Evickar Evickar komentáře u knih

Stalinovy krávy Stalinovy krávy Sofi Oksanen

Upřímně jsem nebyla schopná tuto knihu dočíst. Velmi mě nudila a až na pár pasáží se v knize omílá pořád jedno a to samé. Málokterou knihu jsem nedočetla, ale u této mi pokračování ve čtení přišlo opravdu jako ztráta času.

16.11.2015

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Strašné zklamání. Žádné napětí, žádná hloubka. Ani za tragédii bych to neoznačila. Naopak jsem doufala v brzkou smrt Macbetha - tedy spíše happy end. Shakespeara už asi ne. Opravdu nevím, co je na něm tak skvělého.

19.10.2015 2 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Četla jsem knihu Ty, která pojednává také o stalkingu, ale z pohledu pronásledovatele. Pohled oběti mi ale přišel zajímavější, hlavně psané deníky. Části z pohledu vypravěče by v knize ani být nemusely. Ale rozhodně slušné, bylo by to 3,5 hvězdičky :-)

20.08.2015 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Knihu nemůžu hodnotit, protože jsem ji nedočetla. Věnovala jsem svou pozornost 150 stranám a kniha mě i tak nestačila ničím zaujmout.Jestli kniha pokračuje stále ve stejném tempu jako prvních 150 stran, tak jsem ráda, že jsem ji odložila. Raději jsem šla mýt nádobí.

27.07.2015

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

V tomhle díle se vlastně vůbec nic nedělo, žádný zlom, žádný pokrok, docela nuda :-(

19.07.2015 3 z 5

Antistresové omalovánky pro dospělé Antistresové omalovánky pro dospělé Jolana Daňková

Koho nudí kulaté mandaly, ten si zde přijde na své. Květiny, stroje, zvířata... Jeden obrázek budete vymalovávat hodiny, to Vám zaručuji :-)

19.06.2015 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Asi to bude tím, jak moc miluji film, že mě kniha tak neuchvátila, jak jsem doufala, ale rozhodně stojí za přečtení.

31.05.2015 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Už jen tím, že Joe byl knihkupec jako já, si získal mé sympatie. Nejvíc jsem se pobavila u situace, kdy se ho zákazník ptá, zda už četl Doktora Spánka a on mu odpovídá, že ta kniha vyšla teprve včera. Typický zákazník :-D Joe je vyšinutý stalker schopný zlikvidovat všechny překážky. Neuvědomuje si, že dělá něco nezákonného, vždyť je to pro jejich lásku. Upřímně jsem čekala víc akce a krve (už jenom kvůli té obálce:-)), ale spíš mi to připadalo jako úchylná červená knihovna s pár úmrtími. Čekala jsem úplně něco jiného, ale vlastně jsem i tak byla spokojená. A konec je tak trochu předvídatelný.

28.05.2015 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Přemýšlela jsem mezi 4 a 3 *, ale z konce jsem byla docela zklamaná, takže jsem zvolila horší hodnocení. Na začátku knihy mi byl Leonard hodně nesympatický a autor ho vystihl trochu jako vyšinutého maniaka. S přečtenými stránkami se z Leonarda postupně z ničeho nic stává lepší člověk, přejete mu, aby mu jeho vražda vyšla. Upřímně jsem taky tak trochu doufala v jeho sebevraždu. Konec je dost otevřený, poslední dopis můžete tak trochu brát jako důkaz toho, že vlastně žil dál, ale asi mu nebylo úplně nejlépe, když si ho musel napsat. Hodně mi vadí, že se nevyřešil problém s matkou, autor se tím asi moc nechtěl zabývat.

13.05.2015 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Už když jsem četla anotaci, tak jsem věděla, že námět bude hrozné klišé. Typická červená knihovna, která ničím nevyniká. Hlavní hrdinky nejsou moc sympatické. Allie bych už při prvním setkání asi propleskla. Moyesová tentokrát zklamala.

05.05.2015 3 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Uff, dala jsem šanci už druhé knize od Palahniuka. A ani tato mě vůbec neoslovila. Jediné, co Palahniuk opravdu umí, je vybrat si zvrácené téma a nacpat do knihy hromadu absolutně nedůležitých informací, o kterých si asi myslí, že jsou zajímavé, ale ve skutečnosti tomu tak ani moc není. Kniha je plná zbytečných nechutností (opravdu nepotřebuju vědět, proč si člověk nemá utírat po velké zadek ze zadu do předu). Doufala jsem v aspoň trochu zajímavý děj ze strany aspoň jednoho hlavního hrdiny, ale nikdo mne nezaujal. Ne, prostě další knihu už opravdu ne.

19.04.2015 2 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Druhý díl rozhodně nebyl špatný, nicméně ve mě nezanechal takový šok po posledních stránkách jako díl první. Možná jsem si knihu tolik neužila kvůli tomu, že jsem ji ve třetině odložila a vrátila se k ní po delší době. Zneužívání dětí hlavní podezřelou je posunuto na druhou lajnu. Spíše se zde řeší její minulost a nové vraždy, díky kterým vám připadá, že vlastně čtete úplně jiný příběh a ne pokračování prvního dílu. Motivace k vraždám v prvním díle se zde vlastně vůbec neřeší. Bojím se, že autoři třetí díl už tak překombinují, že se v tom všichni budeme nakonec ztrácet.

