Emberas Emberas komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Velmi dobrá sci-fi, přestože byla napsána před mnoha lety, stále má co říci a vtáhne vás do děje.

19.09.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Krásná detektivka se skvělým nápadem, kdy tajemný vrah v uzavřené společnosti postupně zabíjí jednoho po druhém. Pro milovníky tohoto žánru opravdová lahůdka.

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Přestože vraha odhalíte poměrně brzy, neubírá to knize na atraktivitě a stojí za přečtení.

27.08.2023 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

K této knize snad netřeba komentáře. Snad každý fanoušek detektivní literatury na něm vyrůstal a ani po letech neztratil nic ze svých kvalit.

19.09.2021 5 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Od začátku do konce napínavé! Postavy v této knize jsou uvěřitelné a autentické. Poutavý a originální příběh této knihy je navíc okořeněn tím, že se děj odehrává na známých místech nejen ve středních Čechách. Společně s velice realistickými postupy při vyšetřování a citlivě dávkovanými humornými pasážemi bylo čtení této knihy opravdu skvělý zážitek :))

02.11.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha se nečetla špatně, ale prospělo by jí asi mírné zkrácení. Bohužel celý příběh je hodně za hranicí uvěřitelnosti.

17.10.2021 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Velmi dobrá detektivka od jedné ze současných nejčtenějších autorek detektivního žánru. Michaela Klevisová píše "ženským stylem", zaměřuje se více na charaktery postav a jejich interakcí, nenajdete zde brutalitu jako u mnohých jiných mužských kolegů, ale přece jen mi tu chybí trochu více napětí.

01.05.2021 4 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Velice nadčasové dílo, které vás uchvátí svým napínavým a barvitým dějem, ale zároveň vás nutí k zamyšlení a k hledání odpovědí na základní filozofické otázky. Vřele doporučuji!!!

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velmi dobře napsaný thriller. Robert Bryndza se zařadil mezi mistry svého oboru a jeho knihy patří k tomu nejlepšímu, co se dá v daném žánru přečíst.

01.05.2021 4 z 5

Poslední nadechnutí Poslední nadechnutí Václav Křivanec

Skvělý thriller českého autora na světové úrovni! Příběh je promyšlený, napínavý a strhující od začátku až do konce. Dialogy jednotlivých skvěle vyprofilovaných postav jsou chytře a velice zábavně napsané. Dynamický děj společně s vrahovými vzpomínkami a jeho sofistikovanými a velice autentickými úvahami poskytuje čtenářům silný prožitek, který nutí knihu přečíst jedním dechem. Všem vřele doporučuji a těším se na další autorovu tvorbu!

27.07.2020 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová versus mimořádně inteligentní protivník. Napínavé a dobře napsané, jako ostatně všechny knihy tohoto spisovatele.

01.05.2021

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tak tohle byl omyl. Nechal jsem se zlákat svými přáteli, ale tento druh literatury není šálek čaje pro mě. Dočetl jsem s velkou dávkou sebezapření.

19.09.2021 2 z 5

Misery Misery Stephen King

Jeden z nejlepších románů tohoto mistra moderního hororu.

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Velice nadčasové a inspirativní dílo.

06.05.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Super detektivka. Tajemná atmosféra zimního hotelu a situace trochu evokující příběhy Agathy Christie.

27.08.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha i film mají obrovskou publicitu, ale mě úplně nenadchlo ani jedno z těchto děl. Možná se mi dokonce film líbil o něco více. Je to další z počinů, kde reklama předstihla skutečnou hodnotu díla.

17.10.2021 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět Cartrovy popisy brutality a mučení. Někdy je toho přece jen trochu moc. A nejsem si jist, zda by někdo po tolika letech měl v sobě tolik nenávisti, že by tohle vše podnikal...ale třeba se mýlím.

19.09.2021 4 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Na tuto knihu rozhodně nezapomenete a buď se stanete jejím fanouškem, nebo ji zatratíte jako něco bizarního až odporného. Já se přidávám k první skupině. :-)

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásná a nadčasová knížka. Doporučuji!!!

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Výborný thriller! Dnes již notoricky známý klasický příběh u jehož čtení se stále tají dech.

08.12.2020 5 z 5