emamat emamat komentáře u knih

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Kniha o hokeji, která je nakonec o lidech milujících hokej a svoje městečko. Bravurní sonda do života, napsaná tak, jak to umí jen Backman. Pokaždé, když dočtu jeho knihu, jako bych se ocitla v jiném světě, z kterého se musím násilím vrátit do skutečnosti.

16.06.2023 5 z 5

Moje druhé já Moje druhé já Jonathan Kellerman

Nemohla jsem se prokousat neuvěřitelně rozvleklým dějem a nudnými psychologickými popisy postav. Tohle se moc nepovedlo.

15.11.2022 2 z 5

V šachu V šachu Sandra Brown

Příběh odehrávající se během několika hodin v jednom vesnickém obchodě. Autorka si s tématem mistrně poradila. Ale člověk tak nějak dopředu ví, jak to dopadne.

06.10.2022 3 z 5

Jen čas ukáže Jen čas ukáže Jeffrey Archer

Úplně souhlasím se čtenářem Mynny, takže se nebudu pouštět do dlouhého komentáře. Kniha sice skončila tak, aby si člověk musel nutně přečíst další díl, ale vy přece víte, že s Harrym to skončí vždycky dobře.

06.09.2022 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Trochu se stydím, že jsem autora objevila až teď. Tak krásný dojímavý příběh a přitom napsaný s lehkou ironií. Chvíli k smíchu, chvíli k pláči.

19.08.2022 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Moje první kniha od autorky a hned taková pecka. Dočetla jsem včera v noci a nešlo mi usnout. Hodně dojímavé čtení.

29.07.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tato série se lepší díl od dílu. Jen jsem se trochu ztrácela v přirovnávání postav ke znamením horoskopu. Tyto pasáže byly trochu zbytečné a dlouhé. A opět mnohem lépe zaujal příběh Robin a Strika než samotný detektivní příběh. Jejich věčné vzájemné (ne)pochopení myšlenek a chování toho druhého, to je hybná síla celé série.

03.07.2022 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Hvězdičky mi nestačí. To tedy byla jízda. Doufám, že zase nebudeme čekat tak dlouho , když autoři načali hned několik témat na pokračování. To nevydržím!!
Teď mě napadá, že p. Rosenfeldt použil téma ztraceného dítěte také ve své nové sérii Haparanda, takže teď čekám na dvě pokračování.

21.06.2022 5 z 5

Dokonalé plány Dokonalé plány Sidney Sheldon

Tohle je moje první kniha od autora a musím říct, že mě hodně zklamala. Rychle se měnící děj, nevěrohodné jednání hlavních postav. Příběh novinářky Dany je tam vsunutý úplně zbytečně. Konec jak v blbém americkém filmu 70. let,

28.04.2022 3 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Tenhle příběh byl za mne zatím nejlepší z této série. Ale stejně si myslím, že na díly s sérii Mikem to nemá.

13.04.2022 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Tohle téma už bylo tisíckrát popsané. Čekala jsem , že objevím něco nového, ale tahle kniha mě zklamala. Zatím se mi líbil z této série jen 1.díl.

10.04.2022 2 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Velmi dobře a čtivě zpracované téma lehkých topných olejů. Jen mi trochu vadilo přeskakování v čase.

09.04.2022 3 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Celá serie roční období se mi hodně líbila. Konečně severský autor, který dokáže napsat napínavou detektivku bez hororových vražd a potoků krve.

20.03.2022 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moje druhá kniha od autorky.Dovede skvěle vykreslit psychologii postav. Hvězdičku ubírám za styl psaní, je to hodně nepřehledné, ale dá na to zvyknout.

02.03.2022 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Děj knihy byl dobře promyšlený.Neustálé vracení do minulosti bylo trochu nezáživné, ale mělo svůj smysl. Ale ten konec - to si musel autor pořádně přihnout.
Opět krásně vylíčené prostředí, příroda a počasí Hebrid - to jediné připomínalo "starého" Maye.

23.12.2021 2 z 5

Na jedné lodi Na jedné lodi Mary Higgins Clark

Tohle nebyla Clarková, ale slabý odvar Agaty Christie. Ale když vezmu v úvahu, že to psala v 90ti letech!! No, číst se to dalo.

14.12.2021 2 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Opět super čtení.

12.12.2021 5 z 5

Autor je díl od dílu lepší a napínavější. Tohle byla ale pecka, ještě že už mám druhý díl připravený.

10.12.2021 5 z 5

Léto vlků Léto vlků Hans Rosenfeldt (p)

Sáhla jsem po této knížce, protože autora znám z jeho serie o Sebastianu Bergmanovi. A nelitovala jsem. Byla to opravdu napínavá jízda. Otevřený konec dává naději, že to není poslední kniha serie.

09.11.2021 5 z 5

Belgravia Belgravia Julian Fellowes

Zlákalo mě přečíst se něco od autora Panství Downton a nelitovala jsem. Romantický příběh, kde nechybí intriky a i když se šťastný konec předpokládá bylo to i docela napínavé.

04.11.2021 5 z 5