Ella161 Ella161 komentáře u knih

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Tak tohle mě fakt bavilo! Nejdřív jsem k tomu příběhu byla trochu skeptická, protože série Božský u mě moc nepochodila, takže jsem předpokládala, že ani tahle kniha se mi nebude líbit. Jenže moje kamarádka byla přesvědčená, že se mi kniha bude líbit a že jí mám dát šanci. A jsem za to moc ráda, protože se mi opravdu moc líbila. Tohle nebylo jen o sexu a hned tam spolu nespali. Navíc se mi líbilo, že do bylo od nenávisti k lásce. Takové příběhy mám nejraději. A docela mi to připomnělo příběhy od Vi Keeland, což bylo jen další plus. Moc se mi líbil celý ten nápad a hlavně název knihy, který ten děj dokonale vystihuje. Také jsem se dost nasmála a to bylo další plus. Nenudila jsem se a krásně jsem si u toho odpočinula.

Postavy autorky vymyslely také moc skvěle! Olive jsem si oblíbila hned, ačkoliv někdy vážně byla pesimistická a počítala hned s tím nejhorším. V tomhle případě jsem se v ní trochu našla, protože občas (většinou) také dělám unáhlené závěry. Měla jsem tedy pro ní pochopení a byla moc ráda, když se změnila a konečně myslela pozitivně. Jinak se mi ale líbilo, že měla takovou bojovnou povahu. Nenechala si nic líbit a za každou cenu si stála za svým názorem. I když se nelíbil ostatním a i když kvůli tomu nemluvila se sestrou, což jí moc trápilo. To jsem na ní fakt oceňovala, protože málokdo tohle dělá. Ethanovi nemám co vytknout. Ten mi byl hned sympatický. Teda myslela jsem si, že je to děvkař, ale nebyl. To mě moc mile potěšilo. Hlavně se mi líbil jeho vztah s Olive. Ty jejich slovní přestřelky, dohadování, popichování a provokování… Navíc ta chvíle, kdy si uvědomili, že o sobě měli zkreslené názory? To jsem se, přiznávám, mále roztekla. Spolu byli fakt sladcí! I když si myslím, že na to šli moc rychle a jejich spor, který vedl k rozchodu, byl dost zbytečný. Samozřejmě i ostatní jsem si oblíbila. Jako Olive sestru Ami. O ní jsem si udělala zkreslený názor a myslela jsem si, že je namyšlená a povrchní…. taková ale vůbec nebyla. A tu jednu situaci zvládla fakt skvěle.

Takže jo. Jsem strašně ráda, že se mi kniha líbila a že jí mohu doporučit!

26.10.2021 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tohle je fakt super kniha a na konec léta úplně ideální čtení. Jsem strašně ráda, že se autorčiny příběhy budou vydávat i tady u nás. Ona píše fakt skvěle a nejspíš se z ní stala jedna z mých oblíbených spisovatelek. Vůbec se nedivím, že je přirovnávaná k Moně Kasten, protože nějaké podobné znaky tam jsou znát.

Moc se mi líbilo prostředí, které Lilly pro svou knihu vymyslela. Vlastně jsem ještě nic na stejný způsob nečetla. Opravdu mě překvapilo, jak lehce jsem se do toho světa vžila a jak moc mi postavy přirostly k srdci. Zalíbil se mi Leny a Ryanův pozvolna se vyvíjející se vztah. Oni spolu byli prostě skvělý! Lena měla na Ryana opravdu dobrý vliv. Byl to mrzout (já se mu ani nedivím, když se mu stalo něco takového), ale Lena v něm opět dokázala najít život a potřebu vůbec vyjít mezi lidi. Dokázala v něm vyvolat nějakou reakci i emoci. A i když se ze začátku zdá Ryan jako pořádný kretén, dejte mu šanci. Ve skutečnosti je úplně jiný. No ale je pravda, že jednou mě fakt naštval. Tím jeho rozhodnutím, které udělala někdy ke konci knihy. Já ho chápala, ale i nechápala. Nechápala jsem, jak to prostě mohl nechat jen tak být. A přiznávám, že mě to jeho náhlé rozhodnutí rozbrečelo a rozhodilo. Tohle jsem totiž opravdu nečekala. A ještě do toho zatahovat Maddie? Bože, proč? To byla ještě větší rána pro moje citlivé srdíčko.

