Evickar Evickar komentáře u knih

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Kniha mě zaujala hned od začátku. Není to ten typ románu, kdy se do sebe zamilují 2 nejoblíbenější puberťáci na škole na první pohled. Naopak. Na jedné straně Eleanor, která se obléká jako strašidlo a má problémy s věčně opilým a agresivním nevlastním otcem a na druhé straně Park, napůl Korejec, který na sebe nerad upozorňuje a raději si čte komiksy a poslouchá hudbu. A tito dva si jednoho dne sednou vedle sebe v autobuse a poprvé na sebe promluví asi až po měsíci. Od poloviny už je to klasická puberťácká story, ikdyž oba dva jsou na svůj věk aspoň trochu rozumnější.

08.09.2016

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Abych řekla pravdu, nerada čtu strašně profláknuté tituly, které Vám všichni doporučují (Harry Potter, Narnie, Pán Prstenů), ale udělala jsem výjimku a zkusila Noční klub. A byla to opravdu jízda. Neskutečně jsem se nasmála a akce bylo tolik, že jsem si říkala, že být hlavní postava, po prvních 20 stránkách bych odpadla vyčerpáním. Dlouho jsem nečetla nic tak dobrého. Kotleta mě trochu zklamal, ale Kulhánek rozhodně ne!

14.08.2016 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Pořád tak nějak přemýšlím, kolik hvězdiček mám dát. Je to tak na 3,5. Hádky a chyby obou hlavních postav se neustále opakují. Už jsem so říkala, tak už se rozejděte, Tesso, zkus to už konečně s tím Zedem, stejně po tom všichni tajně touží. Když už si říkám, že víc problémů snad ani už nemohou řešit, tak se objeví další a nakonec nezbyde v celé knize žádná normální obyčejná postava, která by si neprocházela nějakým těžkým obdobím. Hodnocení přidám asi po čase. Kniha mi ale opravdu rychle utíkala. Dobře se čte. Líbí se mi, že autorka zůstala u obou pohledů. Hardinův pohled je pro mě stále zajímavější. Ale opravdu ta kniha musela bý tak dlouhá?

23.07.2016 3 z 5

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Jako zakončení to nebylo úplně špatné, každopádně v porovnání s ostatními díly jsem se docela nudila.

15.07.2016 3 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Nenechte se odradit tím sladkým naivním začátkem! Bude se vám opravdu zdát, že čtete románek pro puberťačky. Jak ale děj postupuje dál, zjistíte, že ona naivita se vytrácí a přichází realita důsledky všeho, co se v knize odehrálo. Nečekala jsem, že se mi kniha bude tak líbit. Pěkná oddechovka pro mladé.

16.06.2016 4 z 5

Kouzelný vrch Kouzelný vrch Thomas Mann

Ne, prostě jsem nebyla schopná knihu dočíst. Dala jsem tomu skoro 200 stran. V té knize se absolutně nic neděje. Rozhovory a debaty nad subjektivními tématy jsou strašně nudné. Písmenk utíkala a já jsem nevnímala text. Chtěla jsem tento druh literatury zkusit, ale není to můj šálek čaje.

16.06.2016

Co je nového v biologii Co je nového v biologii Anton Markoš

Už je to pár let, co jsem vystudovala biologii, a proto jsem si ji trochu chtěla oprášit a zjistit, co se v tomto oboru děje nového. Sáhla jsem tedy už podle názvu po "Co je nového v biologii". Nic nového jsem se ale moc na těch 70 stranách nedozvěděla. Polovina knihy je vlastně vysvětlování základních pojmů a principů fungování buňky, DNA atd. Pan profesor Markoš se navíc ještě snaží tyto principy vysvětlit přirovnáváním k počítačovému systému a různým typům aut, což se aspoň mně moc nedařilo pochopit. Bylo by určitě lepší vysvětlit biologické jevy prostě tak, jak jsou. Je to kniha o všem a o ničem. Zklamala mě.

04.06.2016 2 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Biografie a vyprávění ze života jsem nikdy nečetla, ale musím říct, že jsem se opravdu bavila. Ke konci už mi přišlo, že se omílá pořád to samé dokola, ale rozhodně to byl příjemně strávený čas.

03.06.2016 4 z 5

Můj první román od Murakamiho. Bohužel nemám ráda romány, kde se řeší záležitosti vědomí a podvědomí a vymýšlí se různé hypotézy, které ve skutečnosti ani nemohou fungovat. Ačkoli je okolní svět krásně rozepsaný do posledního lístečku a hlemýždě, přijde mi, že o hlavním hrdinovi po přečtení celé knihy nevím skoro vůbec nic. Nic o rodině (pouze 1 zmínka o bratrovi), nic o jeho rozhodnutí stát se kalukátorem, odkud pochází pokoutníci a jak vypadají. Je tu mnoho nevysvětlených věcí, lepší je do knihy prostě nedávat, když autor není schopen poskytnout čtenáři věškeré informace. Od poloviny knihy se konečně začalo něco dít (cesta za profesorem do podzemí). Hodně mě zklamalo rozhodnutí hrdiny za Zdí. Já bych se rozhodla jinak - nepůsobí to na mě jako happy end a ten já většinou potřebuji nebo aspoň potřebuji, aby počínání hrdinů během celé knihy nepřišlo vniveč.

