Esie

Přečtené 137Kniha o umění středověku
? - duben 2015
Kniha o umění středověku 1946, C. Cennini


Pekelná jízda
? - duben 2015
Pekelná jízda 2004, F. Miller


Ženská, pro kterou bych vraždil
? - duben 2015
Ženská, pro kterou bych vraždil 2008, F. Miller


Drsný sbohem
? - duben 2015
Drsný sbohem 2005, F. Miller


Silo
? - duben 2015
Silo 2014, H. Howey


Šitíčko
? - duben 2015
Šitíčko 2008, M. Satrapi


Zmizelá
? - březen 2015
Zmizelá 2013, G. Flynn

Pro mě to bylo trošku zklamání. Bylo to zbytečně zdlouhavé a někdy opravdu nudné. Musím uznat, že námět je velice originální a být kniha o 100 stran kratší, tak bych dala i 4 hvězdičky, ale... Konec mě zklamal, nechce se mi věřit, že by se tak inteligentní a podlá žena nechala ukecat na sladké řečičky manžela. Další hvězdička tedy ubraná za konec, což máme konečný počet 3 hvězd.


Kočka na plotě
? - březen 2015
Kočka na plotě 2014, J. Pospíšilová


Eleanor & Park
? - březen 2015
Eleanor & Park 2014, R. Rowell

Kniha mě neoslovila. Jednoduše je tuctová a jsem si jistá, že takových knih bylo, je a bude spousta. Je mi jasné, že nejsem cílová skupina, ale ani v mých třinácti by mě tohle neoslovilo.


Persepolis 2
? - únor 2015
Persepolis 2 2007, M. Satrapi


Persepolis
? - únor 2015
Persepolis 2006, M. Satrapi


Hladový oheň
? - únor 2015
Hladový oheň 2014, E. A. Sund

Nějak nevidím posun vpřed. Kniha je stejně zmatená, jako první díl a stejně nudná a nesympatičnost postav tomu nepomáhá. Přečtu ještě i třetí díl a teprve potom si udělám pořádný obrázek.


Vražda v Orient-expresu
? - únor 2015
Vražda v Orient-expresu 2003, A. Christie


Ready player one – Hra začíná
? - leden 2015
Ready player one – Hra začíná 2012, E. Cline

Co to, jako mělo znamenat? Kde ses schovávala celý můj život? Hon na Hallidayovo vejce jsem prožívala, jako bych ho sama hledala. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jediná věc co mě tak trochu štvala byla, že si autor mohl někde odpustit tolik odkazů kulturu 80.let, ale dokážu mu to odpustit a dávám plný počet bodů.


Hlavohrátky
? - leden 2015
Hlavohrátky 2013, J. Hill (pseudonym)


Vítejte v Lovecraftu
? - leden 2015
Vítejte v Lovecraftu 2011, J. Hill (pseudonym)


Země prokletých
? - leden 2015
Země prokletých 2012, L. Lazar

Naprosto neuvěřitelné. Ze začátku byla kniha nudná a i průměrná, ale ke konci jsem se nestačila divit. Z knihy úplně dýchá tajuplný atmosféra. Ze začátku mi bylo hlavního hrdiny líto, ale na konci jsem si vážně říkala, jestli by nebylo opravdu lepší, kdyby ho zavřeli. Tolik zničených životů. Taky jde vidět, že ať je komunismus nebo demokracie lidi jsou pořád stejní, stejné pověry i báchorky. Musím říct, že z knihy jsem nadšená a neskutečně mě překvapila. Také se mi líbilo, jak je kniha napsaná, tak stručné.


