Etule Etule komentáře u knih

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Tentokrát jsem knihu neposlouchala jako audio a zrovna u téhle knihy mě to trošku mrzí. Prolínání s podcastem mohlo vyznít velice zajímavě jako audio. Nicméně i tak to pro mě bylo čtivé a zajímavé. Podcasty mě bavily, manžel hlavní hrdinky by zasloužil nějakou cenu za jeho trpělivost a podporu. Občas se hrdinky chovala dost svéhlavě a pro ni samotnou nebezpečně, ale to je v thrillerech poměrně časté schéma. Překvapivý zvrat (alespoň pro mě), kdy jsme konečně pochopili proč hlavní hrdince tak záleželo na vyřešení případu Odpočítávače.

23.02.2023 4 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Tohle mě překvapivě bavilo o chloupek víc než Neviditelný život Adie LaRue. Sympatická hlavní hrdinka, zaujalo mě, že byla němá. Byť tedy od začátku víte, kdo je ve skutečnosti její otec, tak to na příběhu nic neubralo.

23.02.2023 4 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Páni, tak tohle teda fakt ne. Všude jsem na to slyšela samou chválu, tak jsem si řekla, že to zkusím taky. Opět posloucháno jako audiokniha, ale ani tohle tomu vážně nepomohlo. Žádná postava se mi nijak zvlášť nezapsala do paměti, nikdo z nich nebyl sympatický a rozhodně jsem nikomu z nich nijak zvlášť nefandila. Většina z nich byli totální idioti, kteří nedokázali spolupracovat, byť to tak mělo od začátku být. Absolutně mě nezajímá jak postavy dopadnou, či někdo umře nebo ne a další díl opravdu číst nebudu. Možná kdyby byly postavy vykresleny jinak, nebyly tak ploché a prázdné a dokázaly spolupracovat mohlo to být rozhodně zajímavější. Škoda, škoda. Tentokrát to ani poutavá obálka a krásná ořízka nedokázala zachránit.

23.02.2023 2 z 5

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

Původně jsem knihu ani číst nechtěla, přišla mi ta obálka až moc "zářivá". Ale! To byla taková krásná pohádka, která mě úplně pohladila po duši a bylo to zrovna to, co jsem v tu chvíli skutečně potřebovala. Lehce předvídatelné, ale to rozhodně neuškodilo čtivosti.

23.02.2023 5 z 5

Labyrint Černého opatství Labyrint Černého opatství Rainer M. Schröder

U druhého dílu jsem se na dlouho dobu zasekla a sérii odložila, což tedy dělám bohužel poměrně běžně u sérií. Když jsem ale narazila na audioknihu, bylo jasné že už to odkládat nemůžu. A musím přiznat, že jakmile jsem začala poslouchat, tak mi došlo jak moc mi ti čtyři chyběli. Jejich dobrodružství mě opravdu velmi bavilo, měla jsem o ně strach, plakala jsem nad jejich ztrátami společně s nimi a na konci ani nedýchala.

23.02.2023 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Moc hezké rozloučení se s Pavoučkem a jeho příběhem. Jsem ráda, že se kruh uzavřel a vrátili jsme se do Prahy a setkali se s postavami, se kterými jsme se v prvním díle museli rozloučit. Jako audiokniha brilantně načtené. Autor mě moc baví.

Opačno Opačno Hannah Mathewson

(SPOILER) Škoda, tohle mělo opravdu potenciál, který ale autorka nedokázala využít. Myšlenka paralelního světa oproti našemu se mi líbí, ale systém toho světa je lehce zmatečný. Třeba jsem absolutně nepochopila, jak tedy vlastně fungují Orákula. Vlastně se mi to líbilo převážně kvůli měňavcům a vlkům.
Ilsa nebyla až tak špatná postava, ale i ona mi časem začala lehce lézt na nervy. Vedlejší postavy naprosto nudné, nezajímavé a v příběhu v podstatě zbytečné. Místo, aby jí pomohli se v novém světě zorientovat a vysvětlit jak to tam chodí, nechali jí ať si na většinu přijde sama a snažili se být strašně tajemní. Asi aby byli zajímavější, což se minulo účinkem. Jediná zajímavá postava byl kapitán Fowler.
Eliot byl tak prvoplánově napsaný badboy, až jsem místy protáčela oči. Nechápu, jak si k němu podle jeho chování mohla vybudovat nějaký vztah. Jistě za jeho drsnou slupkou se skrývá citlivá duše a tak dále (ironie), ale jejich chemie pro mě byla absolutně nezajímavá a neuvěřitelná.
Vzhledem k tomu, že druhý díl bude o Cassie, tak se do něj pouštět nebudu, protože mě rozhodně nezaujala natolik, že bych chtěla číst její příběh, kde by měla být hlavním tahounem. Škoda...

