emilieselden emilieselden komentáře u knih

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Skvělá kniha. Nemám co vytknout. Už chápu, proč má tady lepší hodnocení než jednička. Byla opravdu ještě lepší než první díl. Měla víc napětí a děje a to nádherné prostředí v kombinaci s válkou. Zajímavé kontrasty. Moc se těším na další díl.

07.02.2020 5 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Nevím proč, ale trochu mi to připomíná Maryšu.

05.02.2020 2 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Jeden z mých nejoblíbenějších knižních dílů.

28.01.2020 5 z 5

Nádherná knížka plná fantazie.

28.01.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Naprosto skvělá. Nedá se jí nic vytknout.

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tohle se bohužel moc nepovedlo. Námět dobrý, ale kniha si nedokázala udržet napětí ani hororovou atmosféru. 2,5*

26.02.2024 2 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Velmi čtivá, tajemná a děsivá kniha. Všechny dějové linky mě bavily. 4,5*

23.01.2024 4 z 5

Zloději kostí Zloději kostí Sarah Thomas

Skvělý dobrodružný příběh. Napínavý, čtivě napsaný. Pouze některé pasáže byly trochu zdlouhavější a možná zbytečně natahované. Konec by bylo potřeba také maličko doladit.

20.10.2023 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Krásná oddechovka. Akorát jsem čekala více Florencie, více historie nebo umění. Tady měla ale hlavní roli romantická linka.

15.10.2023 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Je to zajímavý příběh, který se dobře čte. Člověk je zvědavý, jak to bude dál. Ale ze samotného rozuzlení jsem trochu zklamaná. 3,5*

04.10.2023 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Pěkná kniha, jen jsem čekala více napětí, boj o přežití... Probliky do minulosti a chvíle, kdy mluvil ke své ženě mě moc nebavily. 3,5*

26.07.2023 3 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Bohužel je to pro mě zklamání. Čekala jsem, kdy se to rozjede, ale celou knihu se nic nedělo. Konec také prakticky nijaký. Za něj strhávám půl hvězdy. 2,5*

05.06.2023 2 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tohle je moje třetí kniha z této série a zatím se mi líbila nejméně. Josie tady byla strašně otravná. Doufám, že další díly budou lepší.

11.05.2023 3 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Číst tuhle sérii sestupně vážně není nejlepší nápad ale co se dá dělat. Jsou to příjemné odpočinkové detektivky, které se prostě dobře čtou. Takže si rozhodně budu chtít sehnat i ostatní díly. 3,5*

05.04.2023 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Kniha byla čtivá a napínavá ale samotné rozuzlení mě zklamalo. Asi proto, že už jsem četla i Duch domu Ashburnů. Nevím, jestli se budu pouštět do pokračování.

15.03.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Knihy od R. Bryndzy už číst nebudu. Jsou průměrné, nereálné. První díly ještě ušly, ale tohle už je nuda. Navíc kdyby policie pracovala takhle, tak už jsme dávno všichni mrtví. Sami si nedokáží prověřit ani okruh rodiny oběti. Tak co to jako je?! 2,5*

05.01.2023 2 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Moje první kniha od F. Thillieze. Ráda bych si přečetla i ostatní ale je škoda, že budu mít zpřeházené pořadí, protože tu byly odkazy na minulé knihy. I přes vyšší počet stránek se čte úplně sama. Moc mě bavila a působila velmi reálně. Velmi kvalitní thriller. 4,5*

29.08.2022 4 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Psychologický román o hledání sebe sama. Odehrává se v řádu několika let, kde sledujeme hlavní hrdinku, jak se protlouká životem. Krajina Austrálie byla velmi atraktivní a moc se líbila. Propojení příběhu s květinami bylo zajímavé a hezké. Hned po přečtení pár vět mě napadla spojitost s knihou Kde zpívají raci. Ale Ztracené květiny Alice Hartové jsou za mě rozhodně lepší.

23.07.2022 4 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Šílená, nechutná, děsivá a depresivní kniha. Zvlášť když si uvědomíte, že je to pravda. Je psaná zvláštním, velmi strohým stylem. Jakoby vyskládaná fakta vedle sebe. Ale neubírá to na čtivosti, spíše to přidává na děsivosti. Ale jako odpočinkovou četbu třeba na dovolenou rozhodně nedoporučuji.

04.05.2022 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Moje v pořadí třetí kniha od C. J. Tudor (Jáma, Ti druzí). Za mě to má rozhodně vzrůstající tendenci. Velmi zajímavý námět, čtivé, stránky jen lítají. A to rozuzlení...super!
Doporučuji!

28.03.2022 4 z 5