Léto vlků

Mrtvá vlčice. Předání zásilky drog, které se zvrhne v masakr. Výjimečně schopná nájemná vražedkyně. A městečko Haparanda na odlehlém švédském severu se ocitá krůček od absolutního chaosu. Když jsou v žaludku mrtvé vlčice objeveny lidské ostatky, je policistce Hanně Westerové jasné, že letošní léto nebude jako ostatní. Nález si policie záhy propojí s krvavým drogovým obchodem, který měl proběhnout na hranicích s Finskem. Jenže jak se oběť ocitla v haparandských lesích? A kam se poděly drogy a peníze? Hanna a její kolegové dělají, co je v jejich silách, ale čas hraje proti nim, a navíc nejsou jediní, kdo pátrá po odpovědích. Když se objeví tajuplná a nebezpečná žena Katja, odstartuje to řetězec brutálních událostí, které nikdo nečekal. Během pouhých pár dnů se život v Haparandě převrátí vzhůru nohama. V neposlední řadě pro samotnou Hannu, kterou situace nakonec přinutí střetnout se s vlastní minulostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476578/big_leto-vlku-JFh-476578.jpg 4.148

Haparanda / Hannah Westerová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

Vargasommar, 2020

Kniha Léto vlků

Lenka.Vílka
včera

Tenhle příběh začne nenápadně. Mrtvá vlčice v lese a její mládě. A je to trochu kouzelná vlčice, jako od Červené Karkulky. Protože má v žaludku kus člověka. Tady bych se na chvíli zastavila. Nebylo to super, když vlčice vyprávěla svůj part? Jo, bylo. A tahle vlčice byla ale hodná vlčice. Chtěla ochránit své mládě a ten, koho spapala, byl zlý člověk. Člověk, který se účastnil nepovedeného obchodu s drogami, který skončil masakrem. Tohle (kromě toho, že je vyprávěčem i ta vlčice) jsem se dozvěděla už z anotace, ale provedení v knize bylo prostě skvělý. A já potřebovala víc! :)

Na téhle knize je fajn, že autor odkryje karty poměrně brzo. Ano, čtenář ví, kdo zabil muže, kterého nakousala vlčice hned na začátku knihy, protože ono není v příběhu to nejpodstatnější tajemství, kdo to byl. (Tajemství další, další a další.) Ale spíš, co tím způsobil, když mu vzal, co neměl. Což roztočí další kolečka. Jak událostí, tak ta lidská kolečka obyvatel Haparandy. A sledujeme to jako jeden z dalších střípků.
Stejně tak, jako je fajn, že to je sice o vyšetřování, ale taky o poznávání místních. Přeci jen, kniha není jednorázovka, ale první díl série. A byť hlavní vyšetřovatelka nemá klasické atributy pro tenhle žánr, nepije, nemá psychologické problémy (možná?), není ani žádným směrem jeblá, má taky svoje tajemství. A byla jsem zvědavá, zda na ní autor nevyškrábe ještě něco, co mě jako čtenáře překvapí. Stejně jako postupně na další postavy.

Protože vztahy mezi hlavními aktéry byly prostě...no dokonalý. A to, co se stalo dřív a co se tedy bude nejspíš bude řešit dál s Hanou, vlastně úplně všech, to bude super :) Já mám totiž tohle moc ráda. Když mohu sledovat víc úhlů, ne pouze vyšetřování. Alespoň na konci odpadne na x stran vysvětlování, co se dělo tam a tam, když policie pomalu skládala svojí skládačku.

Skvěle a čtivě napsaná kniha, která mě absolutně dostala. Bude to kruté čekání na další díl...

PS: Moc se mi libily ty vsuvkové party, kdy vypráví město, aby se čtenáři dostalo (i s jeho obyvateli) pod kůži. A funguje to skvěle...

Jenny46
předevčírem

Autorova knižní série S. Bergmana je známá a skvělá. Byla jsem zvědavá na novou sérii " Haparanda ", kterou píše sám...
Začíná tak trochu nevině nález mrtvé vlčice každého překvapí, když najdou v žaludku lidské ostatky a pomalým tempem se všechno zamotá, trochu víc postav ( to jsem měla chvíli zmatek), ale postupně všechno začne navazovat správným směrem...
Uvidíme jaké bude pokračování, hodnotím 3,5 *

harena

Sláva, na Léto vlků od mého oblíbeného spisovatele jsem nedočkavě čekala a vyplatilo se. Příběh je napínavý, plný zvratů, chvílemi jakoby se před očima odvíjel film, který nestačím sledovat, ale pak se zklidní, když např. začne velice emotivně vyprávět příběh samo město. I tady je výborně zvládnuté vyšetřování, děj se posouvá v krátkých kapitolách, kde se střídají pohledy vyšetřovatelů, pachatelky i obětí, což čtenáře nutí otevírat další a další stránkyJedině mi vadilo zpočátku mnoho osob v ději, ale to se posléze srovnalo. Na závěr si také myslím, že má Hans našlápnuto na skvělou sérii, hlavně aby další díl byl brzy.

FilipHaring

V Haparande to teda naozaj vrelo. Rosenfeldt bez jeho autorskej dvojičky sa toho chopil vo veľkom štýle a doprial nám veľmi schopnú detektívku.

Didi15

Tak já nevím, moc jsem se na to těšila , ale nakonec jsem to četla moc dlouho , nemohla jsem se nějak začíst. Přitom námět byl skvělý , prostě mi to nějak nesedlo . Asi to nebyl Bergmann no:)

Avila

První sólo kniha jedné poloviny mé oblíbené autorské dvojice. A já byla hodně zvědavá jak se povedla....a musím říct že nejsem vůbec zklamaná.
Kniha se četla velmi dobře, příběh je promyšlený a líbil se mi nápad kde v pár kapitolách vypráví svůj příběh i město Haparanda.

Disease

Poměrně dlouhý úvod, i když vzhledem k množství postav má opodstatnění. Oproti sérii se Sebastianem mi tu chybí (kromě Sebastiana samozřejmě :-)) prvek záhady, tady se hraje od začátku s otevřenými kartami. Vadila mi totálně schématická postava Katji.

Celkově ovšem jako taková kratochvilná záležitost v pohodě, ale mám pocit, že skandinávská krimi se už nějak motá v kruhu. Nicméně další díly určitě zkusím.

astra3

Dost dobré na začátek nové série. Jen jestli to bude pokračovat stejným tempem, tak Haparanda nebude mít brzy žádné obyvatele.