Ennie Ennie komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha se četla velmi dobře. Skvělý námět, bohužel občas to zpracovaní trochu pokulhávalo... určitě by se dal zkrátit výčet dalších životů (to mě vcelku nudilo) a naopak bych ještě víc rozvinula konec (v hlavě jsem si doplnila Nořin happy ending). Líbí se mi, jaké kniha přináší poučení. A je to příjemné počtení na 2-3 večery. Za mě asi 3,5 hvězdičky.

28.09.2023 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Předchozí díly jsem nečetla a vlastně je to úplně moje první kniha od Lisy Regan a jsem nadšená. Nemohu tvrdit, že jako milovníka krimi, mě tam něco vyloženě překvapilo i když malé drobnosti tam byly. Ale příběh se tak krásně četl, líbily se mi i střípky z minulosti. Bylo to všechno krásně propojené...nemůžu se dočkat až se dostanu k dalším dílům ;-). A jsem ráda, že jich je hodně, protože jeden díl je díky čtivosti taková malá jednohubka :o). Navíc mám ráda postavy a jejich vzájemné vztahy a líbí se mi odkrývání dalších drobností o nich.

08.07.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Jedna z těch lepších knih z Romantických útěků. Příběh se mi moc líbil a postavy jsem si oblíbila všechny . Mohlo tam být více popsané pátrání po pokladu a víc jiskření, ale jinak vskutku dobrá kniha.

20.06.2023 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Příběh byl skvělý, Tilly jsem si moc oblíbila. A k Poemu pěkně sedla. Jak už tu je zmiňované, tak mi typově a chováním Poe přišel taky o dost starší. Uvidím v dalších dílech, jestli se to změní. Doufám, že moje sympatie k němu vzrostou... postavy mě totiž až tak moc neoslovily a přišlo mi, že nejsou dostatečně vykreslené. Snad v dalších dílech budou mít víc prostoru. Také mi přišlo, že bylo přehnané nepochopení detektivů, když přišla s něčím Tilly...vždyť některé věci byly logické a nebyla potřeba velká znalost IT. Za mě 3,5 hvězdiček, ale rozhodně má autor velký potenciál (tak snad další díly moje očekávání náplní).

10.04.2024 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

[audiokniha] Příběh je taková knižní jednohubka - zajímavé, posluchatelné, rychle to uteče. Jen mi bohužel ten konec nepřišel úplně dotáhnutý (s ohledem na zbytek knihy, mi chybělo nějaké hlubší zakončení). Ale jinak fakt dobré.

14.07.2023

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Kniha, která chytne za srdce. Ani ne tak příběhem, spíš moudry, které nabízí. Řekla bych, že zde jde spíše o to, aby si člověk odnesl něco do života, než aby si přečetl další "obyčejný" příběh. Aby tato kniha vyléčila jeho duši...

13.08.2019 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

První dva díly TOP, ale tenhle byl slabý. Rozuzlení super. Jen kniha něco postrádala, nevtáhla mě do děje.

05.08.2019 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Námět moc krásný, zpracování horší. Výsledek hodnotím jako průměr. Neurazí, nenadchne. Konec bych udělala trochu jinak, buď více rozepsala a nebo nechala na další knihu...ta "zmínka" mi tam přišla trochu jakoby odhozená z rychlíku a zbytečná...nechci zabředat do spoilerů.

Po další knize sáhnu až budu potřebovat nenáročnou oddechovou knihu. Vcelku mě láká 4. díl (Vánoce, Edinburgh a knihy, co víc si přát).

24.11.2023 3 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

[audiokniha] Děj byl až moc překombinovaný (autorka tam dle mě narvala vše, co mohla). Ze začátku mi dost vadily kapitoly Avy... vyjadřování o se*u apod. Minulost? Chování 11. letých mi moc neseděl (v mysli jsem je měla starší). Ubrala bych pár věcí a několik bych víc dokreslila (Katie a její vztah s matkou), Simon by si zasloužil také trochu víc prostoru (abychom ho více poznali). Konec mohl být též více rozepsán (příjezd policie a nějaký závěr tohohle krim. případu).
Nutno podotknout, že jak mi začátek přišel dost průměrný a postavy nepříliš nesympatické, tak mě to pak trochu vtáhlo a musela jsem poslouchat dál, i když jsem věděla, jak to dopadne (předvídatelné). Chtěla jsem, aby to pro naše tři kladné ženské postavy dopadlo dobře. Ale nějak extra k srdci nepřirostly.

24.07.2023 3 z 5

Falešná společnice Falešná společnice Alexander Stainforth (p)

Ke knize jsem se dostala náhodou a jsem za to ráda. Moc poutavá oddechová kniha. Když jsem jí četla, tak jsem vzdávala hold autorovi. Je vážně k nevíře, že něco tak skvostného romantického, v podstatě román pro ženy napsal muž. O to víc smekám teď, když zjišťuji, že je to dokonce Čech. No jsem pyšná . Víc takových chlapů. Rozhodně sáhnu i po dalších jeho knihách.

