Esie Esie komentáře u knih

Legenda o Ostojovi Legenda o Ostojovi Zdeněk Smetánka

Úžasná sonda do mysli i života raně středověkého člověka. Kniha je velice dobře napsaná a čtení přímo odsýpá. Pokud Vás zajímají všední věci života středověku, tak takhle kniha Vám toho hodně řekne…

22.12.2014 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

První díl je naprosto úžasný až je mi líto, že ostatní díly ztrácí na kvalitě(A to jsem teprve u třetího dílu)Akorát občas mě štve Arthur Dent, zato Zafod, to je kapitola sama o sobě :)

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Pro mě to bylo trošku zklamání. Bylo to zbytečně zdlouhavé a někdy opravdu nudné. Musím uznat, že námět je velice originální a být kniha o 100 stran kratší, tak bych dala i 4 hvězdičky, ale... Konec mě zklamal, nechce se mi věřit, že by se tak inteligentní a podlá žena nechala ukecat na sladké řečičky manžela. Další hvězdička tedy ubraná za konec, což máme konečný počet 3 hvězd.

20.03.2015 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Prvních 50 stran jsem četla asi týden. Pořád jsem se do toho nemohla nějak dostat. Pak jsem si řekla dost, sakra zajímalo mě kdo je vraní dívka, no a zbytek jsem přečetla během jednoho dne. To samo o sobě něco vypovídá. Kniha je nudná a děj se pomalu nikam neubírá. Všechno to nějak tak pomalinku pluje na svojem bestsellerovém mráčku. Právě to slovo bestseller mě přesvědčilo si knihu přečíst, ale kdybych jí nepřečetla, tak si vážně myslím, že o nic nepříjdu. Kdo je Vraní dívka jsem věděla kolem půlky knihy. V podstatě Vás v knize nic nepřekvapí, akorát párkrát se možná pozastavíte nad zvráceností jednotlivých činů. Kniha mě pomalu začala bavit snad až kolem stránky, kdy vraní dívce začne přeskakovat. Teprve tehdy z příběhu můžete vycítit nějaké napětí a tíseň. Co se týče druhého díla, ještě pouvažuju jestli budu číst, ale zajímalo by mě, kam se až Vraní dívka dostane.

05.10.2014 2 z 5

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Tato kniha z drogového prostředí mě teda nedostala. Neustálé měnění postav v kapitolách a skotský dialekt mě osobně neoslovilo. Jediné co jsem si při dočtení knihy řekla bylo : Proboha co to bylo za k*****

10.09.2014 2 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Nějak nevidím posun vpřed. Kniha je stejně zmatená, jako první díl a stejně nudná a nesympatičnost postav tomu nepomáhá. Přečtu ještě i třetí díl a teprve potom si udělám pořádný obrázek.

12.03.2015 2 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Co to, jako mělo znamenat? Kde ses schovávala celý můj život? Hon na Hallidayovo vejce jsem prožívala, jako bych ho sama hledala. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jediná věc co mě tak trochu štvala byla, že si autor mohl někde odpustit tolik odkazů kulturu 80.let, ale dokážu mu to odpustit a dávám plný počet bodů.

12.03.2015 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Krásně podané hnusné téma s nečekaným a pro mě dost drastickým koncem. Celou knihu jsem si říkala, proboha to mu to nikdo nevysvětlí, to mu nic ani trochu nedojde a za všechno může Fíra.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Styl psaní mi sedl a kniha se mi strašně dobře četla. Už na začátku mi bylo jasné, že ten jejich sen o domku a králících se nesplní a slaboduchého Lennieho mi bylo hrozně líto. Konec mě dost zaskočil to jsem vůbec nečekala, ale aspoň Lennie zemřel se svou krásnou a jednoduchou představou

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Kniha mě neoslovila. Jednoduše je tuctová a jsem si jistá, že takových knih bylo, je a bude spousta. Je mi jasné, že nejsem cílová skupina, ale ani v mých třinácti by mě tohle neoslovilo.

