Etule Etule komentáře u knih

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Musím přiznat, že tohoto autora jsem dlouho měla zaškatulkovaného jako povinnou četbu ze střední školy. Z toho důvodu jsem ho odmítala číst. Obrovská chyba.
Kniha mě velice překvapila, velice mile musím podotknout. Neočekávala jsem od toho vůbec nic. Spíš jen takové to, že si odbydu bod výzvy. Rozhodně jsem si to ale užila. Kniha mě bavila, skvěle jsem si u ní odpočinula a to jen v dobrém slova smyslu. Četlo se to jedna báseň. Rozhodně po autorovi ještě někdy sáhnu. A kdo ví, třeba to budou zrovna "povinné" Hrozny hněvu. :)

23.07.2016 4 z 5

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Přiznám se, že od knihy jsem čekala něco trochu jiného. Vlastně jsem čekala mnohem víc, když jsem četla a slyšela na tuto knihu samou chválu. Jak píše alzbeta4340, také jsem měla problém někomu z knihy fandit nebo si ho oblíbit. Sympatický mi byl jen "muž z křesla", ačkoliv nedokážu přímo říci proč.
Za mě ani nenadchne, ale ani neurazí. Četlo se to příjemně a rychle.
Autorka u mě má plus, že na konci nesklouzla do klasické červené knihovny (miluji červenou knihovnu, ale někam se to prostě nehodí, a tato kniha je důkazem).

20.07.2016 3 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Útlounká knížka přečtená za několik hodin. Povídky kraťoučké, samozřejmě plné koček. Nicméně žádná z povídek mi po přečtení nezůstala v hlavě. Čtení opravdu jednoduché, velice oddechové a pro milovníky koček jako dělané.

18.07.2016 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Jako první jsem viděla si tak tři díly seriálu, což mi čtení poměrně zkazilo. Nedokázala jsem si díky tomu představit postavy, podle toho jak to zamýšlel autor, ale podle herců, kteří je ztvárnili. U některých to bylo vskutku těžké, protože věkově jsou tam velké rozdíly, ale na druhou stranu chápu proč Daenerys nemohlo být třináct. :) Ze začátku jsem si myslela, že mi bude vadit, že knihu vypráví více postav, ale nakonec kupodivu vůbec nevadilo. :)
Autor se zařadil mezi ty, kteří mi zabíjejí oblíbené postavy. O jedné smrti jsem věděla, ale i tak mě to dostalo.
Kniha jako taková se mi líbila, ale nemůžu si pomoct, přišla mi jako takový úvod. Ale to může být jen můj dojem. ;) Rozhodně ji doporučuji k přečtení dále. Já dala na rady kamarádů, kteří do mě pořád hučeli a nelituji. Jen ve mě kniha nevyvolala pocit, že si musím okamžitě pustit seriál, což je pro mě dobře. Aspoň mě další díly dokáží překvapit. ;)

17.07.2016 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět poslechnuto jako audiokniha. Člověk má najeté filmy, ale knihy jsem četla už před dlouhou dobou. Překvapilo mě kolik scén jsem stačila zapomenout. Ginina valentýnka mě totálně rozsekala. :)

16.07.2016 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho jsem samozřejmě četla, ale nějaký ten roček už to taky je. :) Na opakované čtení mě nalákala nová ilustrovaná verze, kterou jsem si objednala, ale zatím mi nedorazila. Tak jsem si do práce vzala audio knihu a musím říct, že pan Lábus je geniální! Poslech jsem si dokonale užila a příběh mě zase dokázal vtáhnout do kouzelnického světa Harryho Pottera.
Za mě úžasné!