21.01.2023 3 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

(SPOILER) Řeknu to asi takhle, kdybych to neposlouchala jako audioknihu na zabití času v práci, tak nejspíš nedočtu. Případ jako takový by byl zajímavý, ale veškerá ta vata okolo s Enzem a jeho "nemožnosti odolat" Jane, která se před ním svlíkala jak nějaká zoufalá slepice byla ubíjející. Enzo tady působí jako totální pitomec, který nedokáže odolat ženské, která se mu zas až tak nelíbí. Vrhne se do očividné pasti, kde ho domnělý vrah téměř shodí z útesu a pak ho vytáhne nahoru a on je s tím ve finále v pohodě, protože onen podezřelý mu řekne, že přece není vrah, ačkoliv si to všichni myslí... Do dalšího dílu už se nepustím. Jak je zmíněno níže, bez jeho dcer to byla fakt nuda.

19.01.2023 2 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

(SPOILER) Příběh Lukáše mě opravdu moc baví, je to zase něco jiného než jeho série o Tasovi nebo Rytířů z Vřesova, ale jen v tom dobrém. Pokud se ty série čtou za sebou, začíná to být dost jednotvárné (což samozřejmě neznamená, že by se mi nelíbily, a chápu že to v tom středověku takhle fungovalo ;). Tohle bylo příjemné osvěžení a setkání s mladým Tasem bylo taky skvělé. Když člověk četl předtím jeho sérii, vyvolalo to nostalgický úsměv na rtech.
Lukáš to nemá lehké ani tentokrát, ale díky jeho houževnatosti a vynalézavosti se opět dokáže dostat ze situací, kdy už je to na hraně. :-)

18.01.2023 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

(SPOILER) Sedím tady ve tři ráno na dojezdu z této knihy. Jen těžko se mi hledají slova. Pro mě to bylo sladkobolné, dokázala jsem se ztotožnit s Addie v určité fázi, ale i s Henrym či Lucem. V určité části knihy tak nějak člověku dojde, jak to nakonec asi musí dopadnout, ale i tak jsem stále doufala v odlišný konec. No jo no, romantička... *obrácené oči v sloup*
Přesto tam ten konec sedl, protože se díky tomu úplně nerozbil charakter Luca, který je zde ďáblem, démonem, bohem - asi si vyberte - který ovšem neruší své dohody. Byť on sám se charakterově posunul a změnil, tahle věc zůstala konstantní. Jsem za to ráda, že "nevyměkl" až tolik, aby si prostě řekl, tak já jim to teda dopřeju.
Zároveň, ale vím, jak bolí ztráta milované osoby. Ostatně asi jako každý člověk. A říká se, že je potřeba čas, aby se člověk dal zase dohromady. Že času je dost. Jenže on se v tu chvíli nezastaví a vy nemůžete přestat žít, musíte pokračovat, objevovat, vrhat se do dobrodružství, aby toho času najednou nebylo málo.
Moc se mi zamlouvalo vyprávění napříč časem.

14.01.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Opět velice zajímavá hlavní postava s netradičním nadáním. Vyprávění o kouzelnickém světě bylo opravdu zajímavé a doufám, že v dalších dílech se dovíme trochu více o Jessičině rodině.
Přemýšlím, co o mě vypovídá, že mi to nepřišlo tak brutální, jak jsem slyšela. Možná jsem prostě už jen cynik a vůbec mě nepřekvapuje, že by něčeho takového byl nějaký člověk schopný. Nebo za to možná může Chris Carter, který nasadil laťku opravdu vysoko. :)

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Mám tuhle dvojku prostě ráda. Dokonce víc než Eriku. :D Případ byl opět zajímavý, konec překvapivý. Sice jsem odhadla, kdo je ve skutečnosti tím vrahem, ale ne úplně přesně. Těším se na jejich další případy.

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

U autora se mi zamlouvá, že jeho hlavní hrdinové nejsou vyloženě tradiční policajti nebo detektivové. Policejní potápěčka je nesmírně zajímavá postava a naprosto překvapivě mě bavilo i vyprávění o aligátorech. Na scénu se dostává další posila v týmu. Skvěle mi tam zapadl. Případ opět velice zajímavý.
Docela by mě bavila nějaká vedlejší kniha s vyprávěním o dobrodružstvích Sloanina otce.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Musím přiznat, že kniha nesplnila má očekávání. Slyšela jsem na ni většinou jen chválu, jak je to skvělé, ale u mě to tedy nevyvolalo až takové nadšení. Nesympatický hlavní hrdina, kterému rozhodně nefandíte, když se všechno pose*e. A ten konec? No promiňte, ale nevěřím tomu, že by mu to opravdu takhle prošlo. Nebo jsou policajti v Norsku opravdu tak neschopní?
Mimochodem - scéna s latrínou byla nesmírně nechutná, opravdu to někomu přišlo vtipné?

