Hitler a holocaust

od:


KoupitKoupit eknihu

Okolnosti a příčiny holocaustu. Dějiny antisemistismu, jeho historické kořeny a konkrétní projevy. Zrod plánu na fyzickou likvidaci židovského národa, jeho místo v nacistické ideologii a realizace v praxi vyhlazovacích táborů a plynových komor. Antisemitismus se, podle autora, zrodil z deformované tradice křesťanského antijudaismu a byl rozšířen prakticky po celé Evropě. Historický vývoj v Německu po 1. světové válce (hospodářský propad, oslabení mezinárodního postavení země atd.) vyvolal posílení nacionalismu a xenofobních nálad. Zrodila se nacistická ideologie založená na rasové nenávisti a antisemitismu (viz Mein Kampf). Po nástupu fašistů k moci byli Židé vyřazováni ze společenského, politického i hospodářského života. Nacistická vyhlazovací mašinerie soustředila Židy z celé Evropy v ghettech, odkud vedla cesta do vyhlazovacích táborů a na smrt. Autor se zabývá osobním podílem Hitlera na genocidě židovského obyvatelstva. Věnuje se osudu Židů v jednotlivých evropských státech i politice spojenecké koalice, která účinným způsobem nezasáhla a nezabránila masovému vraždění, stejně jako katolická církev....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30915/hitler-a-holocaust-30915.jpg 4.19
Orig. název:

Hitler and holocaust (2001)

Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Slovart (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
McBerny
03.01.2016

Asi nejstřízlivěji a nejvyváženěji napsaná kniha o holokaustu, jakou jsem kdy četl, která je navíc skvěle napsána i přeložena.Všem zájemcům o tuto velmi smutnou problematiku doporučuji jako základní čtení.

Evickar
14.02.2014

Kniha je rozdělená tematicky, což mi moc nevyhovovalo. Roky skákají sem tam a člověk se přestává orientovat v návaznosti jednotlicých událostí.

Valyk
29.12.2013

Dějiny holocaustu - velice odborně zpracované. Pro milovníky literatury faktu jedinečná kniha.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

Adolf Hitler holokaust Židé druhá světová válka (1939-1945)

Autor knihy

Robert Solomon Wistrich

Robert Solomon Wistrich
izraelská, 1945 - 2015

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených17x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených3x
v Knihotéce21x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech1x