Večery v Umbrii

Výtečné jídlo, výborné víno, západ slunce nad umbrijskými kopci a obyčejný, ale přitom bohatý život místních žen… To vše na vás čeká v nové knize Marleny de Blasi, autorky bestselleru Tisíc dnů v Toskánsku. Pravidelně každý čtvrtek večer se skupinka čtyř žen z italského venkova schází ve zchátralém kamenném domě v kopcích nad městečkem Orvieto. Tam – společně se svou přítelkyní Chou – vaří, zasedají ke skvělým večeřím při svitu svíček, pijí svá oblíbená místní vína a rozprávějí. Líčení společných večeří, oblíbených ingrediencí a receptů, jejichž tajemství je předáváno z generace na generaci, se prolíná s vyprávěním o životních osudech těchto čtyř žen – Mirandy, Ninuccii, Paoliny a Gildy –, které se autorce postupně svěřují se svými příběhy o lásce, ztracené i nalezené, o stárnutí, opuštění, střetech s mafií a pokrevní mstě. Kniha je určena všem, kdo mají rádi Itálii a všechno italské, a tisícům čtenářů, kteří si oblíbili Kábulskou školu krásy Deborah Rodriquezové, Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbertové nebo film Báječný hotel Marigold. Tato kniha je vyvrcholením autorčiných dvaceti let strávených v Itálii, kde žila, cestovala, vařila, jedla a pila, a samozřejmě obsahuje recepty těch nejlákavějších umbrijských pokrmů. Kniha je jízdenkou nejen do Itálie, ale i do lidského srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332381/vecery-v-umbrii-h4B-332381.jpg 3.517

The Umbrian Supper Club (2015)

Vydáno:, Jota

alnahu
10.11.2017

Příběh ze slunné Itálie o jídle a přátelství, mi příliš neoslovil. V příběhu se každý čtvrtek v domku za městem schází čtyři přítelkyně ,aby si vzájemně něco uvařily, při tom probírají své starosti a smutky z jejich těžkého života. Ani italské recepty v knize uvedené , mě nijak neoslovily a to jsem milovník jídla a nových receptů.

JanaDobby
08.10.2017

Knihy této spisovatelky mám ráda, bohužel tento díl mi přijde za prvé spíše asi pro starší čtenáře ,kteří víc chápou pocity seniorů, možná i díky tomu , že jsem věkově někde jinde zatím mě kniha nezaujala a nevryla se mi pod kůži dostatečně hluboko jako předchozí knihy. Chybí v ní taková ta šťáva Itálie , nadšení ...zde je to takové spíš nudnější čtení s divnou pachutí. Ke knize se určitě zkusím jednou vrátit a přečíst jí znovu.

esma
24.07.2017

Italskou kuchyni miluji, ale zkoušet recepty starobylé Umbrie nemám odvahu, jsou pro mě moc složité a hlavně ten čas... Ten kuchařinky této knížky měly, prožily svůj život v jiné době a možnost jiné volby neměly. Klíčové v knížce ale není jejich kulinářské umění, jsou to jejich životní příběhy. Některé svůj život uzavírají, jsou srozuměny s tím, jak naložily s tím, co jim bylo do vínku dáno, některé ještě pořád hledají cestu, řešení, zklidnění. A to máme my holky pořád společné, najít své místo pod sluncem, nakrmit svou rodinu a mít pocit, že je vše, jak má být.

tereza8
15.07.2017

Pro ty, kteří mají rádi Itálii, jídlo, moudrost a lidské příběhy. Kniha o lásce, mateřství, životě a hlavně o zamilovanosti do jídla.

perpe2a
11.07.2017

Dávám 3 hvězdy jen proto, že Itálii miluju. Osudy žen mě nezaujaly, do toho hooodně motanice s vařením. Pro mě zklamání.

macer1991
27.06.2017

Milujem knihy o Toskansku ... ale tato bola bohužial najslabšia. Po prvej polke knihy som mala pocit , že čitam knihu znovu od začiatku ....

cora
24.06.2017

Ve všech svých knihách autorka dokáže dobře vystavět atmosféru. Minimálně zvládá předkládat atmosféru, jakou by italský venkov „měl“ mít, tak aby vyhovoval nějakým vžitým představám. Líčení jídla, krajiny a předkládaní životních osudů postav je zvládnuté dobře. Ale mám s autorkou problém v tom, že jí nevěřím tu autenticitu. Ano, věřím, že si bere inspiraci ze svého života a života svých přátel. Věřím, že si nevymýšlí a také vím, že je občas nutné přidat nějaké „literární kudrlinky“, ale bohužel mi tam nesedí ty strojené a patetické rozhovory mezi postavami. Ano chápu, nad vínem se filozofuje, ale často to působí nevěrohodně a myslím, že to její knihy sráží dolů. Méně je více. Chtělo by to trochu ubrat na snaze dělat z obyvatel italského venkova filosofy a ubrat na životních moudrech.

veronika0382
28.04.2017

Knihu by si měl přečíst každý, kdo má rád italské jídlo, italský jazyk (protože je kniha plná jejich slovíček, vět i celých rozhovorů v italštině) a také Italy jako lidi. Ze stránek doslova sálá užívání si života a přátel… Tím dalším co kniha obsahuje, jsou lidské příběhy. Vyprávění životů čtyř žen, které to neměly lehké. Postupně se nám každá svěří, jak vyrůstaly, jak přežívaly – někdy v chudobě, někdy lépe, jaké měly touhy, zklamání a naděje… více v mojí recenzi v záložkách :)

zuzana2599
15.04.2017

Pro mě tato kniha byla trošku zklamáním, možná to byl z mé strany špatný výběr, sama přesně nevím... Nejsem žádný velký gurmán, sice ráda jím a mlsám, ale toho vaření a opisů příprav jídel tady bylo na mě moc. Všechno to točení kolem plotny, potlačilo vyprávění životních osudů umbrijských žen - kuchařek. Věřím, že jiný čtenář bude třeba knihou nadšený a těším se na další komentář na DT.
Holt, každému nechutná stejné jídlo a tak je to i s knížkou :-)