16.12.2022 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Mám to tak s většinou bestsellerů, že se mi zdají jako podprůměr...s tímhle to není jinak. Jak už bylo vzpomenuto, má to nádech 50 odstínů šedi. Dům a pravidla vypadají jako super téma, chtěla bych takový dům aspoň navštívit. Minimálně jedna hlavní postava mi byla značně nesympatická (představuje přesně to, co na lidech nemám ráda a nechápu). I když vlastně nemůžu říct, že bych si nějakou postavu oblíbila. A žádnou větší akci od knihy nečekejte (krom té postelové).

02.04.2020 2 z 5

Knihu jsem četla ze zvědavosti…zajímalo mě, jakým stylem bude napsaná a jestli tam půjde převážně jen o humor. Ano, některé scénky jsou vtipné. Co mi přišlo líto je, že tam nejsou fotografie, i přesto, že malůvky jsou povedené. Pokud chcete z knihy načerpat tipy na výlety/místa, tak sáhněte po jiné knize. Pokud chcete milé odreagování, tak doporučuji. Ale pozor - není den, kdyby tam nebylo vzpomenuto chlastání ;).

05.12.2019 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvělá kriminálka. Od "deníčku" jsem se nemohla pomalu odtrhnout - velmi mě zajímalo rozuzlení. Nemůžu se dočkat, až začnu číst druhý díl.

01.11.2019 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Kniha rozhodně není "návodem, na šťastný život", z tohohle úhlu pohledu je tam jen pár světlých míst, které to splňují. Jinak je to spíše o životě autorky, který nějak šťastný pocit také nenavozuje. Nelíbilo se mi, jak autorka pořád omívala, jaká je kráva a z toho vztahu s přítelem jsem také moc štěstí necítila. Ilustrace v knize jsou ale moc krásné :).

21.05.2018 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Druhý díl nezklamal! Skoro stejně výtečný jako první (ale fakt chybělo jen trochu). Skvělý příběh.

11.04.2018 4 z 5

Noční tango aneb Román jednoho léta z konce století Noční tango aneb Román jednoho léta z konce století Jiří Kratochvil

Velmi mě zaujala obálka, po přečtení komentářů zde, jsem si řekla: "jo, to si musím přečíst." Bohužel mi, ale popis ani komentáře neřekly, o čem kniha je. A tak jsem z příběhu dosti zklamaná. Není to můj šálek čaje. První kapitola se četla rychle a byla zajímavá, ale pak … pak nastala "výměna rolí" a kniha začala být trochu přitažená za vlasy. Pokud nejste vyznavači fantasy a sci-fi, tak to asi také nebude úplně pro vás.

06.12.2017 2 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Kniha se mi moc líbila. Bylo to něco nového, neohraného a nepředvídatelného. Například by mě nenapadlo, kde Olivie "objeví" Toma. Ale "překvapivý" závěr jsem čekala. Kdyby to šlo dala bych čtyři a půl hvězdičky. Některé pasáže mě nudily. A ze začátku mi trochu vadila švédská jména. Další díly si moc ráda přečtu :).

19.02.2016 4 z 5

[Audiokniha]. Hned ze začátku zmíním, že audiokniha má velké plus za namluvení, které bylo bezchybné a poutavé. Do poslední třetiny knihy jsem poslouchala s nadšením, bylo zajímavé, kolik jsme se toho dozvěděli. Vyprávění života Mattyho bylo surové a bez příkras. Mrzí mě, že si tím musel a musí procházet a přeji mu, aby už v životě našel rovnováhu a i lásku, kterou neodežene. Ale poslední třetina za mě byla dost zdlouhavá, nudná a depresivní. Už toho bylo prostě moc. Věřím, že to Matty mohl dost zkrátit, například neopakováním frází, což mi lezlo trochu na nervy. Dlouho to vypadalo, že budu hodnotit 4 hvězdičkami, ale bohužel maximálně 3,5. Co mi tedy vadilo? Opakování nejen frází, ale občas i "historek", nedodržování časové liniemám trošku pocit, že se autor soustředil moc na to negativní v jeho životě (to pozitivní by si určitě taky našel, ale chápu, že potom všem se jeho mysl upíná k tomu špatnému).

20.10.2023 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Milá oddechová knížka, která se četla vážně skvěle. Příběh s cukrárnou mě vážně moc nadchnul. Pokud ale hledáte romantiku, tak bych raději sáhla po jiné knížce, zde byla romantika po skromnu. Vskutku to byl hezký příběh, od autorky mě více ale oslovil Hotýlek na Islandu.

10.07.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Ještě při zhruba 70% přečtené knihy jsem měla chuť to odložit. Fakt jsem dlouho nic horšího nečetla. Ale ke konci knihy se autorka nějak zlepšila a najednou to bylo docela čtivé i zábavné. A však úplný konec byl tak neuvěřitelný a přesládlý a i nečtivý, přišlo mi to jak výčet něčeho...jako kdyby se držela i šablony a chtěla splnit a vyšperkovat klasická klišé...

Chvíli jsem přemýšlela i o dvou hvězdách, ale když jsem si uvědomila, kolika knihám, co mě bavily jsem dala jen tři…a při pohledu na docela vysoké celkové hodnocení knihy... (to musí být omyl, ne? :-O :().

A to jsem ještě nezmínila fakt, že to bylo děsně urychlené "celý ten vztah" a to, že najednou z "nenávisti" (která mi tam docela chyběla, stejně jako chemie) se najednou vytřískal sex na několik kapitol :D

28.06.2022 1 z 5