12.03.2015 2 z 5

Země prokletých Země prokletých Liliana Lazar

Naprosto neuvěřitelné. Ze začátku byla kniha nudná a i průměrná, ale ke konci jsem se nestačila divit. Z knihy úplně dýchá tajuplný atmosféra. Ze začátku mi bylo hlavního hrdiny líto, ale na konci jsem si vážně říkala, jestli by nebylo opravdu lepší, kdyby ho zavřeli. Tolik zničených životů. Taky jde vidět, že ať je komunismus nebo demokracie lidi jsou pořád stejní, stejné pověry i báchorky. Musím říct, že z knihy jsem nadšená a neskutečně mě překvapila. Také se mi líbilo, jak je kniha napsaná, tak stručné.

04.01.2015 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Krásné a poutavé čtení. Nemohla jsem si pomoct, ale neustále při čtení jsem byla v napětí, že se Faině něco stane. Samozřejmě krásná, chladná a krutá Aljaška je neskutečná a autorka jí úžasně vylíčila. Velice se mi líbily kratičké ukázky na začátku každého dílu. Třetí část knihy mě , ale trochu zklamala...

09.11.2014 4 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Daleko více poutavější a dynamičtější než první díl. Kdybych mohla dala bych více hvězdiček. Více už k tomu snad ani nemá cenu se vyjadřovat. Prostě je to úžasná serie plná intrik a zvratů. Oblíbená postava Daenerys a Tyrion (ten skrčet v sobě prostě něco má). Sansa je v tomhle díle tak naivní, nejraději bych jí dala pár facek, ať se z té dětské nevinnosti už probere a Joffrey........Nejraději bych ho zabila a to hodně pomalu

22.10.2014

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Kniha se mi moc líbila.Dobře se četla,ale něco mě přece jen dost zklamalo a to konec knihy.Nechápu proč se tak pěkná postava, jako nespoutaná Jo musela takhle moc změnit.Poslední dvě kapitoly mě hodně zklamaly.Snad to bylo kvůli té době, že Jo takhle skončila.

10.09.2014 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Kniha mě zasáhla a stále se kní musím vracet.Ani nevím jestli jsem někdy něco krásnějšího četla.Kdo nečetl neví :)

Gejša Gejša Arthur Golden

Knihu jsem si půjčovala stím, že když o ní každý mluví, tak ať vím o čem je řeč.A hned od začátku jsem nelitovala.Příběh byl velice poutavý a já se od knihy nemohla odtrhnout.Malou Čijo jsem si zamilovala,ale japonská kultura je mi teda záhadou.

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Knihu jsem si koupila hlavně kvůli přebalu a vůbec jsem netušila jestli se to bude dát číst. Naštětstí se kniha hrozně dobře čte a konec pro mě byl absolutním překvapením.

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Je to takové pohodové čtení na víkend. Není to nic přeborného, ale neurazí. Vlastně kniha celkem slušně splnila co jsem od ní očekávala.

Jeden den Jeden den David Nicholls

Na knihu mě navnadil film. Strašně jsem se těšila a o co bylo větší zklamání, když jsem začala číst. První polovina knihy byla pro mě nudná a pomalá. Skoro už jsem si říkala, že knihu odložím a prostě se k ní vrátím. Naštěstí jsem to neudělala a druhá půlka knihy mě pohltila a já jí slupla na jeden zátah. V první půlce mi lezl Dexter neskutečně na nervy, ten jeho věčný frajírkovský postoj a Emmy mi bylo líto, proto jsem byla nakonec ráda, jak se karty obrátily. Ikdyž jsem věděla, jak tento příběh skončí přesto jsem po poslední větě osmnácté kapitoly nachvíli knihu zavřela a prostě jsem se jen dívala do zdi. Nakonec se z knihy vyklubalo dobré čtění, až na ty chyby, ale za ty autor nemůže.

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Neskutečně působivý a kouzelný příběh. Kniha je velice čtivá a doslava vás vtáhne do děje. Ani jednou jsem u knihy neměla pocit, že bych se nudila.