emilieselden Online emilieselden komentáře u knih

Dominus Dominus Tom Fox

Líbila se mi. Asi od poloviny byla napínavá a nemohla jsem ji odložit. A konec super.

22.11.2020 3 z 5

Tajemství spálené chaty Tajemství spálené chaty Enid Blyton

Jedna z klasických knih mého dětství. Knih, které mě přivedly ke čtení. Milovala jsem je.

12.11.2020 3 z 5

Dům s vypůjčeným výhledem Dům s vypůjčeným výhledem Martina Leierová

Neměla jsem od ní velká očekávání ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. I ta meditativní část nebyla tak špatná a prostředí Japonska bylo velmi zajímavé.

11.11.2020 3 z 5

Pomsta Pomsta Fern Michaels (p)

Ze začátku mi přišla taková nereálná ale později mě chytla a bavila. Alespoň tam nebylo žádné zdržování, natahování a zdlouhavé popisy děje. Takže docela fajn.

08.11.2020 3 z 5

Strážkyně tajemství Strážkyně tajemství Barbara Wood

Příjemná oddechovka. Začátek vypadal slibně a velmi mě chytl ale pak už to bylo příliš zdlouhavé, nic moc se nedělo. Konec mě trochu zklamal.

27.10.2020 3 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Jednoduchý krásný příběh. Dobře se četla.

11.10.2020 3 z 5

Královna na útěku Královna na útěku Viola Slavíková

Líbila se mi, jen mi na konci chybělo nějaké shrnutí, jak to bývá u knih Hany Whitton.

29.09.2020 3 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Kniha se mi líbila i když ze začátku mi chvíli trvalo se začíst a zorientovat. Ale potom už mě to bavilo a zajímalo by mě pokračování.

17.09.2020 3 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Nuda. Dočetla jsem ji ale nebavila mě. Absolutně o ničem.

04.09.2020 2 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Zajímavý příběh ale děj se děsně vleče. Je to prostě taková pomalejší rozvláčnější detektivka bez nějakých dramat. O čemž taky vypovídá fakt, že jsem ji četla skoro 14 dní.

18.08.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nádherná kniha, čte se úplně sama. A. Mornštajnová umí opravdu dokonale vykreslit všechny postavy, i když tady jich bylo na můj vkus trochu moc, až jsem se v tom někdy ztrácela. Ale jsem ráda, že tahle kniha měla uzavřený konec.

06.08.2020 4 z 5

Prokletá kaple Prokletá kaple Robin Stejskal

Zajímavý příběh ale ten konec už byl trochu překombinovaný.

02.08.2020 4 z 5

Duše Henryho Quantuma Duše Henryho Quantuma Pepper Harding

Opravdu nudná a nezajímavá kniha. Taky jsem nemohla pochopit, že tohle mohl vůbec někdo vydat.

31.07.2020 odpad!

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Krásné oddechové letní čtení. Stejně jako stejnojmenný film.

23.07.2020 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Trošku pomalejší detektivka ze zajímavého prostředí. Akorát mi přišlo zvláštní, že i důchodci z takových odlehlých míst se v pohodě domluví anglicky.

18.07.2020 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak to bylo něco! Úžasný, napínavý psycho thriller. Nenudila jsem se ani minutu.

13.07.2020 5 z 5

Kletba svitků Kletba svitků Barbara Wood

Zvláštní kniha. Víc se mi líbila linka z minulosti, současnost jsem nějak nepochopila.

09.07.2020 2 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další případ Eriky Fosterové se mi líbil. I když je tenhle díl čtvrtý, tak já jsem ho četla jako poslední. Četla jsem podle dostupnosti v knihovně. Styl psaní Roberta Bryndzy mě baví, dobře se čte, vždy to velmi rychle uteče. Jediné s čím mám trochu problém je Erika Fosterová. Ano. Hlavní hrdinka. Prostě mi hrozně leze na nervy. Nemůžu si pomoct. Nevím, kdo přišel na to, že je velmi sympatická vyšetřovatelka?! Každopádně už se těším na novou sérii s Kate Marshallovou, kterou si určitě ráda přečtu. A budu doufat, že Kate mi bude sympatičtější.

05.07.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nejde jinak než dát pět hvězd. Nádherný příběh vyprávěný z pohledu psa a i když nejsem zrovna pejskař (doma máme tři kočky), tak mě to totálně dostalo. Přes slzy jsem nemohla ani číst a brečela jsem od začátku až dokonce. Možná v tom sehrálo nějakou roli to, že je to půl roku co jsme přišli o pejska, který s námi žil 13 let. Každopádně to bylo nádherné. Nádherné i když smutné ale po dočtení jsem cítila naději. A moc obdivuji všechny lidi, kteří bojují za práva zvířat, starají se o ně v útulcích a dávají jim lásku, kterou oni tolik potřebují.

29.06.2020 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná T. J. Brearton

Knížka mě bavila, dobře se četla. Měla rychlý rozjezd. Pořád mě to nutilo číst dál a dál. Byla jsem zvědavá, jak to s Katie dopadne.

29.06.2020 4 z 5