emamat emamat komentáře u knih

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Přečetla jsem všechny díly, ale tento byl jednoznačně nejlepší. Napětí, akce, konečně se vyřešily zápletky, které prostupovaly všechny předchozí díly. Už mám díl č. 10. a 11 a tak se těším, jak se autorka vypořádá a inspektorem Gamachem v penzi.

07.04.2020 5 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Rozhodně už jsem četla od autorky lepší romány. Hlavní postava mi byla nesympatická . Děj knihy trochu nepromyšlený, ale četlo se to dobře.

28.03.2020 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tohle byla dokonalá červená knihovna. Dočetla jsem jen proto, že jsem se něco dověděla o Kodani. Děj se dal převídat stránku dopředu, doufala jsem, že narazím alespoň na jednu nepředvídanou situaci, ale ne. Tři hvězdičky jsou až dost.

16.01.2020 2 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Doufám že na pokračování nebudeme čekat tak dlouho. Vždycky si musím připomenout předešlý díl. Opět velmi dobře propracované příběhy hlavních hrdinů - ani by tam nemusela být ta detektivní zápletka.

02.12.2019

Přečetla jsem všechny díly. Nemohu říci, že jsem se nebavila, velmi vtipné dialogy,ale přišlo mi to trochu pořád dokola to samé. Možná by z těch 4 dílů byla docela pěkná jedna kniha.

03.11.2019 3 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

První tři díly jsem přečetla několikrát a pokaždé mě to hodně bavilo.Pokračování Lagekranze mělo vzestupnou kvalitu 5 a 6 díl už hodně povedený ale... myslím, že bylo načase Milenium ukončit.

09.10.2019 4 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Netrpělivě jsem čekala na druhou knihu. A nezklamala.

05.10.2019 5 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Nora Roberts

Noru Roberts jsem hodně četla počátkem 90.let. Ale poslední dobou hodně upadá.

10.08.2019 odpad!

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první kniha od autora. Ta dějová linie - policistka, která si projde osobní tragedií, naprosto ignorujíci své nadřízené, oblíbená u podřízených - jako bych už to někde jinde četla nebo viděla. Ale kniha mě chytla i když jsem docela brzo tipla vraha a to se mi často nestává. Jen ty východoevropské prostitutky, jejich jména, která všechna zní česky ikdyž jsou z Bulharska, Rumunska, Slovenska - to už je trochu moc. Ale zkusím další dily.

05.08.2019 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Jakmile jsem zjistila, že vyšla nová "Klevisová" hned jsem knihu zakoupila. Mám tuto autorku moc ráda. Její detektivky jsou takové "poklidné", žádné krváky spíš psychologické. Tahle kniha mě vůbec nezklamala.

02.08.2019 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Tohle byla moje třetí kniha od autorky - Manželovo tajemství, Sedmilhářky a teď Alice .Opravdu velmi čtivé knihy.

27.07.2019 5 z 5

Chytit tygra za ocas Chytit tygra za ocas James Hadley Chase (p)

neuvěřitelně napínavá detektivka, přečetla jsem na jeden zátah

04.06.2019 5 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Doporučuji přečíst Jakubův blog z PCT jsou tam krásné fotky z celé trasy, které ten deník udělají záživnější.

11.04.2019

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Musím říci ,že jsem v půlce knihy přeskočila na konec, abych znala vraha. Jinak to byl zdlouhavý příběh plný vyšinutých lidí. Rozuzlení příběhu zhuštěné do tří stránek. Byla to moje první kniha autorky a nějak nemám chuť zkoušet další.

17.02.2019 2 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Přečetla jsem
3 díly "v jednom tahu". Nešlo se odtrhnout.

19.11.2018 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Včera v noci jsem dočetla a plná emocí jsem nemohla usnout. Naprosto obdivuji všechny, kteří se rozhodnou
tuto cestu podniknout. Teď přemýšlím o tom, co by to udělalo se mnou.

15.10.2018 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

sláva, další pokračování - už jsem se nemohla dočkat.Rozhodně doporučuji - a pěkně od 1. dílu.

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Knihu jsem četla již dvakrát- je to jedna z knih,které pro mě znamenají milé pohlazení. Postavy domovnice a holčičky žijí svůj vnitřní život tajně, jakoby jen pro sebe a tomu já rozumím. V dnešním světě, kdy díky soc. sítím víme o každém všechno, jsou pro někoho možná trochu "divné".

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moje první kniha od této autorky a zřejmě hned napoprvé velmi dobrá volba.

Večery v Umbrii Večery v Umbrii Marlena de Blasi

Těšila jsem se, protože miluju knihy o Itálii a zvláště s vařením. Ale tato kniha mě zklamala. Příběhy žen jsou zajímavé , ale možná měly mít samostatnou knihu. Propojení se schůzkami věnovanými vaření pro přátele , je zdlouhavé a nudné.

02.10.2018 1 z 5