Země prokletých přehled

Země prokletých
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127722/bmid_zeme-prokletych-cJb-127722.jpg 4 100 100

Děj se otevírá legendou o Lví jámě, v jejíž hlubině zůstaly od 18. století kosti tureckých dobyvatelů. Ty se podle legendy vynořují na povrch, což ale nebrání mladým zamilovaným párům, aby toto místo vyhledávaly ke zvýšení sexuálního zážitku. Vesnice Slobozia, obehnaná temnými a hlubokými lesy, je ovšem sama ponořena do úzkostných pověstí, v lesech se totiž mají potulovat přízraky moroi. Prokleté místo, zmítané předsudky a dávnými démony, se ale stává prostorem nových dramat a násilností, které ovšem nesouvisí pouze s dávnými pověstmi a pohádkami. Na stránkách tohoto magického románu potkává čtenář otcovraha, jenž se promění ve světce; režimem pronásledovaného kněze, utíkajícího před perzekucí do hlubin lesa a své víry.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Jota
Originální název:

Terre des affranchis , 2009


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Země prokletých. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (24)

sadlo
26.05.2024

Pokud mne někdo požádá, zda bych mu doporučila knihu, která se odehrává v Rumunsku a je čtivá, určitě doporučím tuto.

hroneczek
31.10.2019 3 z 5

Na přebalu knihy bylo uvedeno, že nás kniha seznámí se situací za Ceauşescovy éry. Ano, kniha se o této době skutečně zmiňovala, ale rozhodně ne tolik, kolik bych si představovala. To ale nemění nic na tom, že kniha byla rozhodně zajímavá a odlišná od knih, které jsem v poslední době četla. Detektivní mystika, iluze versus skutečnost, násilná oběť i sebeobětování, hřích a touha po odpuštění, chování člověka v mezních situacích i paradox přerodu v uctívaného člověka.


ludek.n
07.10.2019 5 z 5

Mistrovský debut Liliany Lazarové Země prokletých balancuje někde na hranici nervy drásajícího hororu, drsné detektivky, mystické pohádky a náboženského spektáklu. Zasazen do uhrančivého pohraničí Ceauşescova Rumunska, opředeného starodávnými pověstmi a legendami, vykresluje v lehce snovém a současně drsném a neodpouštějícím stylu příběh o osudovém prokletí lidí, zapomenutých v čase. Slobozia je skutečně místo, kde se může stát cokoli a je spolu se svými obyvateli vylíčena s takovou přesvědčivostí, že se bez problémů propadnete časem i prostorem. Kniha se čte na jeden zátah, na jedno nadechnutí. Pohltí vás svou mrazivou atmosférou a současně svou pohádkovostí, které přese všechno nechybí punc syrových a opravdových životů. Docela chápu, za cože to kniha dostala tu řadu literárních ocenění.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Země prokletých v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených119x
ve Čtenářské výzvě7x
v Doporučených12x
v Knihotéce99x
v Chystám se číst68x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech2x

Štítky knihy

vraždy venkov Rumunsko

Autorovy knížky

Liliana Lazar
rumunská, 1972
2012  80%Země prokletých