Ennie - Komentáře

Muž na dněMuž na dněI. Procházková

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak to rozhodně stálo za to. Sice jsem vraha odhalila docela brzo, ale bylo fajn, že tam bylo více "podezřelých" :). Určitě si přečtu i další díl!

Tajné sestryTajné sestryJ. A. Krentz

Skvělá kniha, která chytne hned od začátku.

Já a pan DarcyJá a pan DarcyA. Potter

Po přečtení "S tebou už nikdy" jsem se do knihy moc nehrnula, ale byla jsem mile překvapená. Četlo se to jedním dechem. Fakt skvělá knížka, vůbec jsem ji nechtěla odložit :).
Klidně by tam ani Darcy být nemusel a vztah mezi Spikem by mohl být propracovanější (ostřejší), ale i směr, jímž se autorka vydala byl super :o).

StrachStrachJ. Karika

Ze začátku jsem byla dost zklamaná, pak jsem se nemohla odtrhnout a konec? No tak ten mohl být propracovanější jako prostředek! :D Je to dobré, ale … Kniha by měla mít jiný formát. Má to sice 272 stran, ale je to psané velkým písmem a dost stran je prázdných. Kdyby to byl menší formát, který se na takovéhle minihorory hodí více, neiritovalo by mě to a možná bych uvažovala i o další hvězdičce. Ale ten začátek byl i tak fakt slabý.

Dobrodružství milovníka knihDobrodružství milovníka knihC. Lovett

Myslím, že kniha zaujme hlavně čtenáře, kteří mají bližší vztah k procesu tvorby knih. Jako člověka, který má vztah ke knihám i z tohohle úhlu pohledu, mě kniha vážně bavila. A jsou tu i další prvky, které mě lákají v příbězích - honba za "pokladem", odhalování tajemství a v neposlední řadě dumání nad vrahem. Kniha (bohužel) nabízí i pár stránek, při kterých člověku je smutno a citlivější lidé si i pobrečí :).

Templářské dědictvíTemplářské dědictvíS. Berry

Velmi se mi líbil děj, který byl napsán poutavě a čtivě. Avšak některé pasáže by mohly být vynechány...

Z knihy by byl dobrý film :-).

Záhady literárního světaZáhady literárního světaR. Pytlík

Četla jsem jen část věnovanou Oscaru Wild., která se mi zdála napsána čtivě a výstižně. Je pravda, že to zapadá do populárně-naučného stylu. Ale za mě spokojenost :).

WatsonoviWatsonoviJ. Austen

Krásný příběh. Škoda, že to Jane nedopsala - mohlo to být skvostné a dlouhé dílo. Ale i takhle to bylo moc dobré, taková oddechovka.

ĎábelĎábelD. R. Pollock

Přemýšlela jsem, jak někoho může vůbec něco takového napadnout (a ještě to napsat…). Ze začátku mi to moc nedávalo smysl, prostě autor sepisuje skoro to nejhorší, co se na světě děje (skvělý vystihující název knihy!). Příběhy neměly souvislost a nic kloudného to nedávalo. Ale ke konci to začínalo všechno do sebe zapadat a četla jsem to se zvědavostí. Co si autor dalšího vymyslí? Jak to skončí? Ale i tak to není kniha, kterou bych někomu doporučovala, aby si ji přečetl. A rozhodně to není kniha, která navodí krásné sny :-).

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaE. Boček

Věděla jsem, že tahle kniha nebude zrovna nic pro mě. Ale když jsem slyšela na ni tolik chvály, řekla jsem si, že by se mohla líbit mamince a tak jsme si ji vypůjčily z knihovny. Po přečtení knihy - nevím, jestli se mamce bude líbit. Jsem zvědavá na její názor. Já jsem tedy zklamaná, není to ani nic, co jsem si představovala. Plno lidí píše, jak se bavilo… Asi mám jiný smysl pro humor. Na to, že je to kniha krátká, tak jsem ji také dost dlouho četla a nečetla se mi zrovna lehce.

