Esie

ZmizeláZmizeláG. Flynn

Pro mě to bylo trošku zklamání. Bylo to zbytečně zdlouhavé a někdy opravdu nudné. Musím uznat, že námět je velice originální a být kniha o 100 stran kratší, tak bych dala i 4 hvězdičky, ale... Konec mě zklamal, nechce se mi věřit, že by se tak inteligentní a podlá žena nechala ukecat na sladké řečičky manžela. Další hvězdička tedy ubraná za konec, což máme konečný počet 3 hvězd.

20.03.2015

Eleanor & ParkEleanor & ParkR. Rowell

Kniha mě neoslovila. Jednoduše je tuctová a jsem si jistá, že takových knih bylo, je a bude spousta. Je mi jasné, že nejsem cílová skupina, ale ani v mých třinácti by mě tohle neoslovilo.

Hladový oheňHladový oheňE. A. Sund

Nějak nevidím posun vpřed. Kniha je stejně zmatená, jako první díl a stejně nudná a nesympatičnost postav tomu nepomáhá. Přečtu ještě i třetí díl a teprve potom si udělám pořádný obrázek.

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáE. Cline

Co to, jako mělo znamenat? Kde ses schovávala celý můj život? Hon na Hallidayovo vejce jsem prožívala, jako bych ho sama hledala. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jediná věc co mě tak trochu štvala byla, že si autor mohl někde odpustit tolik odkazů kulturu 80.let, ale dokážu mu to odpustit a dávám plný počet bodů.

Země prokletýchZemě prokletýchL. Lazar

Naprosto neuvěřitelné. Ze začátku byla kniha nudná a i průměrná, ale ke konci jsem se nestačila divit. Z knihy úplně dýchá tajuplný atmosféra. Ze začátku mi bylo hlavního hrdiny líto, ale na konci jsem si vážně říkala, jestli by nebylo opravdu lepší, kdyby ho zavřeli. Tolik zničených životů. Taky jde vidět, že ať je komunismus nebo demokracie lidi jsou pořád stejní, stejné pověry i báchorky. Musím říct, že z knihy jsem nadšená a neskutečně mě překvapila. Také se mi líbilo, jak je kniha napsaná, tak stručné.

04.01.2015

Bridget Jonesová: Láskou šílenáBridget Jonesová: Láskou šílenáH. Fielding

Na pokračování Bridget jsem se neskutečně těšila, ale trochu jsem se bála, aby to nebylo jen další nastavování příběhu. Nečetla jsem ani anotaci, takže pro mě bylo neskutečným překvapením, že Mark, ten sladký oddaný Mark je mrtvý. Bridget zůstala sama a ještě k tomu se dvěma malými dětmi a neustále celou knihu mi akorát dokazovala, jaká je nemožná matka.Bridget se mi nezdála ani dospělejší a ani rozumnější. Vztah se zajíčkem mi přišel trochu nechutný. Ne kvůli věkovému rozdílu, ale kvůli té samé zaprděnosti a zvracení. Tohle autorka mohla vynechat. Bridgetin věk mě strašil na každém stránce a upřímně nedokázala jsem si jí představit. Prostě pořád jsem viděla třicítku, akorát děti volají ,, Mamince je padesát jedna"
Kniha je prostě fajn oddechovka, i když je zde pár slabších momentů. Ze začátku jsem byla trochu zklamaná, ale nakonec mě Bridget zase dostala.

03.01.2015

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manželaDokonalá chuť aneb Jak sníst svého manželaN. Young

Kniha mě zaujala svou grafickou stránkou a podtitulem. Představovala jsem si bůh ví co, ale mé představy se bohužel nenaplnily. Nadruhou stranu, uplně nejhorší to nebylo. Kniha rozhodně zaujmě netradičním a možná trochu vulgárním tématem, ale rozhodně téma zůstalo celkem nevyužito na můj vkus. No a když si odmyslíte, že vaří třeba ruku nebo nohu manžela, tak získáte i celkem slušné recepty na marinády :)

22.12.2014

Legenda o OstojoviLegenda o OstojoviZ. Smetánka

Úžasná sonda do mysli i života raně středověkého člověka. Kniha je velice dobře napsaná a čtení přímo odsýpá. Pokud Vás zajímají všední věci života středověku, tak takhle kniha Vám toho hodně řekne…

22.12.2014

Dcera sněhuDcera sněhuE. Ivey

Krásné a poutavé čtení. Nemohla jsem si pomoct, ale neustále při čtení jsem byla v napětí, že se Faině něco stane. Samozřejmě krásná, chladná a krutá Aljaška je neskutečná a autorka jí úžasně vylíčila. Velice se mi líbily kratičké ukázky na začátku každého dílu. Třetí část knihy mě , ale trochu zklamala...