10.07.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Knihu jsem poslouchala jako audio. Je pravda, že ze začátku jsem si myslela, že mě to nebude moc bavit. Přišlo mi strašně rozvleklé, jak autor popisoval Miu na ostrově a další věci okolo. Pak se ale rozjelo vyšetřování a já se nemohla odtrhnout. Nebo spíš jsem nedokázala sluchátka vytrhnout z uší. :) Ve finále se mi líbilo, že byl v knize i druhý příběh. Autor to moc hezky zaonačil, aby čtenáře zmátl. Na konci už jsem ani nedýchala, jak jsem byla napnutá.
Celý tým jsem si moc oblíbila a těším se na jejich další případy. :)

03.07.2016 4 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Kniha čtená podruhé a stejně mě dostala jako poprvé. Krása.

18.06.2016

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

I po letech je tahle knížka pořád super. Ano, kdo je Netvor dojde každému hned na začátku, jak to dopadne v podstatě také, dokonce i to kdo je zrádce mi došlo vcelku rychle, ale i tak to bylo fajn čtení. Mě osobně se moc líbil závěr, ale ten si nechám pro sebe. ;)

08.06.2016

Sharpův tygr Sharpův tygr Bernard Cornwell

Kolem téhle série chodím už nějakou dobu. Chci si pořídit jeho ságu o Uthredovi, protože mě v knihkupectví nalákala seriálová obálka. Proč o tom ale píšu? Protože jsem si řekla, že si nejprve přečtu něco jiného, abych zjistila, jak autor píše a zda mi jeho styl psaní sedne. Mám objednáno jedenáct knih o Sharpovi, co myslíte, sedl mi? :D
Kniha se mi moc líbila. A jak píše Fuksinka, Sharpe sice musí přežít, ale stejně jsem byla jako na trní, když šlo do tuhého. Bála jsem se, že mi vojenské prostředí nebude sedět, ale nic takového se nestalo. Právě naopak.
Tentokrát ani nebylo na škodu, že jsem knihu nezhltla během jednoho dne, jak mívám obvykle ve zvyku, ale hezky si jí rozložila na více dní. O to více jsem si pak užila dočítání. Dokonce jsem si přečetla i celý doslov autora a to obvykle nedělám! :)

07.06.2016 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

To teda byla kravina... A tohle je opravdu bestseller?
Totálně nesympatické hlavní postavy, absolutně žádný vývoj jejich charakteru a nulový příběh. To sice nebylo až takové překvapení, ale přece jen ho tam trochu být mohlo.
Prostě na to jen vlítneme, pak se poštěkáme a zase na to vlítnem. Další díl u mě tedy rozhodně nehrozí a ta jedna hvězda je za tu celkem pěknou obálku.

05.06.2016 1 z 5

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Musím přiznat, že jsem se k téhle knize nějak nemohla dostat. Ani pořádně nevím proč. Každopádně, jakmile jsem se začetla nedokázala jsem přestat. Děj plynul, nápad s mýty se mi vcelku líbil. Dost mi to připomínalo Nástroje smrti, ale musím říct, že mě tohle bavilo asi tak o sto procent více. Ale co čtenář, to jiný názor. Oblíbila jsem si Rena, byl fajn. Cink... Toho snad ani nejde si neoblíbit. Je pravda, že mi Ivy občas lezla na nervy, ale naneštěstí to nebylo tak často.
Otevřený konec mě skoro zabil. Asi jsem si to nejdřív měla zjistit, protože jestli něco nesnáším, je to čekání na pokračování. Možná bych se díky této informaci ke knize dostala až ve chvíli, kdy by měla více dílů.
Nicméně doufám, že druhý díl vyjde, protože jsem zvědavá, jak se autorka vypořádá s tím, co v prvním díle "spískala". Tak uvidíme. ;)

02.06.2016 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kniha, která dokazuje to, jak je v dnešní době opravdu těžké být originální či jedinečný. Pokud nejsi ovce, je to špatně. Proto se lidi bojí svou jedinečnost ukázat. Myslí si, že oni jsou kvůli tomu ti špatní a nenormální. Přitom je to právě naopak, alespoň dle mého názoru. ;) Jenže lidi se odjakživa bojí toho, co neznají nebo nemohou zaškatulkovat.
Chtělo by to více lidí jako je Herr Silverman, protože ten na mě z knihy zapůsobil nejvíce.
Dopisy z budoucnosti mi při přečtení prvního, vůbec nesedly. Ale pak mi přišlo, že tam prostě patří. Snad se přece jen Leonard dočkal svého potápění se s delfínem a dcerou S. ;)

