Ennie Ennie komentáře u knih

Touha Touha Tracy Wolff

Tuto sérii knih vážně doporučuji. Zamilovala jsem se do ní. A jsem ráda, že konečně vychází česky (doufám, že se uchytí i česká verze a bude přeložená celá). V angličtině je to vážně boží.
Doufám, že z českého překladu nebudu zklamaná.

18.05.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Oddechový příběh. Já jsem tedy byla mírně zklamaná. Postavy jsem si oblíbila to né, že ne. Příběh by taky šel. Jen tomu něco chybělo, jiskra...vztahová linka a jiskření se mi líbilo až ke konci knihy. A přitom ta kniha měla velký potenciál - jsem vášnivá fotografka, čaj je taky můj šálek a cestování/objevování nové krajiny miluju. Za mě zatím vede Hotýlek na Islandu (který byl moje seznámení s autorkou).

06.04.2023 3 z 5

Bez duše Bez duše Lusy Adams (p)

Podobných knih už bylo pár napsáno, ale i tak to v sobě má špetku originality. Základ je hodně podobný, ale je to i osvěžující. Mac jsem si oblíbila, jen mě mrzí, že ty vztahové linky klouzaly po okraji a doufám, že alespoň jeden (ten kamarádsko-kolegialní) půjde v dalším díle víc do hloubky.
Příběh je svižný a čtivý. Ráda bych se ponořila hned do dalšího dílu.

PS: I můj přítel včera přečetl první dvě kapitoly a to vůbec knihy nečte . A hodnotil to pozitivně...

06.02.2023

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Velmi oddechové poklidné čtení. Postavy jsem si oblíbila a kdyby mi někdo řekl, shrnutí jejich příběhu (počet dětí, krize v manželství apod), tak budu ráda. V knize se totiž toho moc neděje a když už tak to je předvídatelné. Velké plus je audiokniha, u které se dobře usínalo (i přítel, když slyšel část, tak tvrdil, že je to dobře uspavací hlas a to ještě nevěděl, že příběh je na tom dost podobně). Vykreslení postav se povedlo, ale to je tak všechno. Jinak průměrný příběh.

02.01.2023 3 z 5

Brána Brána Manel Loureiro

Námět byl dobrý, zpracování horší. Líbilo se mi docela, jak byly vykreslené vztahy, postavy, popis domu a okolí brány. Příběh by se mi líbil, kdyby byl zpracován jako povídka - takže vyškrtat pár věcí a hodnocení by bylo vyšší. Případně délka knihy by mohla zůstat, ale chtělo by to víc poutavější části knihy...takto bohužel průměr.

25.12.2022 3 z 5

Falešná společnice Falešná společnice Alexander Stainforth (p)

Ke knize jsem se dostala náhodou a jsem za to ráda. Moc poutavá oddechová kniha. Když jsem jí četla, tak jsem vzdávala hold autorovi. Je vážně k nevíře, že něco tak skvostného romantického, v podstatě román pro ženy napsal muž. O to víc smekám teď, když zjišťuji, že je to dokonce Čech. No jsem pyšná . Víc takových chlapů. Rozhodně sáhnu i po dalších jeho knihách.

16.12.2022 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Milá oddechová knížka, která se četla vážně skvěle. Příběh s cukrárnou mě vážně moc nadchnul. Pokud ale hledáte romantiku, tak bych raději sáhla po jiné knížce, zde byla romantika po skromnu. Vskutku to byl hezký příběh, od autorky mě více ale oslovil Hotýlek na Islandu.

10.07.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Ještě při zhruba 70% přečtené knihy jsem měla chuť to odložit. Fakt jsem dlouho nic horšího nečetla. Ale ke konci knihy se autorka nějak zlepšila a najednou to bylo docela čtivé i zábavné. A však úplný konec byl tak neuvěřitelný a přesládlý a i nečtivý, přišlo mi to jak výčet něčeho...jako kdyby se držela i šablony a chtěla splnit a vyšperkovat klasická klišé...

Chvíli jsem přemýšlela i o dvou hvězdách, ale když jsem si uvědomila, kolika knihám, co mě bavily jsem dala jen tři…a při pohledu na docela vysoké celkové hodnocení knihy... (to musí být omyl, ne? :-O :().