Bridget Jonesová: Láskou šílená
? - prosinec 2014
Bridget Jonesová: Láskou šílená 2014, H. Fielding

Na pokračování Bridget jsem se neskutečně těšila, ale trochu jsem se bála, aby to nebylo jen další nastavování příběhu. Nečetla jsem ani anotaci, takže pro mě bylo neskutečným překvapením, že Mark, ten sladký oddaný Mark je mrtvý. Bridget zůstala sama a ještě k tomu se dvěma malými dětmi a neustále celou knihu mi akorát dokazovala, jaká je nemožná matka.Bridget se mi nezdála ani dospělejší a ani rozumnější. Vztah se zajíčkem mi přišel trochu nechutný. Ne kvůli věkovému rozdílu, ale kvůli té samé zaprděnosti a zvracení. Tohle autorka mohla vynechat. Bridgetin věk mě strašil na každém stránce a upřímně nedokázala jsem si jí představit. Prostě pořád jsem viděla třicítku, akorát děti volají ,, Mamince je padesát jedna" Kniha je prostě fajn oddechovka, i když je zde pár slabších momentů. Ze začátku jsem byla trochu zklamaná, ale nakonec mě Bridget zase dostala.


Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela
? - prosinec 2014
Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela 2014, N. Young

Kniha mě zaujala svou grafickou stránkou a podtitulem. Představovala jsem si bůh ví co, ale mé představy se bohužel nenaplnily. Nadruhou stranu, uplně nejhorší to nebylo. Kniha rozhodně zaujmě netradičním a možná trochu vulgárním tématem, ale rozhodně téma zůstalo celkem nevyužito na můj vkus. No a když si odmyslíte, že vaří třeba ruku nebo nohu manžela, tak získáte i celkem slušné recepty na marinády :)


Dcera sněhu
? - listopad 2014
Dcera sněhu 2012, E. Ivey

Krásné a poutavé čtení. Nemohla jsem si pomoct, ale neustále při čtení jsem byla v napětí, že se Faině něco stane. Samozřejmě krásná, chladná a krutá Aljaška je neskutečná a autorka jí úžasně vylíčila. Velice se mi líbily kratičké ukázky na začátku každého dílu. Třetí část knihy mě , ale trochu zklamala...


Slitování a šibenice
? - říjen 2014
Slitování a šibenice 1999, B. Geremek


Hra o trůny 2
září - říjen 2014
Hra o trůny 2 2013, G. R. R. Martin

Daleko více poutavější a dynamičtější než první díl. Kdybych mohla dala bych více hvězdiček. Více už k tomu snad ani nemá cenu se vyjadřovat. Prostě je to úžasná serie plná intrik a zvratů. Oblíbená postava Daenerys a Tyrion (ten skrčet v sobě prostě něco má). Sansa je v tomhle díle tak naivní, nejraději bych jí dala pár facek, ať se z té dětské nevinnosti už probere a Joffrey........Nejraději bych ho zabila a to hodně pomalu


Vraní dívka
? - říjen 2014
Vraní dívka 2014, E. A. Sund

Prvních 50 stran jsem četla asi týden. Pořád jsem se do toho nemohla nějak dostat. Pak jsem si řekla dost, sakra zajímalo mě kdo je vraní dívka, no a zbytek jsem přečetla během jednoho dne. To samo o sobě něco vypovídá. Kniha je nudná a děj se pomalu nikam neubírá. Všechno to nějak tak pomalinku pluje na svojem bestsellerovém mráčku. Právě to slovo bestseller mě přesvědčilo si knihu přečíst, ale kdybych jí nepřečetla, tak si vážně myslím, že o nic nepříjdu. Kdo je Vraní dívka jsem věděla kolem půlky knihy. V podstatě Vás v knize nic nepřekvapí, akorát párkrát se možná pozastavíte nad zvráceností jednotlivých činů. Kniha mě pomalu začala bavit snad až kolem stránky, kdy vraní dívce začne přeskakovat. Teprve tehdy z příběhu můžete vycítit nějaké napětí a tíseň. Co se týče druhého díla, ještě pouvažuju jestli budu číst, ale zajímalo by mě, kam se až Vraní dívka dostane.