13.01.2023 3 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

O knize slýchám celkem pravidelně od jedné youtuberky, kterou sleduji. Je z celé trilogie naprosto nadšená, ale byla jsem skeptická díky předchozí zkušenosti se špatným tipem. Nakonec jsem si čtení celkem užila, líbila se mi linka s Křiváky v minulosti. Chtěla jsem vědět víc, byť jsme se v tomhle díle moc nedozvěděli. Ale chápu důvod. Linka v současnosti celkem ušla, jen tedy ta romantická linka se tak nějak objevila z ničeho a vůbec ji nevěřím. Další díl si nicméně určitě přečtu, zajímá mě, jak to bylo dál s Křiváky.

Studie stínů Studie stínů Maria V. Snyder

Za mě trošičku zklamání, ale nemůže za to autorka, ale spíš to, že mezi touto knihou a Studiem ohně očividně vyšla ještě nějaká jiná série, kterou zatím u nás nevydali. Upřímně doufám, že vyjde, protože mě zajímá příběh Devlena a Opál a taky ostatních postav, které se příběhem jen mihli v nějakém popisku, ale neznáme jejich příběhy. Takže to chvílemi bylo - sakra, kdo to je, proč má tyhle schopnosti atd.
Ale jinak jsem si čtení opět užila, líbilo se mi vyprávění z více úhlů. Dozvěděli jsme se více z Valekovi minulosti, což tedy opravdu hodně hodně cením. Jsem zvědavá na další díl, protože to jak skončil tenhle bylo opravdu zajímavý. Škoda, že tam nebyla reakce Valeka, ta by mě opravdu velice zajímala. :D

17.11.2022 4 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Jak je zmíněno pode mnou, kniha je určena spíše zahraničním čtenářům. Nějak mi nesedl styl psaní, byť to bylo zajímavé, až příliš tam autor popisoval, jak vlastně informace hledal a tak. Kdybych neposlouchala jako audio, tak bych nejspíš ani nedočetla.

09.09.2022 3 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

(SPOILER) Ehm... S českými detektivkami asi nebudeme kamarádky. Už druhá kniha od české autorky, co jsem zkoušela, a bohužel opět celkem neúspěch.
Postava Josefíny mi neskutečně pila krve. Chovala se jako blbka, která spíš škodí než pomáhá a neustále má potřebu být středem pozornosti. Tak na mě aspoň působila. Teď budu možná za puritánku, ale to že chrápala se ženáčem, bych ještě překousla, byť mi je to silně proti srsti. Ale že flirtovala s borcem, kterému před pár dny umřela milovaná manželka, a malovala si s ním v duchu vztah, to už jsem nějak nepřekousla. Poslouchala jsem to v práci přes audiotéku, aby mi to rychleji utíkalo. Sama od sebe bych si knihu nevybrala, nijak mě nezaujala, ale nakonec jsem doposlouchala. Další díl, ale nejspíš vynechám.
Vedlejší postavy taky nebyly příliš sympatické, sestra Miroslava byla taky na přes držku s prominutím, Jediná celkem v pohodě postava byl Tvrdík. Ironicky, vzhledem k tomu, že je to onen muž, který podvádí manželku...

09.09.2022 2 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

(SPOILER) Kniha mě bavila, ale od chvíle, kdy se spolu hlavní hrdinové konečně vyspali, mě začala rozčilovat. Chápu, že promiskuita Willa Izzy rozčilovala, ale věděla přeci jaký je. Na druhou stranu - byl to roky její nejlepší přítel a myslím si, že tak nějak znala jeho povahu, ale že opravdu věřila tomu, že by se s ní vyspal, a hned skočil do postele s jinou? To mi k němu nesedělo i přesto, že byl vyobrazován jako totální děvkař. Místo toho aby si spolu tedy normálně promluvili se oba urazili... A špatně pochopené situace se díky tomu samozřejmě vršily. To mě ke konci opravdu dost rozčilovalo.
Nicméně nemohu knize upřít čtivost (slupla jsem to během jednoho večera) a Cole byl jako vedlejší postava super. :-) Tak uvidíme, co nám autorka představí dále.

11.08.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Taky pokaždé, když dočtete knihu z romantických útěků, máte okamžitě chuť si koupit letenku a podívat se na místo, kde se kniha odehrává? Já tedy rozhodně ano. Island mě lákal už dřív, ale teď to vypadá, že se tam budu muset opravdu podívat. :)
Alexe jsem si oblíbila už v předchozí knize, takže jsem byla opravdu ráda, že má tak rychle svůj vlastní příběh. U Lucy se mi moc líbil ten její progres, jak se dokázala zvednout a zase se "vrátit" do své kůže. Problémy, které se vyskytly se naštěstí celkem rychle vyřešily, takže za mě fajn.
Moc pěkné čtení.

05.08.2022 4 z 5