A to jsem ještě nezmínila fakt, že to bylo děsně urychlené "celý ten vztah" a to, že najednou z "nenávisti" (která mi tam docela chyběla, stejně jako chemie) se najednou vytřískal sex na několik kapitol :D

28.06.2022 1 z 5

Jistou cestou ke zdraví Jistou cestou ke zdraví Wallace Wattles

Hodnotila bych knihu 2,5 hvězdičkami. (Přikláním se k menšímu číslu vzhledem k vysokému hodnocení na databázi.)

Pozitivním přístupem ke zdraví aneb tak by se dala shrnout myšlenka knihy. Ale proč to rozebírat na tolika stránkách? A pořád dokola opakovat stejné věci. Ano, je to základ plus jak zmiňuje autor - naše zdraví ovlivňuje strava, spánek a pohyb.

Některé myšlenky mi jdou dokonce proti srsti. Např. že nemáme jíst, pokud nemáme hlad i kdybychom neměli hlad několik dní. Jezte jen, když máte hlad. Vím, že u mě hlad nepropukne i když nejím - prošla jsem si i pár půsty. Proti kterým nic nemám - jen se musí dělat s ohledem na ženský cyklus (protože nevhodné půstování rozhodí hormony etc.). Člověk by měl jíst podle svého rozumu a těla (vím, že mě například nevyhovuje jíst v noci, ale kdybych čekala na opravdový hlad, tak by se mohl ozvat klidně o 22 hodinách a pro moje tělo a spánek by to nebylo to pravé).

Naopak, co se týče přímo rozumné míry jídla, skladby jídla a vychutnávání může být kniha pro někoho přínosná.

K mému hodnocení ano, některé myšlenky tam jsou správné a důležité pro (zdravý) život. Ale styl psaní už je horší. Hodně by to šlo zkrátit, napsat jednodušeji, nepsat pořád to stejné dokola. A něco mi fakt drásá nervy. Pijte když máte žízeň? Pro spoustu lidí by to znamenalo vypít 1-2 sklenky denně. Znám takový lidi a rozhodně to zdravé není. Proto aby bylo zdravé pít, když člověk bude mít žízeň je potřeba se dostat do určitého stavu a to u některých lidí je dlouhá cesta. (Cesta, která mi v knize chyběla.)

Nutno podotknout, že napsání knihy je staršího data a v té době nejspíše nebyly tak velké problémy s poznáním pravých lidských potřeb (lidé nebyly tak moc ovlivněni cukrem, náhražky jídel) a rozhodně autor neměl vhled do tajů ženského těla. Na svojí dobu dobrý počin, ale v dnešní době by knize neuškodily nějaké poznámky editora.

24.02.2022 2 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Na tuhle povídkovou knížku jsem se těšila téměř rok a musím říct, že jsem zklamaná. Povídky byly podprůměrné a svůj čas jsem mohla raději věnovat jiné knize. (Pokud máte rádi detektivky, tak vážně doporučuji sáhnout po něčem jiné. Tuším, že se takhle kniha může líbit jen nečtenářům detektivek nebo někomu, kdo hledá vážně něco hodně jednoduchého a oddechového. Nápady má P. D. James fajn, ale potřebovalo by to více rozvinout…jít více do hloubky.)

21.12.2021 2 z 5

Když tu nejsi Když tu nejsi Valentina Nazarova

Četlo se to vážně dobře, celou dobu by to bylo tak na 4 slabší hvězdičky, přece jen první díl byl lepší - originálně napsaný, víc hudební tématiky (tady byla jen na okraj, aby se neřeklo). Příběh byl vážně dobrý, ale ten konec…chtělo by to jinou koncovku. Rozuzlení záhady by mě dostalo. Ale část by se hodila vymazat, tohle bylo příliš a vůbec by to tam nemuselo býti a příběh by akorát získal (což je trochu ironie a trochu víc smutný).

09.12.2021 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Děj byl velmi zajímavý a poutavý. Avšak velkým mínusem byla zbytečná vata okolo. Chtělo by to hodně hodně vyškrtat. Zajímalo by mě, jak se to bude vyvíjet dále ale skrze ty nudné části se do dalšího dílu pouštět nebudu - stačilo by mi nějaké shrnutí...