Takže jo. Knihu opravdu doporučuji a už teď vím, že si jí přečtu znovu. Strašně se těším na druhý díl o Izzy, kterou jsem si také dost oblíbila. Jen mě trochu zklamal konec. Byl uspěchaný a vlastně jsem se vůbec nedozvěděla věci, které mě fakt zajímaly. !SPOILER!. Jako třeba ten, jestli se fakt dal Ryen na čas dohromady se svojí přítelkyní. Taky nechápu Lenu, že mu tak rychle odpustila. On si prostě odjede na několik měsíců pryč, pak přijede, dají se zase dohromady a to je konec? To bylo celkem zklamání.

24.08.2021 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Já Johna Greena miluju. Mám ráda, jak jeho hlavní postavy jsou hloubavý. Ty jejich myšlenky jsou prostě úžasné a hluboké. Nejde se nad nimi nezamyslet a vždy, když tak uděláte a všechno si promyslíte, si řeknete: „Jo, má pravdu. Takhle to je.” Nebo alespoň já to tak mám. Sice se na svůj věk chovají velmi vyspěle, ale co? Je to jen fiktivní příběh a v tom je možné cokoliv. U jeho knih přemýšlím strašně moc a knihu čtu celkem dlouho, protože se u něčeho zastavím a pak nad tím několik minut přemýšlím… potom čtu dál. Tohle prostě není příběh na odpoledne a to se mi strašně líbí. Není to příběh o ničem. Je to příběh o něčem.

Aza, hlavní hrdinka, to měla strašně těžké. Vůbec si nedokážu představit, že bych tohle měla prožívat já. Že bych prostě byla zaseknutá ve své hlavě a panikařila při nějaké neškodné myšlence. Snažila jsem se jí chápat a vcítit se do ní. Snažila jsem si představit, jaké by to bylo pro mě, jenže tohle si představit tak docela nedokážu. Nemohu říct, jak bych ze zachovala, protože to prostě nevím. Strašně moc jsem se jí snažila pochopit, ale bylo to pro mě těžké, protože já tohle nikdy nezažila. Někdy jsem její pocity prožívala s ní, protože jsem se jí tak moc snažila pochopit a nějak jí pomoc. Já vím, že je to fiktivní postava, ale při čtení mi to tak vůbec nepřipadalo. Byla napsaná strašně realisticky. Moc mě mrzelo, jak se trápila a nejednou jsem se kvůli tomu rozbrečela. Úplně jsem cítila ten pocit bezmoci a úzkosti. Vážně bych tohle nechtěla zažít a Aza byla opravdu silná, že to takhle zvládala. Troufám si říci, že ona je jedna z nejlepších fiktivních postav vůbec. Na ní ještě dlouho nezapomenu.

Davise jsem si také moc oblíbila. Hlavně de mi na něm líbilo, že bral Azu takovou jaká je. Že se jí snažil doopravdy vidět a chápat. Navíc se mi moc líbily ty poznatky o vesmíru, protože v sobě vždy měly nějakou skrytou myšlenku. Dokonce jsem se něco přiučila. Sice jsem nezjišťovala, jestli ty informace jsou pravdivé, ale já doufám že jo.

