Když tu nejsi

Rocková hudba. Placebo. Svět IT. Alkohol a nezávazný sex jako součást životního stylu. To jsou kulisy této knihy. V Londýně znovu padá sníh, stejně jako před čtyřmi lety, kdy Serž přišel o to jediné, pro co žil. Jeho život se teď skládá z nezáživné práce, prázdného bytu, kávy z automatu a jídla z fast foodu. K ničemu a k nikomu nemá žádný vztah. Obklopuje ho prázdnota. Jedinou výjimkou je jeho partner v počítačových hrách, kterého zná pod nickem Tron. Jednoho dne však i tento jediný kontakt umlká. Jeho záhadné mlčení probere Serže z pasivity. Virtuální stopy ho zavedou nejprve na atlantické pobřeží Francie a odtud ještě dál. Kdo měl zájem na Tronově zmizení? Měl Tron pravdu, když se bál sledování? Jaké nebezpečí teď hrozí Seržovi? Proč někdo vtrhnul do jeho londýnského bytu? Stále rychleji se rozvíjející příběh, nečekané zvraty Seržova pátrání, záblesky radostné i neradostné minulosti a stísňující přítomnost, vzrůstající napětí a láska dovedená až k zoufalství vyúsťují do šokujícího, nepředvídatelného finále. Kniha Valentiny Nazarovové vás nejprve upoutá, potom strhne a nepustí až do poslední stránky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429202/big_kdyz-tu-nesi-3Rl-429202.png 3.320
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , King Cool

Когда тебя нет, 2018

Kniha Když tu nejsi

sporran

Zaujal mě přebal knihy a to, že je to thriller pro mladé dospělé. Nevím, jaký věk je tím myšlen, ale myslím, že dceru by kniha nezaujala. Čtivý začátek a konec a mezitím se to tak nějak táhlo. Konec překvapivý, možná až otevřený pro pokračování nebo takový ten, domyslete si dle svého přání.

Ennie
09.12.2021

Četlo se to vážně dobře, celou dobu by to bylo tak na 4 slabší hvězdičky, přece jen první díl byl lepší - originálně napsaný, víc hudební tématiky (tady byla jen na okraj, aby se neřeklo). Příběh byl vážně dobrý, ale ten konec…chtělo by to jinou koncovku. Rozuzlení záhady by mě dostalo. Ale část by se hodila vymazat, tohle bylo příliš a vůbec by to tam nemuselo býti a příběh by akorát získal (což je trochu ironie a trochu víc smutný).

Jane333
08.12.2020

Celkem zklamání, přitom prvotina autorky se mi líbila, ale po tomhle výplodu, už jí asi šanci nedám. Skoro až do konce nuda, ke konci se to sice rozjelo, ale ten konec byl divnej.

Viky007
14.09.2020

Začnu těmi klady, kterých moc není. Četlo se to dobře, takže pokud nehledáte nic extra náročného, určitě je to fajn volba. Taky postavy byly celkem zajímavé (i když snad všechny byly psychicky labilní). A taky se celkem zasmějete těm absurditám, které se tam v hojné míře objevují. Takže to je k těm kladům asi všechno. Jinak je to prostě tak trochu slátanina. Jestli očekáváte nějakou logiku, ani tu knihu neotvírejte. Hlavně ten konec mě dostal. Chápu, že nám autorka chtěla naservírovat nějaké překvápko, ale kapku to přehnala (kapku hodně). Hlavně co se týče obratu charakteru hlavního hrdiny o 180 stupňů. Méně je někdy více.

TerkaM
22.08.2020

Tahle kniha se čte sama. Do příběhu Serže se ponoříte ani nevíte jak a ač vám v mnoha momentech bude připadat na hlavu, stejně vás to bude bavit. Je to syrový příběh jednoho IT technika, který po nocích hraje počítačové hry s lidmi, se kterými se nikdy předtím neviděl. Úplně bych neřekla, že jde o YA knihu. Thriller možná, ale s young adult to podle mě nemá moc společného. Každopádně mě to bavilo a ve výsledku mě to ke konci i překvapilo, takže za sebe můžu doporučit k přečtení dál. :) (Navíc je podle mě tahle kniha super i jako knižní štafeta)

Damonka12
21.06.2020

První kniha od autorky byla mnohem lepší. Od této jsem vůbec nedostala to, co jsem čekala. A dle mého názoru šlo více od detektivku než o thriller, což já nemám moc ráda.

Aprilek
11.06.2020

Překvapivý konec, to jsem opravdu neodhadla.

Adellaida
22.04.2020

Je to kniha, která se těžko dá srovnávat s jinými.
Svým způsobem je okouzlující. Je tam napětí, teda spíš na posledních 100 stranách.