Metro 2033
? - září 2014
Metro 2033 2010, D. Glukhovsky

Postapokalyptický námět se mi velice líbil, ale to co kniha slibovala nesplnila. Ze začátku byla kniha velice čtivá a zajímavá a to až na 4 hvězdy, ale jakmile Arťom potká Chána tak to jde s knihou z kopce. Určité úseky knihy byli nudné a zdlouhavé. Velice se mi, ale libili kapitoly velká knihovna a tam nahoře. V knihovně jsem přímo cítila tísnivou a strašidelnou atmosféru onoho místa. Hodně mě zaujaly knihovníci a jejich střežení ticha v knihovně. Smrt Danila a přímé setkání Arťoma s knihovníkem bylo fascinující. Přesto mi kniha přišla nedodělaná a kdyby autor zachoval původní námět a to, že by zabil Arťoma uprostřed knihy by bylo geniální. Konec knihy mi přišel absurdní a směšný. Zklamalo mě, že některé věci v knize nebyli více rozvinuté např. homo novus, kreml, obyčejný život v metru, nebo prostě jen to co se stalo. Všechny tyto maličkosti mohli přidat knize na kvalitě. Navzdory tomu dlouhou dobu nezapomenu na některé ze silnějších osobností v knize a to např. Michal Porfirjevič a Vaněčka, Mělník, Oleg, žena před metrem v kovevé kostce a samozřejmě Arťom.


Zlodějka knih
? - září 2014
Zlodějka knih 2009, M. Zusak

Styl vypraveni mi moc nesedl. Knihu jsem vlaste cetla hodne dlouho, nejak jsem se nemohla dopracovat do konce, ale poslednich priblizne 100 stran bylo pro me famoznich a proto 4 hvezdicky


Žena v době katedrál
? - září 2014
Žena v době katedrál 2002, R. Pernoud


Želary
? - září 2014
Želary 2001, K. Legátová (pseudonym)

Co k tomu napsat...Občas jsem se ztrácela a musela číst znova, ale jedna postava mě absolutně uchvátila a to malá Bojarová. Na ní budu ještě dlouho vzpomínat.


Vražedná pomsta
? - září 2014
Vražedná pomsta 2010, S. Collins


Vím, jak chutná vzduch
? - září 2014
Vím, jak chutná vzduch 2005, M. Hirse

Velký Gatsby
? - září 2014
Velký Gatsby 1991, F. S. Fitzgerald


Tramvaj do stanice Touha
? - září 2014
Tramvaj do stanice Touha 2012, T. Williams


Terapie láskou
? - září 2014
Terapie láskou 2013, M. Quick


Svět středověkých gest
? - září 2014
Svět středověkých gest 2004, J. Schmitt


Svět gotické katedrály
? - září 2014
Svět gotické katedrály 1987, E. Ullmann

Kniha se ze začatku dobře četla, ale později aspoň pro me, už je zklamání. Také obrazová přiloha mi nepřišla nikterak kvalitni. Jednoduše kniha mi až tak moc nedala.


Stopařův průvodce Galaxií
? - září 2014
Stopařův průvodce Galaxií 2002, D. Adams

První díl je naprosto úžasný až je mi líto, že ostatní díly ztrácí na kvalitě(A to jsem teprve u třetího dílu)Akorát občas mě štve Arthur Dent, zato Zafod, to je kapitola sama o sobě :)


Stepfordské paničky
? - září 2014
Stepfordské paničky 2010, I. Levin


Šťastný Jim
? - září 2014
Šťastný Jim 1992, K. Amis


Stařec a moře
? - září 2014
Stařec a moře 1957, E. Hemingway


Trainspotting
? - září 2014
Trainspotting 2004, I. Welsh

Tato kniha z drogového prostředí mě teda nedostala. Neustálé měnění postav v kapitolách a skotský dialekt mě osobně neoslovilo. Jediné co jsem si při dočtení knihy řekla bylo : Proboha co to bylo za k*****


1 2 3 4 >