Krevní test

Rodinné rozepře jsou noční můrou každého policajta, protože obvykle končí výbuchem běsného násilí, vraždou v afektu nebo jiným činem, nad kterým zůstává rozum stát... Malý Woody Swope byl smrtelně nemocný. Léčba byla možná, i když nesmírně bolestivá, a snad právě proto se k ní stavěli jeho rodiče rezervovaně. Než však mohli definitivně rozhodnout, chlapce kdosi unesl, a v nemocnici se začaly šířit pověsti, že za zmizením malého pacienta stojí bizarní sekta zvaná Blízkost. Mají s tím však něco společného i Woodyho rodiče? Jsou členy sekty? A proč vzápětí zmizeli i oni? K případu se dostane Alex Delaware, dětský psycholog ve výslužbě, který pomáhá svému příteli Milovi vyslýchat podivnou směsici podezřelých. Mezi nimi je nejpozoruhodnější Nona, Woodyho sestra, rudovlasá lolitka se lstivýma očima. Jaké hrůzné tajemství před světem skrývá? zdroj - nakladatelstvi Domino...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29260/krevni-test-29260.jpg 490

Alex Delaware (2.)

Blood test (1986)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

moudivlacek

Tak to mě dostalo, zas skvělý příběh o lidském hyenismu, nadřazenosti a povýšenosti a moci a chuti ovládat druhé slabé tvory.
Začátek je zde sice trochu pomalejší, přesto rozhodně stojí za to vytrvat, Nonu jsem odhadla velice správně ve všech směrech, ale přesto jsem neodhalila vše.
Pro silné žaludky a milovníky tohoto žánru doporučuji.

DickBach
17.05.2017

Celkem dobrá a napínavá detektivka, konečně vyčnívající z řady Delaware-Sturgis. :o)
Denča1000 pode mnou vystihuje dobře, že některé pasáže byly zbytečně rozvleklé a za sebe přidávám i drobnou výtku vůči jisté "překombinovanosti". Na můj vkus bylo rozuzlení velmi, opravdu velmi nečekané, ale.... právě díky té překombinovanosti maličko nereálné. Nicméně i tak řadím k dobrým knihám a dávám čtyřku. :o)

Ellise
31.01.2017

Skvělá knížka, jenom jednu výhradu mám. Jak Alex došel k závěru o Mattiasovi?

denča1000
21.10.2016

Občas byla kniha až nudná. Určité postavy, nebo věci, jsou v knize popisovány až příliš detailně a místy mě spíše nudily. Například popis domu Swopeových byl příliš dlouhý a zbytečný.Nějaká slova by se ovšem dala napsat lépe, mě osobně jisté výrazy trošku vadily. Celkově to byla ovšem hezká a napínavá detektivka. S napětí jsem čekala co se z toho vyklube a závěr byl opravdu nečekaný, a až trošku zamotaný. Tohle opravdu nemohl předvídat nikdo.

Irika
12.07.2016

Průměrná detektivka, dá se přečíst, ale znovu bych se k ní nevracela. K dočtení donutí zapeklitost případu a konec je zajímavým překvapením. 70%.

proview
18.06.2016

Zajímavé,ale ke konci moc překombinované

čef
11.06.2015

Neurazí ani příliš nenadchne, prostě profesionálně odvyprávněný příběh,kterých je celá řada. Na pozadí rodinné tragédie a sektářské pošahanosti má psycholog Delaware opět hodně co řešit. Čtenář se snad příliš nenudí, ale také nebojí a tak se kniha dobře hodí přes spaním do postele.

HanaNov
16.04.2015

Taková detektivní klasika, čte se dobře, ale nic objevného čtenář v téhle knížce nenajde. Je tam pár zajímavých a nápaditě vyřešených míst, i rozuzlení není úplně fádní, ale chybí mi tam takové to něco navíc, co by mi utkvělo v hlavě.

soukroma
01.11.2014

Děsivá féerie s naprosto úchylnými a zvrhlými aktéry, šíleným a zcela neuvěřitelným dějem.

sabca
16.02.2014

Napínavé a konec, který jsem nečekala.

isobel2000
13.07.2013

Super čtení, konec byl šokující a nečekaný.

petka-2007
21.03.2013

Opět tento autor nezklamal. Skvěle se čte, nápad výborný, brilantní rozuzlení :-)

Martina23275
04.04.2012

Ty konce jsou vždycky úžasné, na začátku si uděláme představu o možném vrahovi a pak nakonec je to úplně někdo koho bychom ani nečekali.

Vendiii1
13.04.2011

Úžasná!! Ten konec mně dostal! :)

Lucy
01.12.2010

moje prvotina od Kellermana-dostala jsem k vánocům,od té doby si ho pořád kupuji..