PokladPokladL. Child

Moc dobrá kniha, umím si ji představit zfilmovanou. Děj byl parádní a čekala jsem na vyřešení záhady - z čeho je ten tajemný meč, který způsobuje takové trable. Jednu hvězdu ubírám za to, že ze začátku tomu něco chybělo, není to psané úplně čtivě.

Zrzka se odhalujeZrzka se odhalujeA. Clayton

Předchozí díl se mi líbil více. Ze začátku tohohle dílu mi neseděl překlad a dělalo mi problémy se začíst. Naštěstí výrazy, které mě iritovaly, později vymizely a nějak jsem si na styl překladatelky zvykla. Jak je ale zmíněno i v jiných komentářích, byly tam překladatelské chybky jako, že ji rozepínal tričko (a podobně).

Ale děj nezklamal (až na pár maličkostí, které se stát nemusely :D). Jsem zvědavá, co si autorka připravila v třetím díle :).

PosedlostPosedlostN. Cross

Z knihy jsem byla zklamaná, čekala jsem něco jiného. Některé věci mi přišly moc přehnané - chování "přes čáru" detektiva (co ten konec? bylo to nutné?), zabití psa, … Do toho ještě nevěra manželky (bylo mi ho líto). A závěr knihy - něco tomu chybělo - očekávala bych rozuzlení manželství, celkově mi ty vztahy nepřišly úplně dotažené. To by se dalo nějak přejít, pokud na to navazuje seriál nebo to je prostě řešené v tom. Ale …

Svůdné zloSvůdné zloW. Higgins

Skvělá oddechová trilogie :).

30.12.2016

O jedné holceO jedné holceL. Kelk

Knížka se mi líbila a chvíli jsem uvažovala i o čtyřech hvězdách. Ale ten klidnější (nudnější) začátek tu prostě byl. Několik stránek trvalo než si mě Tess dostala a měla k tomu všechny předpoklady asi více než Angela z druhé série. Přesto pořád pro mě série Zbožňuji vede.

Dívka je vtipná, oddechová…určitě si přečtu i další díly. Co mi ale ještě vadilo, byly některé výrazy. Tenhle styl mi moc nesedl. Avšak za to s největší pravděpodobností nemůže autorka, ale tým v Česku (a nebo to rovnou svedeme na náš kouzelný jazyk? :) :D).

20.12.2016

Jsem vrah?Jsem vrah?M. Brůhová

Super kniha, když se vám nechce tahat nic těžkého. Dobrá na vyplnění cestování MHD :). Ale děj není nijak zapeklitý, taková krimioddechovka :).

15.11.2016

S tebou už nikdyS tebou už nikdyA. Potter

Kniha je stylem velmi podobná knihám od Lindsay Kelk (ze série Zbožňuji), ale není tak vtipná. Jednu chvíli na mě působila dokonce depresivně (za tu část, kde byla ještě přehnaně zamilovaná a naivní, tak strhávám jednu hvězdu). Je to taková pohodová čtivá kniha, nečekejte nějaký propracovaný děj.

15.11.2016

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapáchProč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapáchA. Pease

Jak už je zmíněno v starších komentářích - kniha by mohla být kratší. Nejen, že se autoři často opakují, ale hlavně sepsali hodně známých (a logických) faktů. Plusem knihy je, že byla doplněna i o vtipy.

Existuje spousta lidí, kterým by pomohlo jen nahlédnout do knihy - ono je docela důležité pochopit, že každý jsme jiný (nejen, že se liší ženy od mužů). Hodně by to ten život usnadnilo a zlepšilo.

12.11.2016

Trhlina v časeTrhlina v časeJ. Winterson

První půlka na mě působila dost zvláštně - měla jsem z ní rozporuplné myšlenky. A říkala si, že kniha se nedostane na více než dvě hvězdy. Autorka má svůj osobitý styl a ten mi úplně neseděl. Místy to působilo až zmateně.
Kousek za půlkou mě, ale kniha vtáhla do příběhu. Bavila jsem se a čekala, jak se to vyvine.
Úplný závěr, ale mohl být trochu rozvinut.

