Mezi zloději

Ildrecca je nebezpečné město, pokud si nedáte pozor na to, co děláte. Abyste dokázali vládnout ulicím a přežít, chce to šikovnou ruku a bystré oko. Rothe naštěstí oplývá obojím. Je již léta členem Bratrstva. Zadává si se zloději a vrahy z nejšpinavějších uliček i z těch nejnoblesnějších čtvrtí. Při práci pro vládce podsvětí vyhledává a likviduje potíže uvnitř organizace - a k tomu si bokem vydělává pašováním vzácných předmětů. Když mu však šéf nařídí, aby vypátral, kdo dotírá na členy jeho klanu, objeví daleko větší záhadu - knihu, po níž, jak se zdá, pátrá spousta dalších smrtelně nebezpečných lidí. Knihu, která je možná schopna svrhnout vládce a zničit zločinecké podsvětí. Knihu, která nyní pálí Drothea do rukou... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117792/mezi-zlodeji-117792.jpg 4.193

Příběh Bratrstva 1.

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Baronet

Among Thieves, 2011

Kniha Mezi zloději

trudoš
12.02.2019

První román z cyklu Stíny Podsvětí je čtivý i nápaditý, aniž by se přitom podbízel modernímu čtenáři nějakou krutopřísnou stylistikou, přestože k tomu zlodějské prostředí vysloveně vybízí. Sice se Douglas Hulick asi nezavděčí všem milovníkům historických přesností, protože občas míchá jablka s hruškami, ale ve fantastice by člověk k těmhle detailům měl být trochu benevolentnější. Stran zápletky jinak odvádí víc než slušnou práci, takže se jen málokdy stane, že má čtenář dopředu jasno o dalším vývoji událostí. Dojem kazí pouze maličko přepálený rozsah a drobné kiksy v jednání hlavních i vedlejších postav, které při zpětném pohledu nedávají moc smysl. Co mě ovšem bavilo hodně, byl ústřední motiv na pozadí celého konfliktu, tedy netradiční vztah císaře k podsvětí. Na rozdíl od jiných měst, kde je zločinnost zpravidla nezničitelná, zde se jedná o ohrožený druh. Císař totiž odmítá přijmout možnost, že může existovat jiný vládce než on, takže jakoukoliv mocenskou strukturu tvrdě potírá.

špulo
07.05.2018

Chlapácka mestská fantasy so všetkým, čo ku nej patrí - akcia, humor, dobrodružstvo. V češtine jej chýba len jedno: pokračovanie...

kvetfana
13.03.2018

Náhodné zakoupení této knihy v levných knihách při čekání na vlak se ukázalo býti dobrou volbou. 4,5/5 :)

Fenris
21.10.2017

Velice dobrá kniha, k mému překvapení se děj vůbec netáhl a od začátku se tam pořád něco dělo. Až jsem z toho byla trošku v šoku, stejně jako ze samotného závěru, ale to vážně jen trošku. Jediné, co mi občas vadilo, bylo až moc podrobné popisování.
Celá kniha je provázána humorem, dle mého gusta a i hlavní postava si našla místo v mém imaginárním harému.

Giný
24.10.2016

Za velký plus považuji převážně děj, který se od začátku až do konce zdá velice živý. Kniha je plná zvratů a akce, ale nechybí v ní ani humorné nebo lehce dojemné chvilky. I sám závěr knihy dokáže překvapit a to obzvlášť po tom, do čeho všeho se hlavní postava dokázala zaplést a kolik ran schytat.
Někdo hold má více štěstí než rozumu. Každopádně už vím, kdo by byl jednoznačně mým Šedým princem.

PetraMe
16.03.2016

Skvělý a humorný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout :) Kniha má jen jeden nedostatek a to ten, že nemá více stránek :)

pejty
23.01.2016

Kniha měla parádní úvod, který mě hned zaujal, ale potom se příběh zpomalil a stal se až moc popisným. Chápu, že bylo nutné popsat, jak to ve městě chodí a kdo je kdo a co má na práci, ale bohužel všechny tyto informace byli vychrleny najednou a já se v nich trochu ztrácel a několikrát jsem musel listovat na zpět, abych si ověřil fakta. Naštěstí se děj po této popisné pasáži opět začal zrychlovat a já najednou byl do něj neuvěřitelně vtažen, užíval si veškeré intriky, podrazy a boje hlavního hrdiny a musím se přiznat, že jsem nakonec hltal každou stránku.

stolbice
09.09.2015

Vůbec to nebylo špatné :-) začátek se trochu vlekl, úplně jsem nevěděla, jestli se mi to líbí nebo ne, ale závěr byl super. Dost mi to připomínalo jinou zajímavou trilogii - Dolní město. Já tyhle mizerný parchanty se smyslem pro čest a zálibou v pouličních rvačkách prostě můžu :-)

Autor knihy

Douglas Hulick