Když tu nejsi

Když tu nejsi https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429202/bmid_kdyz-tu-nesi-3Rl-429202.png 3 31 11

Rocková hudba. Placebo. Svět IT. Alkohol a nezávazný sex jako součást životního stylu. To jsou kulisy této knihy. V Londýně znovu padá sníh, stejně jako před čtyřmi lety, kdy Serž přišel o to jediné, pro co žil. Jeho život se teď skládá z nezáživné práce, prázdného bytu, kávy z automatu a jídla z fast foodu. K ničemu a k nikomu nemá žádný vztah. Obklopuje ho prázdnota. Jedinou výjimkou je jeho partner v počítačových hrách, kterého zná pod nickem Tron. Jednoho dne však i tento jediný kontakt umlká. Jeho záhadné mlčení probere Serže z pasivity. Virtuální stopy ho zavedou nejprve na atlantické pobřeží Francie a odtud ještě dál. Kdo měl zájem na Tronově zmizení? Měl Tron pravdu, když se bál sledování? Jaké nebezpečí teď hrozí Seržovi? Proč někdo vtrhnul do jeho londýnského bytu? Stále rychleji se rozvíjející příběh, nečekané zvraty Seržova pátrání, záblesky radostné i neradostné minulosti a stísňující přítomnost, vzrůstající napětí a láska dovedená až k zoufalství vyúsťují do šokujícího, nepředvídatelného finále. Kniha Valentiny Nazarovové vás nejprve upoutá, potom strhne a nepustí až do poslední stránky.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , King Cool
Originální název:

Когда тебя нет , 2018


více info...

Komentáře (11)

Komentáře 11 Recenze 2

Lvíček835
Lvíček835
11.10.2022 5 z 5

Kniha byla super,ale za mě Skrytá píseň byla lepší.Ale můžu knihu, KDYŽ TU NEJSI doporučit líbila se mi, ale ne tak jako ta první.

adela2230
adela2230
22.07.2022 2 z 5

Kniha má sice zajímavý příběh, ale rozhodně vidím zhoršení oproti prvnímu dílu. Hudba zde skoro není, skoro celá kniha se táhne, je zde až zbytečně moc informací, které nejsou potřeba. Konec je otevřený dost zvláštně. Skoro celý příběh jsem měla problém se soustředit a knihu vůbec přečíst.


sporran
sporran
12.01.2022 2 z 5

Zaujal mě přebal knihy a to, že je to thriller pro mladé dospělé. Nevím, jaký věk je tím myšlen, ale myslím, že dceru by kniha nezaujala. Čtivý začátek a konec a mezitím se to tak nějak táhlo. Konec překvapivý, možná až otevřený pro pokračování nebo takový ten, domyslete si dle svého přání.

Ennie
Ennie
09.12.2021 3 z 5

Četlo se to vážně dobře, celou dobu by to bylo tak na 4 slabší hvězdičky, přece jen první díl byl lepší - originálně napsaný, víc hudební tématiky (tady byla jen na okraj, aby se neřeklo). Příběh byl vážně dobrý, ale ten konec…chtělo by to jinou koncovku. Rozuzlení záhady by mě dostalo. Ale část by se hodila vymazat, tohle bylo příliš a vůbec by to tam nemuselo býti a příběh by akorát získal (což je trochu ironie a trochu víc smutný).

Jane333
Jane333
08.12.2020 2 z 5

Celkem zklamání, přitom prvotina autorky se mi líbila, ale po tomhle výplodu, už jí asi šanci nedám. Skoro až do konce nuda, ke konci se to sice rozjelo, ale ten konec byl divnej.

Viky007
Viky007
14.09.2020 3 z 5

Začnu těmi klady, kterých moc není. Četlo se to dobře, takže pokud nehledáte nic extra náročného, určitě je to fajn volba. Taky postavy byly celkem zajímavé (i když snad všechny byly psychicky labilní). A taky se celkem zasmějete těm absurditám, které se tam v hojné míře objevují. Takže to je k těm kladům asi všechno. Jinak je to prostě tak trochu slátanina. Jestli očekáváte nějakou logiku, ani tu knihu neotvírejte. Hlavně ten konec mě dostal. Chápu, že nám autorka chtěla naservírovat nějaké překvápko, ale kapku to přehnala (kapku hodně). Hlavně co se týče obratu charakteru hlavního hrdiny o 180 stupňů. Méně je někdy více.

TerkaM
TerkaM
22.08.2020 5 z 5

Tahle kniha se čte sama. Do příběhu Serže se ponoříte ani nevíte jak a ač vám v mnoha momentech bude připadat na hlavu, stejně vás to bude bavit. Je to syrový příběh jednoho IT technika, který po nocích hraje počítačové hry s lidmi, se kterými se nikdy předtím neviděl. Úplně bych neřekla, že jde o YA knihu. Thriller možná, ale s young adult to podle mě nemá moc společného. Každopádně mě to bavilo a ve výsledku mě to ke konci i překvapilo, takže za sebe můžu doporučit k přečtení dál. :) (Navíc je podle mě tahle kniha super i jako knižní štafeta)

Damonka12
Damonka12
21.06.2020 2 z 5

První kniha od autorky byla mnohem lepší. Od této jsem vůbec nedostala to, co jsem čekala. A dle mého názoru šlo více od detektivku než o thriller, což já nemám moc ráda.

Aprilek
Aprilek
11.06.2020 5 z 5

Překvapivý konec, to jsem opravdu neodhadla.

Adellaida
Adellaida
22.04.2020 4 z 5

Je to kniha, která se těžko dá srovnávat s jinými.
Svým způsobem je okouzlující. Je tam napětí, teda spíš na posledních 100 stranách.

knihomolkaŠárka
knihomolkaŠárka
09.04.2020 5 z 5

Příběh odehrávající se ve světě IT, rockové hudby, alkoholu a všudypřítomné temnoty. Tak by se dala jednoduše popsat tato kniha. Najdeme tu dokonalé květnaté popisy, které nás od samého začátku pohltí.
Příběhy Valentiny nás nás vždy provází určitá temnota a chlad. Ta dodává knize atmosféru, ze které vám naskočí husí kůže. Start této knihy je dost pomalý a čím více knihou postupujete, tím z ní dokonce můžete být zmatenější. Ovšem pak tu máme posledních 100 stran, ze kterých se stává jedna velká nekončící akce...
Tento příběh je svůj, nedá se s ničím srovnávat a z toho důvodu rozhodně stojí za přečtení!

Autorovy další knížky

2018  74%Skrytá píseň
2020  62%Když tu nejsi

Kniha Když tu nejsi je v

Právě čtených1x
Přečtených43x
Čtenářské výzvě4x
Knihotéce143x
Chystám se číst63x
Chci si koupit13x