27.05.2016 3 z 5

Michaela: Události v klášteře svatého Anděla Michaela: Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Pronásledovaný vrah nalezne útočiště v klášteře plný jeptišek... pouze jeptišek, opat se ztratil v neznámu. Není to obyčejný klášter, je to klášter plný smilstva a hříchů, kde jeptišky rejdí na řídící páce a užívají si společných koupelí. Postavy jsou v knize absolutně šílené. Nemluvím jen o jeptiškách, ale i panu S. Nikdy nechápete jejich počínání a nedostane se vám k němu ani žádné vysvětlení. Obecně bych to nazvala velkým chaosem, ve kterém se prostě moc neorientujete. Každopádně mě tenhle chaos docela bavil. Nikdy netušíte, kdo co příště provede.

10.05.2016 3 z 5

Caliban Cove Caliban Cove Stephani Danelle Perry

Asi trochu subjektivní hodnocení. Jednička byla určitě lepší, ale já prostě miluji herní sérii, takže i kdyby to byla slátanina, dala bych aspoň 3 hvězdy. Rozhodně si přečtu i další díl. Bylo zde méně akce a hlavolamů. Prvních 100 stran popisuje přípravu týmu na akci. Kniha je velmi čtivá a stránky ubíhají strašně rychle.

08.05.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

I 3 hvězdičky jsou moc. Opět nechápu označení světového bestselleru. V knize není jediný člověk, který by mi byl sympatický a udržel mě u knihy. Několikrát jsem odolávala knihu úplně odložit, ale nemám ráda nedočtené knihy, tak jsem nakonec přemluvila sama sebe. Hlavní hrdinku bych já sama několikrát zabila. Je to pitomá, věčně ožralá pronásledovatelka, která se cpe do věcí, do kterých jí nic není a všem úplně bezdůvodně lže a diví se, že to má následky. Všechny ženy v knize jsou hysterické nány a pánové agresivní sobci. Nikdo normální. Už není, co dodat.

23.04.2016 3 z 5

Všehokniha Všehokniha Guus Kuijer

Kniha určitě není pro děti, je určena spíše pro mládež, pro začátek 2. stupně základních škol. Otec rodiny je křesťanský fanatik, který bije svou ženu, když mu odmlouvá a svého syna, když nezná na slovo přesně úryvky z Bible. Objevuje se tu ale nejen problematika víry, která děti spíše odradí. V knize je také postava ježibabky (ne moc oblíbené sousedky), která dokáže vyčarovat hordy žab a ví, co se u Tomášovy rodiny děje. Dětem se asi bude líbit nejvíc část právě se sousedkou, kterou Tomášek začne navštěvovat a nakonec zjistí, že vlastně není důvod, proč se jí bát, naopak se s ní skamarádí. Nakonec ale vše skončí tak, jak má a každý čtenář bude spokojený.

22.04.2016 4 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Knihu jsem raději nehodnotila. Nebyla špatná, ale, že bych autorce za ní dala nějaké ocenění, to určitě ne. Knihu bych doporučila dětem minimálně od 11 let. Hlavní hrdince je 10 a dochází jí souvislosti, které podle mě dětem v jejím věku vůbec nedochází (které 10letté dítě ví, co je to odboj?). Nevím, kniha mě spíše zklamala, ale asi to bude tím, že už nepatřím mezi děti a nevnímám tu knihu tak, jako oni.

18.04.2016 4 z 5

Vařte jako šéf Vařte jako šéf Zdeněk Pohlreich

Knihu mám doma už docela dlouho a za celou dobu jsem z ní nic neuvařila :-( Recepty jsou pro začátečníky moc složité a těžko mezi nimi vyberete. Naopak pro někoho, kdo se cítí v kuchyni jako doma a troufne si na pokročilejší kuchyni, to bude ta správná volba!

04.04.2016 3 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

První díl série je naprosto parádní. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak upoutala. Příběh Arlena a Leeshy se mi zdály zajímavější než příběh Royera (nikdy jsem nebyla fanda šašků). Pořád jsem čekala, v jaké situaci se všichni tyto hrdinové konečně střetnou. Moc moc děkuji autorovi za to, jak krásně a svědomitě rozepsal dětství hlavních postav. Čtenář pak jejich počínání a pocity chápe mnohem lépe. Jen tak dál :-)

03.03.2016 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Přečetla jsem až po filmu a můžu říct, že kniha byla pro mne opravdu většinou nudná. Film se mi výjimečně líbil víc.Pro mě spíše zklamání. Postava Thomase je nudná, Tereza je arogantní hned od začátku, hlavní hrdiny zastiňují nejspravedlivější Newt a nejstatečnější Minho :-)

12.02.2016 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu, ale musím říct, že se mi líbila mnohem více a nechápu filmaře, jak mohli změnit celou podstatu toho putování přes Spáleniště. První díl mě zklamal, tento byl lepší, ale pořád jsem očekávala podle hodnocení čtenářů trochu víc. A ano, pořád je mi Thomas spíše nesympatický a totálně nerozhodný.

12.02.2016 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Rozhodně slabší díl než ten první. Pro mě docela zklamání. Hardinovi bych po tolika způsobených problémech neodpustila. Když nedokáže dodržet jediný slib, tak ten vztah nemá absolutně cenu. Ve skutečnosti by takový vztah rozhodně nevydržel. Třetí díl asi přečtu, ale spíše z povinnosti.

11.01.2016 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Děkuji autorce za to, že z knihy neudělala naivní románek. Je to jednoduchá literatura, proto jsem knihu přečetla za 2 dny a rozhodně mě příjemně překvapila.Asi nejnudnější bylo prvních 30 stran, pak už se děj pěkně rozjel. Tak trochu jsem chápala chování obou hlavních hrdinů. Těžko dokážete změnit naturu člověka za pár dní, když si šrámy nese roky. Určitě si přečtu pokračování.

24.11.2015 4 z 5