17.10.2016

Řekni, kde ji najduŘekni, kde ji najduJ. Fielding

Kniha mě hodně bavila do poloviny knihy. Pak se to nějak pokazilo. U jedné z hlavních postav mi začalo lézt na nervy její zbytečné lhaní, u druhé její neskutečná naivita. Bylo fajn, že autorka do děje zakomponovala dvě hlavní postavy se synem, takže nebylo úplně jasné po jaké náš psychopat jde. Bohužel druhou částí příběhu kniha spadla do průměru. Asi taky za to může téma znásilnění a týrání žen - to se mi těžko čte.

04.10.2016

PětPětU. Poznanski

Kniha mě zaujala svým tématem, i přestože kešky nesbírám. Děj měla promyšlený a dobře propracovaný - od začátku až po konec. Avšak chybělo mi lepší popsání/přiblížení hlavních postav. Nepřirostli mi k srdci a a kvůli tomu jsem se ani do děje moc nevžila.

Kniha je velmi originální - námětem. Vrah není znám hned od začátku. Ikdyž později Vás to může napadnout. A autorce se nějak podaří Vás nalákat i na další díl. Kdyby to šlo, dala bych ale jen 3,5 hvězdy.

19.09.2016

Černý ledČerný ledB. Fitzpatrick

Skvělá knížka. Hned od začátku si mě získala. Čtivě napsané. Chytlo mě to tak moc, že jsem knihu měla přečtenou za tři dny. Původně jsem čekala něco více napínavého. Alespoň po přečtení úvodu. Ale i tak jsem moc spokojená. A romantické části se mi moc líbily. Nevím, jestli je to tím, že ráda čtu thrillery a krimi, ale hned od začátku jsem tušila vraha ikdyž mi hlavou poletovaly myšlenky, že se možná pletu a bude to úplně jinak. Trošku mi u hlavní hrdinky vadila ta její hraná sebedůvěra - kdyby to bylo proto, že se snaží přežít nebrala bych ji to, ale snažila se akorát udělat zajímavější a lepší. Taky mi vadí, že na konci mohla více rozepsat, co se stalo s vedlejšími postavami a i ten úplný konec mohla trochu více rozvést.

16.09.2016

Rose MadderRose MadderS. King

Z knihy jsem zklamaná - prolog byl nechutný, začátek byl nudný. Jediné, co se mi vážně líbilo bylo, když Rosie byla na pikniku s Billem a takovou scénku bych čekala v naprosto jiném žánru. Abych byla naprosto upřímná, tak po tom pikniku bylo i pár stránek, od kterých jsem se nemohla odtrhnout (vážně jen pár!). Ještě plus má za Normanovo myšlení jako Rosie. Ale postava Normana (jeho šílenství) mi přišlo až moc (velké). A druhé proniknutí do obrazu už na mě bylo moc fantasmagory.

Knihu četla i moje kamarádka a má velmi podobný názor. Za nás obě tahle kniha od Kinga byla dost slabá.

22.08.2016

V plamenechV plamenechR. Lupton

Ze začátku mi neseděl styl psaní autorky - děj je vyprávěn z úhlu manželky svému manželovi, ale po pár stránkách jsem si na to zvykla a četlo se to jedna báseň. A však děj se rozjížděl velmi pomalu. Jsem ráda, že i tak jsem pokračovala ve čtení. Ještě než jsem došla do půlky, tak mě čtení docela chytlo a rozuzlení příběhu bylo neskutečně napínavé. Sestra se mi ale svým dějem líbila o něco více.

04.08.2016

Signál a šumSignál a šumN. Silver

Bohužel jsem od této knihy čekala více. Některé pasáže a postřehy jsou velmi zajímavé - nejvíce mě však zaujala poslední kapitola a závěr.

