Ennie Ennie komentáře u knih

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

[audiokniha] Tak tato kniha mě moc nezaujala. Pár zajímavých myšlenek tam sice je, ale už to bylo mnohem lépe sepsané v jiných knihách. Navíc namluvené ženou, když to napsal muž, je v tomto případě nevhodné (viz slovesa - napsal, mluvil ... ). Každopádně pro čtenáře, co se začínají zabývat osobním rozvojem, svými myšlenkami a zákonem přitažlivosti, nejspíše přínosná kniha. Takže hodnotím třemi hvězdičkami, ale i tak doporučuji raději sáhnout po jiné. Nutno podotknout, že pocitově mě to táhne dát jen 2 hvězdy.

26.10.2023 3 z 5

[Audiokniha]. Hned ze začátku zmíním, že audiokniha má velké plus za namluvení, které bylo bezchybné a poutavé. Do poslední třetiny knihy jsem poslouchala s nadšením, bylo zajímavé, kolik jsme se toho dozvěděli. Vyprávění života Mattyho bylo surové a bez příkras. Mrzí mě, že si tím musel a musí procházet a přeji mu, aby už v životě našel rovnováhu a i lásku, kterou neodežene. Ale poslední třetina za mě byla dost zdlouhavá, nudná a depresivní. Už toho bylo prostě moc. Věřím, že to Matty mohl dost zkrátit, například neopakováním frází, což mi lezlo trochu na nervy. Dlouho to vypadalo, že budu hodnotit 4 hvězdičkami, ale bohužel maximálně 3,5. Co mi tedy vadilo? Opakování nejen frází, ale občas i "historek", nedodržování časové liniemám trošku pocit, že se autor soustředil moc na to negativní v jeho životě (to pozitivní by si určitě taky našel, ale chápu, že potom všem se jeho mysl upíná k tomu špatnému).

20.10.2023 4 z 5

Zřídla Zřídla Kristýna Sněgoňová

[audiokniha] Kniha mě překvapila. Příběh byl docela poutavý. Ze začátku mě hodně vadila mluva a sprostá slova a myslela jsem, že to bude problém a nedoposlouchám to do konce. Ale zdálo se mi, že pak už to docela odpadlo a nebo jsem si zvykla a nevěnovala jsem tomu pozornost. Dala bych víc prostoru Barbaře (a jejímu učení/rozvoji magie). Ocenila bych i větší prostor pro rozepsání charakteru postav, i hlavní byly načrtnuty tak nějak okrajově. Kniha se spíše soustředila na plynutí děje. Což je moc škoda. Za příběh bych dala klidně i 4 hvězdy...takhle se přikláním spíš ke třem. I Brno tam mohlo být vykresleno trochu detailněji (a celkově místa konání děje).

19.10.2023 3 z 5

Essex County Essex County Jeff Lemire

Četla jsem od autora dva jiné komiksy a nutno podotknout, že z nich jsem byla nadšená. Nabízely zajímavé příběhy, nějaké to poučení. Ale z této knihy jsem si moc neodnesla. Asi z jedním problémů bude, že mi hokej moc neříká. Stejně jako pár ostatním lidem se mi občas pletly postavy. A příběhy se mého srdce prostě nedotkly, bohužel.

16.10.2023 3 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Kniha je čtivě napsaná. Ze začátku je to velmi poklidný příběh. Ikdyž se mi to líbilo a čtení byl příjemný relax, říkala jsem si, že další díly číst nebudu. Přišlo mi, že je to napsané velmi jednoduše a narozdíl od ostatních young adult...vážně spíš pro 14-16leté (a to já už dávno nejsem). Naštěstí se můj pocit časem změnil a nemůžu se dočkat až se začtu do pokračování .
Vážně nevím, jestli jsem už toho moc přečetla a nebo je to mým věkem, tak to bylo ale dost předvídatelné a necítila jsem tam moc tu zamilovanost. Ale věřím, že v dalších dílech se už nějakého jiskření dočkám a doufám, že se budou i postavy pěkně vyvíjet . A hezká obálka je dobrý bonus .

13.10.2023 4 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Tahle kniha měla fakt potenciál, ale ... Začátek se mi líbil. Byl to milý příběh, který se dobře četl. A prostředí rádia a tato show bylq docela originální. Ale za polovinou došlo k první puse a hned následovaly se*ualní hrátky, které byly vcelku detailní a chvíli potom nasledovalo dost stránek věnovaných se*u...prostě mi to do toho příběhu moc nesedlo, ale je pravda, že předtím se tam nahromadila ta se*ualní frustrace (obdivování jeho postavy etc, které mi také docela lezlo na nervy). No pak tam byla odmlka a najednou ten děj šel na můj vkus nějak rychle... později tam přišel ještě jeden zvrat a ta část byla tak emocionální, že si získala nějaké další plusy. Jenže ani konec mě neočaroval. Takže začátek bych hodnotila lépe, ale takto bohužel průměr... a asi rychle na tuhle knihu zapomenu...

08.10.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha se četla velmi dobře. Skvělý námět, bohužel občas to zpracovaní trochu pokulhávalo... určitě by se dal zkrátit výčet dalších životů (to mě vcelku nudilo) a naopak bych ještě víc rozvinula konec (v hlavě jsem si doplnila Nořin happy ending). Líbí se mi, jaké kniha přináší poučení. A je to příjemné počtení na 2-3 večery. Za mě asi 3,5 hvězdičky.