14.10.2021 3 z 5

Zdravě bez hladovění Zdravě bez hladovění Joe Colella

Po knize jsem sáhla s tím, že si chci rozšířit obzory ohledně stravy/potravin. Kniha je čtivě napsaná. Nemůžu však hodnotit hubnoucí/stravovací plány, poněvadž jsem si už našla své stravovací návyky, které mi jakžtakž vyhovují a průběžně se tak nějak ještě vystříbřují. Ale věřím, že člověk zde nalezne dost tipů :)

14.08.2021

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Kniha mi přišla slabší než ostatní autorčiny knihy. Příběh byl milý, ale něco tomu chybělo a nebo přebývalo - jako povídka by to bylo bezva.

14.08.2021 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

(Čteno v AJ.) Musím říct, že jsem byla hodně zklamaná. Je to slabý průměr. Nalákalo mě prostředí, v kterém se příběh odehrával. Postavy jsem si oblíbila (především Gaby, Masona, Eliho), ale krom Gaby tam žádná z postav ani Saša neměly moc prostoru. Na to, že to byla kniha zaměřena hlavně na romantickou linku, tak tam nějak chybělo i to jiskření. Ubrat část turné a víc rozepsat do hloubky určité části by prospělo. Potenciál by to mělo. Upřímně bych byla radši, kdyby Gaby skončila s někým jiným - tam náznak chemie byl .

09.05.2021 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Oddechová knížka, která neurazí ani nenadchne.
Ze začátku knihy jsem si tedy říkala, že tohle nepůjde. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a působila jako hloupá husička. Ale pak se buď uklidnila a nebo si člověk zvykl (na konci zmoudřela). Příběh utíkal rychle a byl fakt oddechový. Ale Alexandra má rozhodně knihy i na vyšší úrovni .

19.04.2021 3 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Je to všechno trošku hloupoučké. Chybí chemie. Jediné poutavé je to programování a JerkAlert. No a čekání na rozuzlení, jestli je to kre*én nebo ne, ale i tak tam prostě není ta chemie, takže podle mě ten pravý není tak či tak. Docela mi chybí i upřímnost. S upřímností by bylo super to holčičí přátelství. Ale pokud hledáte něco, čím zaplácnete čekání - tak se to čte lehce a svižně. Můžete u toho i poslouchat přednášku, není třeba se na to soustředit. Asi poslední dvě, možná dokonce tři kapitoly byly fakt dobré.

12.03.2021 2 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný, milý, velmi krátký příběh, který zaujme především milovníky psů. A doporučila bych ho dát přečíst i dětem. Moc oceňuji odkazy na stránky, kde můžeme pomoci psům :). A abych nezapomněla - ilustrace jsou moc kouzelný.

Ale pozor, pokud jako dospělí doufáte, že vám tahle kniha otevře oči, tak bych s tím úplně nepočítala.

07.02.2021

Rockový sen Rockový sen Monika Wurm

Možná kdybych si přečetla prvně první díl, tak bych hodnotila trochu jinak. Mírněji? Ale víc než tři hvězdy by to nebylo. Kniha mi přišla až moc překombinovaná, některé věci byly už docela přitažené za vlasy. Chyběla mi chemie.
Mělo to dobrou, zajímavou kostru. Některé "scénky" byly fakt dobré a zanechaly pozitivní pocity (i ty neradostné momenty v knize). Je mi fakt líto, že nemůžu hodnotit lépe... Mělo to takový potenciál.

26.01.2021 2 z 5

Zbožňuju Havaj Zbožňuju Havaj Lindsey Kelk

Ze začátku jsem se trochu obávala, že už to nebude ono, že se tohle téma už trochu vyždímalo...ale jsem spokojená :). Dokonce bych si uměla představit i další díl. Prostě příjemná oddechovka, doporučuji i těm, kteří úplně nemusí romantické oddechovky..protože zde romantika téměř není. Je to příjemné a zábavné čtení, prim hrají přátelství a ztřeštěné příhody.

Jen mě zamrzlo, že konec nebyl víc rozvinutý...dalo by se přidat ještě pár zajímavých stran!

21.01.2021 4 z 5