Takže jo. John napsal opět skvělý příběh, ke kterému se určitě jednou vrátím a na který jen tak nezapomenu. Nechápu, jak to dělá, že dokáže napsat něco tak skvělého. Něco, co Vás donutí se nad danou věcí zamyslet. Něco, co Vás donutí přehodnotit i svůj názor. Hlavně mám ráda, že ve mně to "něco" zanechá a já na to nedokážu zapomenout. Takový pocit ve mně zanechaly zatím všechny knihy, které jsem od něho četla. On je prostě autor s velkým A.

17.08.2021 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

(SPOILER) Knihu jsem měla do vydání Kluk od vedle nejraději, ale teď je z ní má druhá oblíbená Westovka. Najdete v ní všechno, na co jsme od autorky zvyklý. První lásku, úsměvné a sladké pasáže a boží hlavní postavy. Také konec i zápletku, která nám je už z anotace jasná. Ale právě proto přeci tuhle knihu a knihy jí podobné vyhledáváme. Pro šťastné konce.

Lily jsem si prostě oblíbila. V nějakých situacích jsem se v ní viděla a možná proto k ní chovám tak vřelé sympatie. Ona je prostě svá. Je trochu divná, ale tím hezkým způsobem (Dává to smysl? Protože mě ano????). Je moc milá, přátelská, vtipná a sarkastická. Bože můj! Jak já miluju ten její smysl pro humor, který mi vždy vytvořil úsměv na tváři nebo mě donutil se hlasitě smát.

A zatímco u Lily to byla láska na první pohled (????), tak ke Cadovi jsem si musela najít cestu. Já si ho prostě od začátku nedokázala oblíbit. To jeho chování bylo fakt příšerné, ale jak jsem ho začala poznávat, tak jsem zjistila, že je v něm mnohem víc, než namachrovaný frajírek. A ani nevím, kdy se stalo to, že jsem si ho tak moc oblíbila.

Příběh se mi líbil hlavně proto, že byl originální. Psaní vzkazů na lavici????? Taková kniha se jen tak snadno nenajde. Takže moc všem doporučuji, protože touhle knihou neuděláte chybu! Pokud máte špatný den, tak tahle "slaďárna" Vám ho zaručeně zlepší. Navíc příběhy od nenávisti k lásce jsou ze všech nejlepší.

16.03.2021 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Příběh mám strašně ráda a moc mě mrzí, že už se kniha nedá nikde sehnat. Koukám co chvíli na bazary a různé antikvariáty, ale nic. Bohužel mi tedy ve sbírce knih od CoHo chybí, ale alespoň jí mám jako e-knihu. Dost by mě mrzelo, kdybych tenhle příběh měla nepřečtený. Protože tenhle je jeden z nejlepších, který od Colleen přeložili. Do knihy jsem se rychle vžila a byla ihned součástí jejich příběhu. Společně s nimi jsem cítila zoufalost, bezmoc, vášeň, bolest i frustraci. Všechny ty pocity tam na mě skoro furt "útočily" a mně bylo strašně moc líto, že tohle cítí. Že jim osud nepřál a museli se od sebe držet dál. Museli zpřetrhat jejich začínající vztah a i přátelství tady nebylo možné.

Willa jsem si moc oblíbila, protože byl prostě okouzlující. Nejen jeho vášeň pro poezii, ale také to, jak se ke své životní situaci postavil a všechno si obstaral. Dospěl strašně rychle a bylo to vidět. Každopádně mu nechyběl humor ani sarkasmus. Colleen prostě ty muže umí tak krásně psát, až je mi líto, že v reálném životě se tihle muži jen tak nenajdou.

Layken mi občas lezla na nervy. Dokázala jsem si představit, jak se asi musela cítit, ale dělat všechny ty naschvály Willovi (probouzet v něm žárlivost atd.) bylo fakt nedospělé a strašně mě tím štvala. Avšak vynahradila to tím, jak byla chápavá, nápomocná i hodná. Uvědomila si své chyby, ale až moc pozdě. Každopádně je důležité, že si je vůbec uvědomovala a pak svého chování litovala. Mít jí jako kamarádku by bylo nejspíš fajn.

