Evickar Evickar komentáře u knih

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Tak druhý díl mě upřímně dost zklamal. Žádné velké dějové zvraty, nuda celou polovinu knihy. Začátek a konec přitom byly moc dobré. Hlavní hrdinové byli dlouho od sebe... a nesetkali se a nesetkali... až mi nakonec vlastně začínalo být jedno, jestli spolu tedy budou nebo ne. Škoda.

05.05.2019 3 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Kdyby útok na ostrově skončil tak, jak jí Podvod ukázal Deamonovi, myslím, že by to bylo poměrně hrdé zakončení celého toho chaosu. Řekněme si narovinu, Bishop si nezaslouží dobrý konec. Je to vrah a ceký ten systém králů je neskutečně zvrácený. Kdyby zemřel v boji po boku svých "bratrů," myslím, že by to byla pro něho čest. Nakonec jsem spíš byla zklamaná, že to byl Podvod :-D Smrt na konci mě nechala úplně chladnou.

02.05.2019 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Lepší díl než ten první. Děj začíná být docela zajímavý. Můj názor na hlavní hrdinku a všechny ostatní se ale vůbec nezměnil. Pořád jsou to pro mě promiskuitní sobečtí parchanti a vrazi a stále mám problém si vybrat aspoň jednu jedinou oblíbenou postavu. Nejblíž by byl asi Nate. Hrdinka je snad ještě hloupější než v prvním díle. Že jí kluk přizná, že už zabil několik lidí a ona si pomyslí, že je jí to fuk a znovu mu roztáhne nohy zatímco jí přitom ubližuje? WTF? Ještě zkusím přežít ten poslední díl.

01.05.2019 3 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Hlavní hrdinka je blbá sobecká děvka. Omlouvám se za sprosté slovo. Pořád nějak doufám, že důvod Bishopova chování vůči ní je ve skutečnosti úplně jiný, než jaký jí řekl, protože jinak je to úplně nezajímavé. A závěr? Když si hlavní hrdinka uvědomí svůj původ a co vlastně je zač? To obrovské tajemství? Mé pocity v tu chvíli byly: A co jako... ? A nechalo mě to úplně chladnou a další díl si přečtu jen proto, že nerada nedočítám.

01.05.2019 2 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Nevím, proč všichni srovnávají tento titul s Harrym Potterem. Podle mě mají společného jen to, že se děj odehrává na kouzelnické škole. Jinak je děj naprosto odlišný, stejně tak postavy. Myslím si, že kdyby autorka trochu víc rozvinula děj a udělala s jedné knihy třeba trilogii, mohlo to dopadnout úplně jinak. Námět nebyl vůbec špatný. Baze jsem si docela oblíbila, jeho city se mi nezdály nějak "mimo mísu," to spíš až city Simona k němu. Komu se tento titul líbil, obzvlášť pak fantasy s homosexuální tématikou, rozhodně doporučuji Napůl zlý. To byla teprve jízda!

29.04.2019 3 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Musím říct, že Sav od Gideona bych asi na více stránkách nesnesla, obzvlášť při flashbacích. Takového rozmazleného fracka jsem snad ještě nikde neviděla. Easton opět po... všechno, co může. Svoje chyby neustále opakuje a ať už se stane cokoli, nikdy se z chyb nepoučí. Harley mi přišla jako jediná normální, stejně tak nový příchozí do fotbalového týmu. Takového kluka bych si představovala jako hlavního hrdinu. Jinak se kniha čte úplně sama a zhltla jsem ji za den. Mimochodem, asi poprvé mi Ella lezla hodně na nervy. Chvílemi jsem ji nemohla vystát... a Reed mi trochu chyběl, ale chápu, že je tato kniha o Eastonovi, ale i tak mi přijde, že ho spisovatelka úplně odsekla od rodiny.

03.09.2018 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Byla jsem schopná přečíst asi třetinu této knihy a je jedním slovem nechutná. Lidé v ní se chovají jako spodina ze středověku, až je to nemyslitelné. Nevím, jestli v ní budu vůbec pokračovat.

14.05.2018 2 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Kniha je výborná. Líbila se mi ještě víc než Simon Spears. Nemám moc ráda knihy, které se odehrávají v českém prostředí, ale tady jsem si zvykla okamžitě. Postavy prochází spolu mnoha problémy a jsou vyspělejší a rádi filozofují. Řekněme si narovinu, jsou to malí geniové :-D Děj pomalu plyne, ale je tak nabitý emocemi a barvitými rozhovory, že žádnou akci ani nepotřebujete. Rozhodně doporučuji.

14.03.2018 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

Konečně jsem celou tu blbinu dočetla :-D U některých dílů jsem se musela namáhat, ale nerada nedočítám sérii. Elena za celých těch 17 dílů vubec nedospěla. Pořád je to hloupá maloměstská pipinka, která chce všechny pro sebe. No dobře, až na konci jí došlo, že celá série není vlastně jen o ní :-D Přála bych si, aby hlavní postava byla aspoň zčásti tak chytrá jako Meredith a z části tak zábavná jako Bonnie. Ale Elena celou v celé sérii ničím nevynikala. Ale četlo se to rychle, za půl dne jako ni.c

25.10.2017 4 z 5

Planeta Nippon Planeta Nippon Antonín Tesař

Bible pro otaku!