28.07.2016

Zabij mě lípZabij mě lípO. Neff

Kniha mi bohužel nepřišla moc zajímavá. Většina povídek na mě působila nedotaženě. Byly tam náznaky, ale něco tomu chybělo.

27.06.2016

ZuzankaZuzankaC. Metzmeyer

Krásná knížka s velmi povedenými ilustracemi, které mi v paměti utkvěly z dětství. A knížku jsem si z nostalgie musela přečíst po několika letech, když jsem uklízela v knihovničce.

21.06.2016

Rudolf II. a jeho dobaRudolf II. a jeho dobaJ. Janáček

Čtivě napsaná kniha doplněná zajímavými obrázky :).

27.03.2016

Hlasy chaosuHlasy chaosuL. Rosen

Přidávám se k těm, co byli zklamaní. Také jsem od toho čekala víc a dostala jsem slabý průměr. S matematikou nemám problém spíš naopak a také jsem ji čekala více :-). Ale v tom to nebylo. Něco tomu chybělo. Nebo možná přebývalo. Části týkající se Krista byly zdlouhavé. A moc tomu nepřidalo i (přehnaně) smutný osud rodiny inspektora. Občas jsem měla i problém s uvědoměním si "kdo je tahle postava".

27.02.2016

Skočný přílivSkočný přílivR. Börjlind

Kniha se mi moc líbila. Bylo to něco nového, neohraného a nepředvídatelného. Například by mě nenapadlo, kde Olivie "objeví" Toma. Ale "překvapivý" závěr jsem čekala. Kdyby to šlo dala bych čtyři a půl hvězdičky. Některé pasáže mě nudily. A ze začátku mi trochu vadila švédská jména. Další díly si moc ráda přečtu :).

19.02.2016

Vraťte mi mou dceruVraťte mi mou dceruC. Cohen-Ahnine

Kniha ze života. Pokud létáte v oblacích, tahle kniha Vás vrátí zpátky na zem. Aneb život není pohádka a né každému vyjde život s princem. Doufala jsem, že tenhle (životní) příběh bude mít alespoň trochu šťastný konec.

10.02.2016

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Velmi smutná, ale krásná kniha. Rozhodně doporučuji všem, co si chtějí pobrečet :D.

(Dávám tři hvězdičky, protože zhruba do poloviny knihy byl příběh docela nudný. Ale jsem ráda, že jsem čekala až to přijde…)

07.12.2015

Mysterium TremendumMysterium TremendumS. Rainer

Knížku jsem začala číst jen proto, že jsem se dočetla o tom, že „autor napsal knihu a odřezal si kůži, aby do ni svázal knihu“ (to jsem vlastně zjistila až po zaujetí obalu knihy :D). Už to, že to může někoho jen napadnout je děsivý a nechutný. Pak jsem si přečetla něco málo o ději. Můžu říct, že jsem čekala něco docela jiného. Hlavně mě překvapilo, že je knížka tak slabá. Kdyby byla silnější můžu říct, že bych nejspíše nedočetla dokonce.

Kniha se četla dobře, ale ze začátku byla o ničem. Začala být zajímavá až ve své poslední třetině (takže skoro na konci). Mám ráda psychologické knihy a filmy, co nutí přemýšlet, co je vlastně pravda a co jsou jen přeludy/sny. Všem, kdo začali číst a přemýšlí o odložení, doporučuji dočíst. Jen je škoda, že vážně jen posledních několik stránek za to stálo. Kdyby jich bylo trochu víc, uvažovala bych i o 4hvězdičkách.
Trailer a 25 minutový dokument o autorovi jsem shlédla až po přečtení. A nejspíš se půjdu kouknout i na film až bude (jsem zvědavá, co z toho vypotí). Ale vážně pokud jste to ještě nečetli, tak nečekejte kdo ví co.

PS: Lajkla jsem i fb a až budu mít čas, budu pátrat jak to vlastně bylo :D.