28.09.2023 4 z 5

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

Knize bych nakonec dala asi 2,5 hvězdičky. Přikláním se k nižšímu hodnocení, protože do poloviny knihy jsem to neviděla na dočtení příběhu... vůbec mě to nebavilo, přišlo mi to velmi zdlouhavé ale pak se to nějak přehouplo a začala jsem být zvědavá, jaký byl motiv...hlavní postavy celkem sympatické. Ale mělo to prostě větší perspektivu, která nebyla naplněna. Jediné poutavé na knize je její obálka (a název)...

24.09.2023 2 z 5

Zajatci Ďáblova chřtánu Zajatci Ďáblova chřtánu Arnošt Vašíček

Pokud máte rádi tajemné povídky, tak je to kniha pro vás. Milá oddechovka na jeden-dva večery. Pro děti asi poutavější příběh.

10.09.2023

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

Knížka se četla moc příjemně, některé scénky byly vážně vtipné. Hodně mi to připomínalo knížky od mé oblíbené Lindsey Kelk. Pokud chcete nějakou oddechovou knihu s troškou humoru, tak vřele doporučuji. Jen škoda, že konec nebyl víc rozvinutější a však takhle to vybízelo čtenáře, aby si to dotáhl do konce sám...

20.08.2023 4 z 5

Angličtina : společenská konverzace Angličtina : společenská konverzace Zuzana Hlavičková

Nemůžete čekat, že se díky této knize naučíte konverzovat. Ale jako tip na témata případně slovní obraty poslouží dobře .

09.08.2023 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Přidávám se k ostatním, první díl byl bezva - tenhle slabší. Když jsem ho vzala do ruky, tak jsem v první chvíli měla pocit, že jsem vzala do ruky červenou knihovnu...což jsem nechtěla. Byla jsem naladěná na milý pohádkový romantický příběh pro mladé..takže se*ualní narážky mi v příběhu docela vadily i když smysl "zamilovaní si svého těla" a získání sebevědomí je důležité téma u (nejen) mladých. Ale i tak jsem se nakonec do příběhu začetla a odpočinula jsem si u něj hezky

07.08.2023 4 z 5

Únikové hry: O králích a alchymistech Únikové hry: O králích a alchymistech Sebastian Frenzel

Za mě a přítela celkem fajn :). Příběh byl zajímavý. K šifrám mám jen dvě připomínky, u jedné byla záludná chyba. A další, u které nebyl žádný popisek, byla zavádějící. A časový odhad byl teda mimo mísu . Ale fajn zábava a určitě to bude bavit i děti, jako správná teta jsem zvědavá, jak jim to půjde.

02.08.2023 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

[audiokniha] Děj byl až moc překombinovaný (autorka tam dle mě narvala vše, co mohla). Ze začátku mi dost vadily kapitoly Avy... vyjadřování o se*u apod. Minulost? Chování 11. letých mi moc neseděl (v mysli jsem je měla starší). Ubrala bych pár věcí a několik bych víc dokreslila (Katie a její vztah s matkou), Simon by si zasloužil také trochu víc prostoru (abychom ho více poznali). Konec mohl být též více rozepsán (příjezd policie a nějaký závěr tohohle krim. případu).
Nutno podotknout, že jak mi začátek přišel dost průměrný a postavy nepříliš nesympatické, tak mě to pak trochu vtáhlo a musela jsem poslouchat dál, i když jsem věděla, jak to dopadne (předvídatelné). Chtěla jsem, aby to pro naše tři kladné ženské postavy dopadlo dobře. Ale nějak extra k srdci nepřirostly.

24.07.2023 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

[audiokniha] Příběh je taková knižní jednohubka - zajímavé, posluchatelné, rychle to uteče. Jen mi bohužel ten konec nepřišel úplně dotáhnutý (s ohledem na zbytek knihy, mi chybělo nějaké hlubší zakončení). Ale jinak fakt dobré.

14.07.2023

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Předchozí díly jsem nečetla a vlastně je to úplně moje první kniha od Lisy Regan a jsem nadšená. Nemohu tvrdit, že jako milovníka krimi, mě tam něco vyloženě překvapilo i když malé drobnosti tam byly. Ale příběh se tak krásně četl, líbily se mi i střípky z minulosti. Bylo to všechno krásně propojené...nemůžu se dočkat až se dostanu k dalším dílům ;-). A jsem ráda, že jich je hodně, protože jeden díl je díky čtivosti taková malá jednohubka :o). Navíc mám ráda postavy a jejich vzájemné vztahy a líbí se mi odkrývání dalších drobností o nich.

08.07.2023 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Skvělá série knih. Formát je příjemný na cesty a kniha je vždy taková milá jednohubka. Ale dotýká se i pár těžších témat a dilemat. Líbí se mi zakončení série (i když mi přijde, že nevtáhne do děje, tak jak předchozí, což mě vždy mrzí, když závěrečný díl je citelně slabší než ostatní).

04.07.2023

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Taková knižní jednohubka. Film se mi líbil asi o fous víc.

25.06.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Jedna z těch lepších knih z Romantických útěků. Příběh se mi moc líbil a postavy jsem si oblíbila všechny . Mohlo tam být více popsané pátrání po pokladu a víc jiskření, ale jinak vskutku dobrá kniha.

20.06.2023 4 z 5

Herbář - Přírodní lékárna Herbář - Přírodní lékárna Giulia Tedeschi

Moc krásně zpracovaný herbář nabitý informacemi :-)

28.05.2023 5 z 5