21.10.2017 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Vlastně se děj podobal dost předchozím dvou dílům. Pořád dokola Hardin něco posírá a Tessa mu odpouští, protože ho strašně miluje a hrdost jí nic neříká. Autorka Tessu posílá na samé dno, aby měla o čem psát. Ve skutečnosti není nikdo schopný ustát tolik problémů a je dost nepravděpodobné, aby se to vše dělo jednomu člověku. Ale budiž, je to román. Když se na scéně objevil Zed, říkala jsem si, že je děj v háji, zase sebude opakovat to samé, naštěstí jeho přítomnost měla krátkého trvání. Ale celkově jsem se nemohla od toho odtrhnout. Všechny knihy jsou prostě psány hrozně lehce, že stránky ubíhají ani nevíte jak. Dlouho jsem nenarazila na tak jednoduchou a oddechovou četbu (kromě Poslední aristokratky, ale to je úplně z jiného soudku žánru). Na konci bych klidně vynechala poslední kapitolu po 10 letech, ta mi přišla zbytečná a přeslazená.

07.09.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Upřímně moc české autory nečtu, ale na základě dobrých recenzí jsem riskla Poslední aristokratku a vyplatilo se. Skvělé oddechové počtení, kde se hodně nasmějete. Každá postava na hradě Kostka je něčím specifická, od lakomého otce, hloupou americkou maminku přes kastelána, který nechce provádět návštěvníky po kuchařku, která miluje Helenku Vondráčkovou. Rozhodně si přečtu i další díly. Doporučuji všem, kteří nehledají náročnou literaturu a chtěla si na dovolené odpočinout!

27.08.2017 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Nebylo to špatné. Více mě bavili detektivové než unesená hrdinka. Některé části bych úplně vynechala, autorka zbytečně odbíhala od hlavního děje. Konec byl moc moc přeslazený.

19.05.2017 3 z 5

Okko: Cyklus vody Okko: Cyklus vody Hub (p)

Okko se mi líbilo asi až od druhé poloviny, kde se začalo něco pořádného dít. Kresba je moc pěkná, děj není špatný. Jen rozhovory mi moc neseděli a stejně tak člověk nerozezná charaktery jednotlivých postav. Všichni jsou nemastní neslaní, až na věčně škytajícího mnicha. Rozhodně si ale přečtu pokračování až vyjde.

06.05.2017 3 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Upřímně byla celá série Zaklínače pro mě zklamáním. Zamilovala jsem se do her, ale že tvůrci her budou ve vytváření příběhu mnohem lepší než samotný autor...to jsem nečekala. Bouřková sezóna je román o tom, jak se Geralt honí za svými nenahraditelnými meči. To je vše. To, že je lamač čarodějnických srdcí mě upřímně rozčilovalo už od začátku ságy. Příběh je docela nudný. Jediná výborná část v knize je zakázka na hradu Rissberg. Myslela jsem si, že kniha bude nějak navazovat na celou ságu, ale spletla jsem se. Řekla bych, že se odehrává někde před příběhem s Ciri popř. když byla Ciri u Melitelé.

04.05.2017 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Musím upřímně říct, že celou sérii jsem byla spíše zklamaná. Tento díl byl rozhodně nejlepší, ale jinak je celá série lehce nadprůměrná. Zbytečně mnoho politiky. Sérii jsem asi 2krát odložila. Přečíst ji celou mě donutila až hra, a to Zaklínač 3: Divoký hon. Řeknu Vám, že hra je mnohem, mnohem lepší, i co se týče děje :-D Tady se jen naznačuje nějaký konec světa, nějaká zmínka o divokém honu, jinak samá válka, kde koho z jakého vojska potkali atd. Vzhledem k mé lásce k Divokému honu si přečtu i Bouřkovou sezónu, ale jedná se u mě spíše o povinnost.

21.04.2017 4 z 5

Baskervillský pes Baskervillský pes Arthur Conan Doyle

Dobrá kniha, napínavý příběh, ale nic speciálního.

16.03.2017 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Podle hodnocení jsem čekala mnohem, mnohem víc. Skoro nic se v knize neděje, jen samé politické žvásty, v postavách se i v polovině dost ztrácíte. Líbil se mi výcvik Ciri, boje bylo pomálu :-(

06.02.2017

Slabé místo Slabé místo Lisa Jane Smith

Souhlasím s Vendulíkem. Děj se pořád dokola točí. Jsem vděčná za nové postavy, Zandera jsem si opravdu oblíbila. Stefan konečně umřel (fanynkám se omlouvám)a vztah Eleny a Damona se trochu posunul dál. Autorka to prostě měla už dávno zakončit.

29.01.2017 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

I když je tento díl stále nadprůměrný, podle mého názoru patří mezi nejslabší z celé série. S náboženskými kulty se setkáte skoro v každé detektivce, to téma je strašně ohrané. Každopádně detektivka dobrá, zase jsem se dozvěděla něco nového o Karlovi a hlavně Asadovi :-) Ten chlap je prostě drsoň!

31.10.2016 3 z 5