Labyrint Černého opatství

Labyrint Černého opatství https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61600/bmid_bratrstvo-svateho-gralu-labyrint-ce-cE8-61600.jpg 4 30 3

Bratrstvo svatého grálu série

< 3. díl

Od chvíle, kdy čtyři templářští rytíři, Gerolt, Maurice, Tarik a McIvor, dopravili svatý grál do bezpečí pařížského templářského hradu uplynulo už několik let. Francouzský král Filip Sličný však poté vydal rozkaz, jímž má být řád zničen. Všichni templáři mají být předáni inkvizici. Kdo je ale za oním zákeřným plánem doopravdy? Čtyři strážci grálu tuší, že jde o mnohem víc, než o zlato nebo o moc. Jde o poslední řádové tajemství: o svatý grál!... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Bruderschaft der heiligen Gral-Labyrinth der Schwarzen Abtei , 2009

Etule
Etule
23.02.2023 5 z 5

U druhého dílu jsem se na dlouho dobu zasekla a sérii odložila, což tedy dělám bohužel poměrně běžně u sérií. Když jsem ale narazila na audioknihu, bylo jasné že už to odkládat nemůžu. A musím přiznat, že jakmile jsem začala poslouchat, tak mi došlo jak moc mi ti čtyři chyběli. Jejich dobrodružství mě opravdu velmi bavilo, měla jsem o ně strach, plakala jsem nad jejich ztrátami společně s nimi a na konci ani nedýchala.

čef
čef
31.03.2022 4 z 5

Tak jsem si po letech přečetl průzračnou pohádku, lépe řečeno historizující dobrodružnou fantasy, motající se okolo svatého grálu. Příběhy tohoto druhu již nemohou téměř nikoho překvapit, veškeré rekvizity tohoto žánru jsou dobře známé. Snad však přece jen se najde někdo, kdo ocení matné nasvícení událostí okolo konce templářského řádu a pronásledování katarů, těm přeji příjemnou zábavu.

kmenicka
kmenicka
14.02.2012 5 z 5

Pěkná knížka, které ale docela dlouho trvalo, než mne do příběhu vtáhla, pak se to ale změnilo.