09.11.2014

Hra o trůny 2Hra o trůny 2G. R. R. Martin

Daleko více poutavější a dynamičtější než první díl. Kdybych mohla dala bych více hvězdiček. Více už k tomu snad ani nemá cenu se vyjadřovat. Prostě je to úžasná serie plná intrik a zvratů. Oblíbená postava Daenerys a Tyrion (ten skrčet v sobě prostě něco má). Sansa je v tomhle díle tak naivní, nejraději bych jí dala pár facek, ať se z té dětské nevinnosti už probere a Joffrey........Nejraději bych ho zabila a to hodně pomalu

22.10.2014

Vraní dívkaVraní dívkaE. A. Sund

Prvních 50 stran jsem četla asi týden. Pořád jsem se do toho nemohla nějak dostat. Pak jsem si řekla dost, sakra zajímalo mě kdo je vraní dívka, no a zbytek jsem přečetla během jednoho dne. To samo o sobě něco vypovídá. Kniha je nudná a děj se pomalu nikam neubírá. Všechno to nějak tak pomalinku pluje na svojem bestsellerovém mráčku. Právě to slovo bestseller mě přesvědčilo si knihu přečíst, ale kdybych jí nepřečetla, tak si vážně myslím, že o nic nepříjdu. Kdo je Vraní dívka jsem věděla kolem půlky knihy. V podstatě Vás v knize nic nepřekvapí, akorát párkrát se možná pozastavíte nad zvráceností jednotlivých činů. Kniha mě pomalu začala bavit snad až kolem stránky, kdy vraní dívce začne přeskakovat. Teprve tehdy z příběhu můžete vycítit nějaké napětí a tíseň. Co se týče druhého díla, ještě pouvažuju jestli budu číst, ale zajímalo by mě, kam se až Vraní dívka dostane.

05.10.2014

Metro 2033Metro 2033D. Glukhovsky

Postapokalyptický námět se mi velice líbil, ale to co kniha slibovala nesplnila. Ze začátku byla kniha velice čtivá a zajímavá a to až na 4 hvězdy, ale jakmile Arťom potká Chána tak to jde s knihou z kopce. Určité úseky knihy byli nudné a zdlouhavé. Velice se mi, ale libili kapitoly velká knihovna a tam nahoře. V knihovně jsem přímo cítila tísnivou a strašidelnou atmosféru onoho místa. Hodně mě zaujaly knihovníci a jejich střežení ticha v knihovně. Smrt Danila a přímé setkání Arťoma s knihovníkem bylo fascinující. Přesto mi kniha přišla nedodělaná a kdyby autor zachoval původní námět a to, že by zabil Arťoma uprostřed knihy by bylo geniální. Konec knihy mi přišel absurdní a směšný. Zklamalo mě, že některé věci v knize nebyli více rozvinuté např. homo novus, kreml, obyčejný život v metru, nebo prostě jen to co se stalo. Všechny tyto maličkosti mohli přidat knize na kvalitě. Navzdory tomu dlouhou dobu nezapomenu na některé ze silnějších osobností v knize a to např. Michal Porfirjevič a Vaněčka, Mělník, Oleg, žena před metrem v kovevé kostce a samozřejmě Arťom.

27.09.2014

Malé ženyMalé ženyL. M. Alcott

Kniha se mi moc líbila.Dobře se četla,ale něco mě přece jen dost zklamalo a to konec knihy.Nechápu proč se tak pěkná postava, jako nespoutaná Jo musela takhle moc změnit.Poslední dvě kapitoly mě hodně zklamaly.Snad to bylo kvůli té době, že Jo takhle skončila.

Paní BovaryováPaní BovaryováG. Flaubert

Vážně nechápu, jak Flaubert dokázal, abych Emmu tak moc neměla ráda.Emma pro mě byla oříšek.Neustále mi lezla na nervy, až se divím, že jsem knihu dočetla.I přesto jsem ráda,že jsem dočetla, ale nějakou dobu na tu knihu nesáhnu.

10.09.2014

Dáma s kaméliemiDáma s kaméliemiA. Dumas, ml.

Kniha mě zasáhla a stále se kní musím vracet.Ani nevím jestli jsem někdy něco krásnějšího četla.Kdo nečetl neví :)

GejšaGejšaA. Golden

Knihu jsem si půjčovala stím, že když o ní každý mluví, tak ať vím o čem je řeč.A hned od začátku jsem nelitovala.Příběh byl velice poutavý a já se od knihy nemohla odtrhnout.Malou Čijo jsem si zamilovala,ale japonská kultura je mi teda záhadou.