13.10.2015

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapaŠtěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapaV. Freiová

Dobrá reklama na internetovou seznamku =) (s kterými tedy zatím nemám žádné zkušenosti). Jinak pohodové čtení, ale nic závratného.

14.03.2015

ZmizeláZmizeláG. Flynn

Knížku jsem se chystala přečíst už delší dobu, ale v knihovně ji pořád neměli a nebo mě zaujala nějaká kniha více. Ale potom, co jsem slyšela od dvou kamarádek, že film byl naprosto dokonalý. Jsem se dokopala a knihu přečetla, doufám, že tedy tohle bude jeden z mála případu, kdy se mi film bude líbit více než kniha. Kniha byla napsaná divně (možná to bude jen překladem). A nebýt toho, že jedna z kamarádek říkala, že film a kniha jsou ukončeny jinak, tak bych možná ani nedočetla. Trochu mě začala bavit až hodně ke konci (asi ve čtvrtině knihy). A úplný závěr? Ten taky mohl být trošku lepší. Ale myšlenka knihy byla dobrá. Jsem tedy zvědavá na film! :D

07.03.2015

Zbožňuju New YorkZbožňuju New YorkL. Kelk

Jako obvykle jsem si prvně přečetla další díl (Zbožňuji Paříž), který se mi líbil více (alespoň jsem si to myslela - teď jsem dala 4 hvězdičky a u Paříže jen tři. Každopádně si chci druhý díl přečíst znovu, tak třeba udělám přehodnocení.) Občas mi tahle knížka přišla dost přitažená za vlasy... Chci si přečíst určitě i ostatní díly - je to pohodové obohacení těch mých oblíbených krimi :D.

28.02.2015

Rozbité oknoRozbité oknoJ. Deaver

Souhlasím s Wally, na jednu stranu mi to přijde fakt dobré! (Pro ty, kteří čtou poprvé knížku od Jefferyho z dané série.) Ale třeba v téhle knížce mi to přišlo až moc. Stačí napsat jednou, ale tady to zmiňoval víckrát, a jak už čtete skoro "8" ze série... Nečtu je po pořade :D - Tak jak se k nim zrovna dostanu (knihovna, knihkupectví). Akorát občas koukám, že mě s těmi zvraty ještě překvapí :D. Většinou už ho mám "přečteného" a přesně to čekám. Tahle knížka mě tedy nutila přemýšlet i o dnešním světě - internet!

22.01.2015

Utrhnout se ze řetězuUtrhnout se ze řetězuS. Ingrová

Tohle je čtvrtá knížka, kterou jsem od autorky přečetla. A nadchla mě tedy nejméně. Celkem zklamání pro mě! Ale "románek" se švagrem byl fajn :D...

22.01.2015

Krvavé evangeliumKrvavé evangeliumJ. Rollins (pseudonym)

Tahle knížka se mi velmi dobře četla. Za poslední dobu nejrychleji přečtená! Dokonce jsem se dočkala své "vytoužené" chvilky :P...Jen to ukončení se mi moc nezdálo, trošku odfláklé...a už se těším až se dostanu k dalšímu dílu :-).

21.01.2015

Zkamenělá krevZkamenělá krevJ. Theorin

Moje první a asi i poslední knížka od Theorina. Ikdyž co jsem běžně přelétla komentáře, tak jsem si asi vybrala tu nejslabší. Knížka mě nebavila a měla jsem nutkání ji odložit (odkládám malé procento knih, vlastně jestli to byly dvě za celý život? :D). Ani za půlkou mě nijak nechytla...sama se divím, že jsem ji dočetla až dokonce. Ale je pravda, že druhá polovina se mi četla lépe (možná to bylo vidinou konce). Neříkám, že některé nápady nebyly špatné. Dokonce jsem si celkem i Pera oblíbila...když bych se měla držet toho, že je to detektivka...tak říkám velmi slabá detektivka! Jsem zklamaná aneb nevěřte nápisům na obálce typu "další mistrovské dílo od aut.bestsellerů..."

28.10.2014

1 2 >