoři obohacují na dlouho trvajících procesech a jak je nemožné vyváznout bez trestu a dokázat svou nevinu.

10.05.2013