Královna na útěku

Královna na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184496/bmid_kralovna-na-uteku-zla-krev-mezi-pre-xNM-184496.jpg 4 19 10

Podtitul: Zlá krev mezi Přemyslovnami Smrt Václava II. a jeho syna Václava III. vynese Jindřicha Korutanského a Annu, nejstarší dceru krále Václava II., na český trůn. Anna zoufale sleduje, jak neschopný Jindřich uvádí království do chaosu. Navíc prohraje boj o královskou korunu se sestrou Eliškou a jejím ženichem Janem Lucemburským. Nešťastná tajně v noci opouští Pražský hrad…... celý text

Dandulka
28.03.2024 3 z 5

Téma historie,a obzvláště pak té české, miluji, ale tohle dílko mě celkem zklamalo. I to se stává, bohužel.

Lorelei10
28.08.2023

Knihy s historickou tematikou mám ráda, ale tato mě moc neoslovila. Měla jsem co dělat abych ji dočetla. :-(((

Carol1122
26.02.2023 3 z 5

Kniha byla pěkná, ale neoslovila mě tolik jako styl vyprávění od Hany Whitton. Také mi chybělo shrnutí i letopočty. Hana Whitton píše stylem zaměřený na milostné vztahy, ale i tak její knížky vyzdvihuji o trochu více.

emilieselden
29.09.2020 3 z 5

Líbila se mi, jen mi na konci chybělo nějaké shrnutí, jak to bývá u knih Hany Whitton.

Kája5951
14.08.2018 2 z 5

Nic moc

pagac17
24.11.2017

Velmi dobře napsaná historie, srozumitelným způsobem, jak působili v naších dějinách po úmrtí posledního přemyslovce Václava III, vdovy v 14.století, nejlépe je vykreslena Rejčka, půvabná Polka, která získal přízeň všech jejích panovníků. Znamenité opakování dějin a pokus autorky, aby události popsala zajímavě, čitelně a poutavě.

titek
23.08.2017 5 z 5

Krásná knížka,doporučuji aby si jí přečetli ti co jí ještě nečetli.

ritz
17.08.2017 4 z 5

Zajímavá knížka na téma, že i když se narodíš do zlaté kolébky, když nemáš dobře rozdané karty, tak neuděláš se svým životem vůbec nic. Dobře se četlo.

Ivanule
30.08.2016 4 z 5

Tak můžu říct,že se mi četla daleko lépe než kniha Zimní princezna.Byla daleko napínavější,ale co mi zde chybělo,byly letopočty,protože zde bylo docela dost popsaných panovníků a já se v nich dost ztrácela,jinak hodnotím knihu velice kladně a určitě stojí za přečtení:)

alnahu
27.02.2016 4 z 5

Královské intriky na Pražském hradě, boje o vládu a moc .V knize mě scházely letopočty.Jinak se dobře četla..

Autorovy knížky

Viola Slavíková
česká, 1981
2014  72%Královna na útěku

Kniha Královna na útěku je v