Dávné vzpomínky přehled

Dávné vzpomínky
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181256/davne-vzpominky-181256.jpg 4 1 1

Příběh rodiny Holomkových, o kterém kniha vypráví, se odehrává v první polovině 20. století. V době, kdy Holomkovi žili na Moravě již po několik generací, a v době, kdy se v Evropě schylovalo pod stínem nacismu k tragickému osudovému přeryvu romských dějin. Příběh je o mladém muži, který na chvili uvěřil v lepší stránky života.... „ Dávné vzpomínky“ jsou založené na autobiografii vypravěče, který v závěru sympaticky otevřeně své dílo komentuje: „ten příběh je pravdivý od první do poslední řádky. Pravda, něco jsem trochu přidal, něco domyslel, změnil některá jména a místa. Jinak ale je vše pravda pravdoucí!...“... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dávné vzpomínky. Přihlašte se a napište ho.

Evickar
24.11.2013 4 z 5

Opravdu moc pěkné a jednoduché povídání o osudu romské rodiny Holomkových - od příchodu na Slovensko přes vyhlazení během 2. světové války až po poválečné období. Knížka je útlá a zaznamenává nejdůležitější události génia Tomáše Holomka, premianta na gymnáziu a budoucího právníka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dávné vzpomínky v seznamech

Autorovy knížky