Moje druhé já

Moje druhé já

Na opulentním večírku kontroverzní sexuoložky z Los Angeles se Alex Delaware potká s postavou ze své polozapomenuté minulosti, Sharon Ransomovou. S touto exkluzívní kráskou prožil před deseti lety vášnivý románek, který Sharon ukončila dost necitlivým způsobem. Když ho teď zoufale žádá o odbornou pomoc, Alex odmítne. S tou dámou už nehodlá mít nic společného. Jak mohl tušit, že se Sharon ještě té noci zabije? Zavalen vinou a smutkem se Alex přece jen vnoří do bludiště Sharonina života. Není to snadná cesta: pohybuje se sice v luxusních sídlech kalifornské smetánky, ale stále výrazněji před ním vystupuje temná historie Sharoniny rodiny a ještě temnější zákoutí lidské mysli, které po celý život mohou ovlivňovat hrůzné zážitky z dětství… zdroj - Domino POZOR! Vyjde až 15. března 2010...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29509/moje-druhe-ja-29509.jpg 3.870

Alex Delaware (4.)

Silent Partner (1986)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

petrpospa
16.12.2017

Delaware nestřílí, neskáče, neběhá, nehoní se v autě. Ani nechlastá. A přesto všechno je zajímavý a stojí za to se k němu vracet. Nikdy to nebude jednoduché čtení. Je třeba zvýšit pozornost při rozlišování jednotlivých postav, které tentokrát obsáhly několik generací, živých i mrtvých. Naopak zcela vypnout svou bdělost bych doporučil při odborném popisování většiny psycho stavů. To zřejmě oblast, kde se Kellermann cítí jako ryba ve vodě, nicméně pro průměrného smrtelníka se to může smrsknout na palbu cizích slov, která v kontextu knihy svůj obsah mají, ale když se ho za dva dny zeptáte, co daný výraz znamená, bude na vás hledět jako péro z gauče. Příběh není špatný, občas zamrzí, že vás na některé z popisovaných večírků nepozvali, ale závěr trochu překombinovaný. Totiž, už i dvě baby jsou někdy až až. Věřte mi, vím, o čem mluvím...;-)

syskas
17.11.2017

Mám rada tohto autora, ale tento príbeh sa mi zdal už dosť prekombinovaný a príliš zamotaný. Napriek tomu sa to dobre čítalo.

bezprezdivky
06.04.2017

Přehnaná těžko uvěřitelná zápletka a přehnaný a těžko uvěřitelný hlavní hrdina.

jiri2737
18.02.2017

Nejlepší Kellerman. Doporučuji!!!

DickBach
16.02.2017

Už jsem psala u dříve čtené knihy tohoto autora... Prostě mně nebaví. Knihy si jsou dost podobné a pro mně v nich chybí prvek reálnosti.

lucia8848
03.05.2016

Velmi me zaujali poznatky z psychologie a sociopatologie zasazene do ctiveho pribehu.

čef
12.10.2015

Hodně psychologie a psychiatrie vyprávěné na velmi dobré úrovni. Na konci už příběh podle mne hodně ztrácel tempo a nakonec mne unudil. Snad bude příště Delaware akčnější nebo já tolerantnější.

zdazilek
24.10.2014

Nemohla jsem se pořádně začíst, ten začátek mě vůbec nebral. Pak se ale děj rozjel a kniha byla napínavá a ten konec. Nakonec moc dobrá.

pipu
26.02.2014

Určitě napínavé čtení...

Disease
05.08.2013

Hluboce lidský příběh, kam se hrabe Červená knihovna. To si popláčete, paní poštmistrová...

princesse
05.01.2013

Netradiční a zajímavá zápletka. Zatím jsem se nesetkala s nějakou "nečtivou" Kellermanovou knihou, ani tato nebyla výjimkou. Pro mě byl trošku těžší jen konec, ale jinak povedené čtení.

nikajeptiska
30.11.2012

Kdyby tato kniha byla mou prvni od toho autora, tak by byla i posledni... Kniha me velmi zklamala, hlavne prvnich 100stranek, plne plkani a bez jakekoli akce, zbytek knihy uz byl lepsi, ale od tohoto autora jsem cetla mnohem zajimavejsi dila.

Jonathan Kellerman

Jonathan Kellerman