Mechanický pomerančMechanický pomerančA. Burgess

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na jazyk, ale potom BOMBA.Víc k tomu ani nemůžu napsat.Jen mě mrzí, že jsem první viděla film a až potom četla knihu

Stopařův průvodce GalaxiíStopařův průvodce GalaxiíD. Adams

První díl je naprosto úžasný až je mi líto, že ostatní díly ztrácí na kvalitě(A to jsem teprve u třetího dílu)Akorát občas mě štve Arthur Dent, zato Zafod, to je kapitola sama o sobě :)

LolitaLolitaV. Nabokov

Knihu jsem ze zečátku brala jen jako jednu z těch, které mám na povinné četbě k maturitě, ale pohltila mě a já byla dychtivá co se vlastně s Lo a Hubertem stane.Lo byla rozmazlený fracek a Hubert prostě zvrhlík,i přesto jsem knihu četla jedním dechem.Až na pár Hubertových výlevů byla kniha čtiva a zařadila se mezi mé nejoblíbenější knihy.

Kráľ UbuKráľ UbuA. Jarry

Kniha mě nudila a nepřišla mi ani ničím zajímavá.Jestli knize na zajímavosti měli dodat sprosté výlevy některých postav, tak se to nepodařilo, aspoň u mě ne.Hodnotila bych i hůře,ale zase musím uznat četla jsem i horší.

Nekonečný příběhNekonečný příběhM. Ende

Nachvíli jsem se vrátila do dětsví. Ještě, že si moc nepamatuju film, protože to co si z něho pamatuju bylo příšerné a knihu bych asi nečetla. Kouzelný příběh. Nakonci mi bylo tak líto Atreje, že toho malého rozmazleného haranta (promintě, ale na mě tak Bastian působil celou knihu) nemohl přivést na správnou cestu. Kniha mě nadchla a myslím si, že se k ní určitě ještě v budoucnu vrátím. :)

ŽelaryŽelaryK. Legátová (pseudonym)

Co k tomu napsat...Občas jsem se ztrácela a musela číst znova, ale jedna postava mě absolutně uchvátila a to malá Bojarová. Na ní budu ještě dlouho vzpomínat.

10.09.2014

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJ. Boyne

Krásně podané hnusné téma s nečekaným a pro mě dost drastickým koncem. Celou knihu jsem si říkala, proboha to mu to nikdo nevysvětlí, to mu nic ani trochu nedojde a za všechno může Fíra.

10.09.2014

Chování nočních motýlůChování nočních motýlůP. Adams

Knihu jsem si koupila hlavně kvůli přebalu a vůbec jsem netušila jestli se to bude dát číst. Naštětstí se kniha hrozně dobře čte a konec pro mě byl absolutním překvapením.

10.09.2014

Dívka s pomerančiDívka s pomerančiJ. Gaarder

Krásná kniha, ale občas to místama vázlo. Já si nemužu pomoc, ale plné hodnocení tomu dát prostě nemužu.

Dobrý ročníkDobrý ročníkP. Mayle

Je to takové pohodové čtení na víkend. Není to nic přeborného, ale neurazí. Vlastně kniha celkem slušně splnila co jsem od ní očekávala.

Jeden denJeden denD. Nicholls

Na knihu mě navnadil film. Strašně jsem se těšila a o co bylo větší zklamání, když jsem začala číst. První polovina knihy byla pro mě nudná a pomalá. Skoro už jsem si říkala, že knihu odložím a prostě se k ní vrátím. Naštěstí jsem to neudělala a druhá půlka knihy mě pohltila a já jí slupla na jeden zátah. V první půlce mi lezl Dexter neskutečně na nervy, ten jeho věčný frajírkovský postoj a Emmy mi bylo líto, proto jsem byla nakonec ráda, jak se karty obrátily. Ikdyž jsem věděla, jak tento příběh skončí přesto jsem po poslední větě osmnácté kapitoly nachvíli knihu zavřela a prostě jsem se jen dívala do zdi. Nakonec se z knihy vyklubalo dobré čtění, až na ty chyby, ale za ty autor nemůže.

10.09.2014

Pí a jeho životPí a jeho životY. Martel

Neskutečně působivý a kouzelný příběh. Kniha je velice čtivá a doslava vás vtáhne do děje. Ani jednou jsem u knihy neměla pocit, že bych se nudila.

Deník Bridget JonesovéDeník Bridget JonesovéH. Fielding

Musím říct, že jsem od toho čekala daleko víc a trochu mě kniha zklamala a pořád jsem jí srovnávala s filmem. Možná v tom byl ten problém, ale i tak to bylo zábavné a oddechové čtení.

10.09.2014

O myších a lidechO myších a lidechJ. Steinbeck

Styl psaní mi sedl a kniha se mi strašně dobře četla. Už na začátku mi bylo jasné, že ten jejich sen o domku a králících se nesplní a slaboduchého Lennieho mi bylo hrozně líto. Konec mě dost zaskočil to jsem vůbec nečekala, ale aspoň Lennie zemřel se svou krásnou a jednoduchou představou

1 2