Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela

Brilantní a doslovná pitva manželství. Seznamte se s Lizzií Prainovou: ženou v domácnosti, která nedávno překročila padesátku. Bydlí v domku u lesa se svým psem Ritou. Moc ráda vaří a lidem ze sousedství se vyhýbá. Pro obživu peče jiným dorty. Jejího manžela Jacoba už pár dní nikdo nespatřil. To proto, že ho Lizzie minulé pondělí v náhlém hnutí mysli praštila rýčem do hlavy. Co by měla podniknout teď? Pokud chce začít nový život, který si podle vlastního mínění po ubíjejících třiceti letech v Jacobově stínu plně zasluhuje, musí se zbavit jeho mrtvoly. Způsob, jakým se to Lizzie rozhodne učinit, vychází z jejího vrozeného smyslu pro praktičnost. Nic pro slabší povahy. Lizzie však svůj plán hodlá dovést do zdárného konce. Protože jedině tak bude moci začít konečně žít. Temný, vtipný a místy značně bizarní příběh v sobě nese i hlubokou lidskou linku. V Lizzii Prainové stvořila autorka jednu z nejvýraznějších literárních hrdinek poslední doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210928/dokonala-chut-aneb-jak-snist-sveho--rEn-210928.jpg 2.2164
Vydáno, Domino

Season To Taste Or How To Eat Your Husband, 2014

Kniha Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela

lenka6751

Hodně zvláštní kniha, špatně se mi četla, časové přeskakování děje mne docela mátlo. Obsah hodně jednoduchý pro mne malá zápletka a ani po přečtení však nevím jestli jsem vše pochopila tak jak jsem měla. Nebo celá tak tlustá knížka byla jen o tom že ho praštila lopatou?

Meluzínka
11.08.2020odpad!

Opravdu nechutna kniha.Ani jsem ji nedocetla. :(

kamolka
16.06.2020

1* za skvělé vizuální zpracování knihy a zbylé 2* za příběh. Námět to je rozhodně zajímavý, ale způsob psaní mě vůbec nezaujal. Přišlo mi to ze začátku velice zmatené a špatně se mi oriantovalo mezi příběhem, který se odehrával v přítomnosti a příběhem z minulosti. Když se do toho začali motat ještě věci z budoucnosti (z pohledu jedné vedlejsí postavy Toma), tak už jsem byla úplně mimo. Hodnocení zde (mezi 2-3*, tedy 45%) tomu odpovídá.

Monika1717
10.04.2020odpad!

Od knihy jsem čekala něco víc. Manžel ji prudil, tak ho praštila rýčem, rozporcovala, zmrazila a po částech uvařila a snědla. Nechutné, i když velmi originální řešení manželské krize. Kdyby to tak udělala každá druhá, hodně mužů by najednou zmizelo. Knihu jsem s velkým sebezapřením dočetla, několikrát odložila a potom zase vzala na milost, říkala jsem si, že ta pointa tam někde bude. Nebyla. Vy, kteří jste knihu nečetli, ani nezačínejte, nestojí za váš čas.

Anna27
10.11.2019odpad!

Upřímně jsem od knihy čekala sarkasmus a černý humor. Dostalo se mi akorát divného příběhu nešťastného svazku dvou lidí, nechutného popisu požívání lidského masa bez nadsázky v textu a ve vyprávění jsem se místy ztrácela. Ani jsem nepochopila důvod knižní vraždy manžela. Ok, nemuseli se po 30 letech milovat, ale nebyl to žádný tyran ani prevít, jen občas měl nějakou lacinou holku z bordelu. Prostě příběh postavený na ničem.

kejty91
15.10.2019

Je pravdou, že knihu jsem si chtěla přečíst na základě obálky a anotace, která se na vazbě knihy objevila. NIcméně nyní, po dočtení knihy musím uznat, že autorka mohla přidat do utrpení té ženy více, než jen to málo, co jí dala. Pak by možná byla kniha více přijata. Ano, v každém z nás je určitá agresivita, která může vyústit ve zkratovité a brutální jednání. Vždyť i mouchu, která se o vás zajímá hned napoprvé nezabijete ale po nekolikaterých odehnáních už míra agrese stoupá natolik, že se toho malého tvora prostě chcete zbavit.
Bylo psáno, že se mohli kdykoli opustit a bylo by to legitimější než to, co se událo. V autorce možná dozrálo téma na román ale v této oblasti nejde o vše. Autorka děj ničím neobohatila a to, o čem psala, souhlasím, může napsat pouze člověk s osobností pseudopsychopata. Když už z manželky udělala šílenou ženskou, mohlo jí hrábnout natolik aby to vše dokonala. A ten závěr by úplně na draka. Celou dobu je z toho u vytržení, jak to nemůže nikomu ani slovem říct a pak to vysype mladému člověku, co s ní jen tak trochu bydlí, nemají spolu nic než jen dobrý vztah jako "sousedi"? Jakože cože? Nepochopitelné téma na knihu, se kterým není zacházeno s patřičnou znalostí je odsouzeno k neslávě.

Zlatinka.Emilly
15.09.2019odpad!

Tohle mohl napsat jen narušený člověk. Přečetla jsem první kapitolu, potom recenze a dál pokračovat nemusím. Chci si zachovat zdravý rozum.

micha-ella
24.06.2019

Dokonalá chuť byla pro mne bohužel dost nechutná a místy fakt hnusná. Autorka na sebe chtěla upozornit, vydavatelství zabalilo ty recepty do krásného balíčku, ale úspěch se jaksi nedostavil. Mám ráda černý humor, ovšem co je moc, je moc.