26.05.2016 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Bill Floyd

Opravdu velice zajímavá kniha. Narazila jsem na ni náhodou, když jsem si šla do knihovny půjčit Sběratele očí od Fitzeka, ale v tu dobu jsem tak nějak zapomněla autora a nedošlo mi, že mohou být knihy s tímhle názvem dvě. :) Nicméně nelituji téhle malé mýlky, kniha za to určitě stála. :)

18.05.2016 4 z 5

Templáři Templáři Sean Martin

Útlounká knížečka, která donutí chtít o tomhle mystickém řádu chtít vědět více. Alespoň v mém případě. ;)

13.05.2016 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Kniha se mi velmi líbila. Poměrně v krátké době jsem četla dva severské autory píšící krimi a musím říct, že Žena v kleci se mi líbila mnohem více než Netopýr. O čemž svědčí i to, že jsem knihu přečetla rychle.
Carl Morck se mi zamlouvá. A to tak že hodně. :) Těším se na další díl a jsem zvědavá, jak se bude oddělení Q rozvíjet.

03.05.2016 4 z 5

Na knihu jsem byla opravdu zvědavá, protože jsem na ni slyšela samou pozitivní kritiku. Bohužel jsem se ale dočkala zklamání. Zpočátku mě výlety do jeho minulosti bavily, ale v jednu chvíli toho bylo opravdu hodně a sahalo to až do absurdna a začalo mi to spíše vadit.
A rozhodně jsem nedokázala překousnout postavu Krásky. Chápu, že občas je někdo vulgární, ale co je moc to je příliš
Bohužel zklamání.

29.04.2016 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nebudu vám lhát, Nesbův Syn, kterého jsem četla jako prvního nasadil opravdu velmi vysokou laťku. Tak vysokou, že ji Harry svým prvním případem nedokázal překonat. Knihu jsem četla nezvykle dlouho a některé pasáže mi přišly příliš zdlouhavé. Dokonce jsem se těšila na konec, ovšem nikoliv proto, že jsem se nemohla dočkat odhalení, kdo je vrahem.
Nicméně jako představení poněkud nevyrovnané a netradiční osobnosti Harryho postavy dobré.
Takže rozhodně sérii nezavrhuji. :)

21.04.2016 3 z 5

Přijdu si pro tebe Přijdu si pro tebe Lisa Kleypas

I po opakovaném přečtení úžasný zážitek. Když Lily myslela na dcerku, tak se mi úzkostí svíralo srdce. Mám moc ráda tenhle příběh. :)

13.04.2016 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Možná jsem divná, ale nedokážu pochopit, jak mohla kniha vyvolat tolik sebevražd. Když budu opravdu upřímná, tak kniha mě vyloženě začala bavit až ve chvíli, kdy už "nemluví" hlavní hrdina, ale autor. Kde vlastně popisuje, co se událo ve chvíli kdy se Werther skutečně rozhodl sebevraždu spáchat. Asi jsem sadista.
Knihu nebudu hodnotit hvězdičkami, protože upřímně nevím kolik bych měla dát. Je pravda, že místy byl hrdina až příliš ukňouraný. Nicméně ani Lotta nebyla tak docela nevinná, ačkoliv ji tak prezentovali.
Možná to bylo způsobeno tím, že jsem knihu četla o přestávkách v práci, ale nebyla jsem si v podstatě schopná zapamatovat nic z toho, co v dopisech Werther psal. Bohužel to ve mě nezanechalo absolutně žádnou citovou stopu a to jsem tomu docela i věřila, protože i já mám za sebou poměrně těžké období, co se vztahů týče. Přesto jsem se do hrdiny nedokázala nijak vžít, ačkoliv sama bych se někdy ráda rozběhla za tím, za kým mě srdce táhne už několik let.
Škoda.

08.04.2016