07.04.2015 3 z 5

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

Každý touží po tom, aby se svět točil kolem něho. Každý chce být hlavní hrdina ve filmu. Chceme být bohatí, krásní, úspěšní. Pro tento cíl jsou lidé schopni udělat cokoli....opravdu? Já myslím, že ne. To jenom hlavní hrdinové této knihy jsou schopní si ustřelit půlku hlavy nebo si nechat vybuchnout plyn před obličejem, spořádat hormony měnící vás pomalu v opačné pohlaví. Přečetla jsem třetinu knihy a mít doma krb, tak bych ji využila asi na podpal. Přečetla jsem polovinu a můj názor se nijak nezměnil. Stejně tak na 180. straně. Pak přišel zlom, kdy nikdo není takový, jak ho vnímáte na začátku, každá akce se začne vyjasňovat. S tím podpalem jsem si to rozmyslela. Možná bych knihu mohla věnovat do knihovny. Vše je tak umělé, plastické, že se člověk prostě nemůže s dějem vžít. Na skoky z budoucnosti do minulosti do jiné minulosti a tak dále jsem si časem zvykla. Ale Palahniuka už asi ne,....jedině, že bych si koupila do bytu krb.

07.02.2015 2 z 5

Málokterá kniha vám přivodí tolik šoků jako tato. Když už si myslíte, že situace asi už nemůže být horší, věřte mi, že autorka přijde s něčím ještě mnohem tragičtějším. Poslední díl posouvá celý komplet na úplně jinou úroveň. Dlouho se mi kniha tak nelíbila jako tato.

23.01.2015 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Opravdu se vždy snažím knihu dočíst do konce, ale už u druhého dílu tak trochu trpím. Přečetla jsem polovinu knihy a nic mě nezaujalo. Neexistuje tu žádný hlavní děj, což je pro mě v knize klíčové. Odkládám na časy, kdy nebudu mít co číst.

22.11.2014 2 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Pro mě docela velké zklamání. Název i podtitul sice směřují k tématu Osvětimi, ale o životě hrdinky v tomto táboře se dozvíme pramálo. Kniha má 152 stran. Z toho poloviny stránek obsahuje text, to máme 76 popsaných stránek. Z těchto 76 popsaných stránek se necelá polovina věnuje životu v Osvětimi - tedy přibližně 30 stran. Tak asi chápete mé zklamání, když za polovinou knihy nás začne hrdinka nabádat, abychom žili pozitivně a děkovali Bohu za to, že tu jsme atd. atd. Druhá polovina prostě samé náboženství a esoterika. Ale za 2 hodinky přečtené, takže zase taková ztráta času to nebyla.

18.07.2014 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Ostré předměty pro mě nebyly tak uspokojující jako Temné kouty, nicméně námět byl zajímavý a postavy jako vždy dost labilní (včetně hlavní hrdinky). Napětí jsem kromě několika stran docela postrádala a ani identita vraha pro mě nebyla překvapením. Knihu jsem ale přečetla za 1,5 dne, takže to něco do sebe rozhodně má. Byla jsem celkově spokojená.

06.06.2014 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Na počátku jsem knize chtěla dát jasné 4*, ale pak mě během knihy autorka začala rozčilovat s tím jejím věčným "cool" a "fetem" a jak byli všichni "sjetý." Děj se během knihy skoro nikam neposouvá, hlavní hrdinka se točí neustále dokola mezi odvykáním a fetováním. Její jednání mě neustále vytáčelo, až jsem si říkala, jak může být pořád tak blbá - ale musím vzít taky v potaz její tehdejší věk (14 let). Takže nakonec jsou z toho 3* :-)

02.06.2014 3 z 5

Zlá žena Zlá žena Marc Pastor

Kniha pro mě byla bohužel spíše zklamáním. Příběh vypráví samotný Smrťák, který postupně potkává všechny hlavní postavy. Námět knihy je opravdu dobrý, naštěstí se nejednalo o žádné fantasy, ale místo, aby se něco dělo, se spíše zpětně vypráví život hlavní podezřelé, která je vlastně jistá už od začátku a jejíž život nebyl nijak zajímavý. Nejlepší částí je konec, a tím myslím posledních 20 stran. Jinak poměrně nudné čtení. Škoda, že nebylo využito potenciálu tématu únosu a vražd.

17.05.2014 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Po knize Než jsem tě poznala musím dát rozhodně míň hvězdiček. Ikdyž kniha vypráví o smrtelně nemocném zamilovaném páru, je vlastně docela vtipná. Na svůj věk oba hrdinové dost filozofují o životě, o vesmíru, o nekonečnu. Nakonec ale neukápla ani slza. Dala bych tomu 3,5*. Než jsem tě poznala je prostě dospělejší. Tohle je trošičku pro náctileté. Jediné, co mě štve je, že spisovatel nakonec opravdu Hazel neřekl, jak jeho kniha pokračuje :-)

04.05.2014 3 z 5