emilieselden Online emilieselden komentáře u knih

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

Kniha byla zajímavá, velmi brzy mě chytla. Postavy jsem si oblíbila. Klidně mohla být o něco delší, hlavně ten konec bych ještě rozvedla. Jinak super.

22.11.2021 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Docela těžké hodnotit tuto knihu. Začátek pomalejší, nezvyklý styl psaní ale zvykla jsem si a vyhovoval mi. Poté se to rozjelo a hltala jsem každou stránku ale konec bohužel zklamání. Poslední stránku jsem otočila a uvědomila si, že dál už nic není a říkám si: ,,To je jako všechno?´´ Příběh byl zajímavý a chtěla bych vědět jak to bylo dál.

08.11.2021 3 z 5

Chlad Chlad Scott Carson (p)

Podle anotace jsem čekala víc, takže za mě docela zklamání. Ze začátku to vypadalo dobře ale pak se to vleklo, závěr veškerý žádný, do čtení jsem se musela skoro nutit, děsivé a mrazivé to úplně nebylo. Navíc jsme se nedozvěděli, jak to bylo s postavou Micka.

28.10.2021 3 z 5

Tajné lásky českých králů a královen Tajné lásky českých králů a královen Jan Bauer

Pro milovníky historie, kteří se rádi dozví něco nového co se v dějepise neučí, je to rozhodně zajímavé čtení. Ráda si přečtu i další knihy tohoto autora.

11.10.2021 4 z 5

Hitlerovo tajemství Hitlerovo tajemství Rory Clements

Napínavý historický špionážní thriller, který vás chytí a nepustí. Nedalo se od něj odtrhnout. Zvlášť v první polovině ale ani druhá nebyla špatná.

03.10.2021 5 z 5

Feng šuej - Lexikon od A do Z Feng šuej - Lexikon od A do Z Christine M. Bradler

Četla jsem spíše ze zajímavosti.

28.09.2021 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Knížka se mi moc líbila. Je to krásné, nenáročné, oddychové čtení. Ideální na dovolenou. Ráda bych si přečetla i další díly ze série Romantické útěky, třeba
Chata ve Švýcarsku mě láká.

21.09.2021 4 z 5

Omyl kronikáře Kosmy Omyl kronikáře Kosmy Jiří Dobrylovský

Skvělá kniha pro toho, kdo se zajímá o historii. Výborně napsaná, poutavá, čtivá, doslov, který se vše dovysvětlí.

18.09.2021 5 z 5

Deník všímavosti Deník všímavosti Corinne Sweet

Člověk si uvědomí, že by měl být vděčný za to, co má.

08.09.2021 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Nevím, jestli jsem zrovna měla čtecí krizi ale nějak jsem se nemohla začíst. Jako odpočinková četba to nebylo špatné ale asi nejsem cílovka.

07.09.2021 3 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Pro každého kočkomila, který ví, o čem je řeč.

16.08.2021 3 z 5

Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Balli Kaur Jaswal

Nic extra. Ani jako odpočinkové čtení mě to moc nebavilo. Sestry se mi pletly. Pořád jsem nevěděla, která je která. Jen posledních 50 stránek se něco dělo. Jinak nuda.

13.08.2021 2 z 5

Václav IV.    Sám sobě nepřítelem Václav IV. Sám sobě nepřítelem Jaroslava Černá

Knize jsem se v knihovně dlouho vyhýbala, protože
Václava IV., jako panovníka, nemám zrovna v oblibě.
Ale dala jsem mu šanci, říkala, jsem si, že třeba změním názor. A opravdu se tak stalo. Už se na něj nebudu dívat jako dřív. Jen jsem nečekala, že to bude vyprávěné z pohledu Johany Bavorské. Uvítala bych i Václavův pohled, ale i pokračování by bylo dobré. Pěkné čtení.

30.07.2021 3 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Kniha mého dětství. Přečteno do čtenářské výzvy.

23.07.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Tak tohle byla bomba! Přečteno za 3 dny. Už dlouho jsem nečetla knížku, která by mě takhle děsila a naskočila mi husí kůže hned po pár stránkách. Kapitoly vždy končí tak, že prostě musíte číst dál a dál. Nedá se přestat.
V noci jsem z toho nemohla usnout a říkala, jsem si, že do lesa už asi nikdy nevkročím. A ten konec jsem absolutně nečekala! Moje první setkání s autorkou ale rozhodně ne poslední.

22.07.2021 5 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Historická oddechovka. V pohodě ale nic víc od toho nečekejte.

19.07.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Úžasná kniha. Z tohoto kraje sice nejsem ale už od prvního dílu se na něj dívám jinak. Poodkrývá netušené a ne tak známé stránky historie naší země. Těším se na další díl.

12.07.2021 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Moje první kniha tohoto autora. Řekla bych trochu pro náročnější čtenáře. Četla se dobře a co je hlavní, byla uvěřitelná. Ne jako některé jiné knihy, které překypují nelogičností, přehnaností nebo neproveditelností. Např. knihy R. Bryndzy jsou oproti tomu hodně hodně jednoduché. I když to očividně dobře funguje ale v porovnání s tímto působí krapet primitivně.

28.06.2021 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Četla jsem i Za zavřenými dveřmi a podle mě byla lepší. Ale ani V pasti lží nebyla špatná. Začátek byl velmi slibný, prostředek se trochu táhl, tam mohla být klidně o pár stránek kratší, ale konec byl super. Dokonce vyšel i můj typ. Ne na vraha ale na toho ''druhého''.

24.06.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Od C. J. Tudor jsem četla zatím jenom Jámu a bylo to pro mě dost zklamání. Zvláště ten konec. Ale když jsem v knihovně uviděla Ti druzí, neváhala jsem ani vteřinu a dala jsem jí šanci. A udělala jsem dobře. Kniha má skvělý námět, dobře se čte, odsýpá. Je skutečně neodložitelná. Jen mrazivá a děsivá až tak ne. Kdybych narazila i na Kříďáka, nebudu se mu bránit.

22.06.2021 4 z 5