Hitler a holocaust

Okolnosti a příčiny holocaustu. Dějiny antisemistismu, jeho historické kořeny a konkrétní projevy. Zrod plánu na fyzickou likvidaci židovského národa, jeho místo v nacistické ideologii a realizace v praxi vyhlazovacích táborů a plynových komor. Antisemitismus se, podle autora, zrodil z deformované tradice křesťanského antijudaismu a byl rozšířen prakticky po celé Evropě. Historický vývoj v Německu po 1. světové válce (hospodářský propad, oslabení mezinárodního postavení země atd.) vyvolal posílení nacionalismu a xenofobních nálad. Zrodila se nacistická ideologie založená na rasové nenávisti a antisemitismu (viz Mein Kampf). Po nástupu fašistů k moci byli Židé vyřazováni ze společenského, politického i hospodářského života. Nacistická vyhlazovací mašinerie soustředila Židy z celé Evropy v ghettech, odkud vedla cesta do vyhlazovacích táborů a na smrt. Autor se zabývá osobním podílem Hitlera na genocidě židovského obyvatelstva. Věnuje se osudu Židů v jednotlivých evropských státech i politice spojenecké koalice, která účinným způsobem nezasáhla a nezabránila masovému vraždění, stejně jako katolická církev....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30915/hitler-a-holocaust-ilU-30915.jpg 4.19

Hitler and holocaust (2001)

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Slovart (ČR)

McBerny
03.01.2016

Asi nejstřízlivěji a nejvyváženěji napsaná kniha o holokaustu, jakou jsem kdy četl, která je navíc skvěle napsána i přeložena.Všem zájemcům o tuto velmi smutnou problematiku doporučuji jako základní čtení.

Evickar
14.02.2014

Kniha je rozdělená tematicky, což mi moc nevyhovovalo. Roky skákají sem tam a člověk se přestává orientovat v návaznosti jednotlicých událostí.

Valyk
29.12.2013

Dějiny holocaustu - velice odborně zpracované. Pro milovníky literatury faktu jedinečná kniha.