Tajné lásky českých králů a královen

Tajné lásky českých králů a královen https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96578/bmid_tajne-lasky-ceskych-kralu-a-kralove-VpM-96578.jpg 4 14 14

Víte, že o první rozvod v českých dějinách se postaral král Přemysl Otakar I., který zapudil manželku Adlétu Míšeňskou a vzal si mladičkou princeznou Konstancii Anebo to, že Barbora Celská, druhá choť císaře a krále Zikmunda Lucemburského, prý byla doslova posedlá sexem Jsou to pomluvy, nebo čistá pravda Autor nám dá nahlédnout do života našich králů a královen a prozradí, jaký měli vztah k druhému pohlaví.... celý text

emilieselden
11.10.2021 4 z 5

Pro milovníky historie, kteří se rádi dozví něco nového co se v dějepise neučí, je to rozhodně zajímavé čtení. Ráda si přečtu i další knihy tohoto autora.

ritz
17.05.2018 3 z 5

Mám ráda tyto knihy o osobnostech minulých dob, příjemně napsané.

mistrikova
11.01.2017 4 z 5

Ač jsem četla na tohoto autora různé komentáře i kontroverzní názory, kladné i kritické, můžu subjektivně tuto knihu kladně ohodnotit. Relativně zábavnou, poučnou a srozumitelnou formou nám laikům dává nahlédnout do naší české historie. Určitě je pro mne užitečné přečíst si a připomenout si naše panovníky, kterým v učebnicích dějepisu byl sice dán prostor, ale v nezáživné formě.

hankam
11.10.2012 5 z 5

Zajímavé,poučné,doporučuji, uvítala bych i další díly - hlavně o Habsburcích.