Podobné typy příběhů mám moc ráda a troufla bych si říct, že tenhle od Colleen je nejlepší (alespoň za sebe tohle mohu říct). A ten kdo četl CoHo asi ví, jak příběh skončí. To se mi na jejích knihách moc líbí. Jak tam vykreslí tu beznaděj, ale konec jejích příběhů vždy směruje do jednoho společného cíle.

08.03.2021 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Jedna z nejoblíbenějších knih, kterou mám. Četla jsem jí už 8x a furt se jí nemohu nabažit. Miluju tu romantickou linku. Líbí se mi, jak fotbal tam hraje velkou roli. A i když se Vám fotbal moc nezamlouvá, anebo nemáte rádi sport celkově, si myslím, že by Vás ta romantická stránka mohla navnadit. Líbí se mi, jak je Sal silná osobnost. Nebojí se říct nahlas svůj názor a stojí si za svými činy. Pro ty, který miluje by se mohla rozkrájet a hlavně je nezrazuje. A pak tady máme Kultiho. V první části jsem si k němu nemohla najít vůbec cestu, ale jak se začalo vyvíjet kamarádství se Sal i já jsem se k němu dostávala blíže. Nakonec se z něho vyklubal spolehlivý, hodný, milující němec. Taky se mi líbila jeho majetnickost, když je jen taková z lásky, tak s ní nemám problém. Navíc to bylo takový roztomilý. Po vydání jsem ho četla snad každý měsíc, protože na takovou knihu už určitě nenarazím. Ráda se k ní vracím a v nejbližší době si jí určitě přečtu znova.

11.10.2020 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

(SPOILER) Ty jo, to byla jízda. Neskutečně mě bavilo číst, jak se Oakley mění. To, jak se z namyšleného, bezohledného frajírka stal skutečný muž. Jak se pomalu měnil díky Vaughn. Jak k ní začínal každý další den něco cítit. Vaughn jsem si moc oblíbila. Ta holka stála nohama na zemi a i když měla těžkou situaci, snažila se na tom vidět to nejlepší. Plusové body jí přidalo to, jak byla ochotná pracovat, protože neměli peněz nazbyt (díky tomu vlastně tu dohodu podepsala). Stála si za svými názory, usměrňovala Oakleyho... vlastně celkově ho měnila. Pomáhala mu se stát lepší verze sebe samý. Byla rozumná co se celkového vztahu týče. Holky z dnešní doby by si z ní měly vzít příklad. Nikam s ničím nespěchala a čekala, až nastane ta správná chvíle. Jejího bývalého přítele jsem nemohla vystát... v jeho přítomnosti se vůbec nechovala jako její pravé já. Furt se mu podřizovala, své názory si nechávala pro sebe a dokonce pro něho dělala první poslední. Je jen dobře, že ten zmetek, který ji jen využíval, u ní díky Oakleymu neměl šanci. Ten zase Vaughn ukázal, čeho a hlavně koho je hodna. Že vztah nemusí být jen o podřizování či neprojevování svého názoru. Moc pěkná kniha s mým oblíbeným tématem (tedy muzikou). Autorkám společná práce svědčí. Moc se mi jejich společný styl psaní zamlouvá.

18.08.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak k tomuhle opravdu nemám slov. Právě jsem knihu dočetla a nevím, jak si utřídit své myšlenky. V první řadě bych chtěla zmínit, že autorka se v tomhle žánru neztratí a ačkoliv moc nemusím psychothriller či thriller celkově, tohle mě dostalo. Nemohla jsem knihu odložit. Byla tak napínavá, že bych umřela zvědavostí, kdybych knihu byť jen na sekundu odložila. V druhé řadě chci pochválit postavy, které mi opět byly sympatické (Colleen to asi ani jinak neumí). Verity jsem na základě autobiografie nesnášela. Jeremy mi byl sympatický hned od prvního momentu. Nezaváhal pomoct a i po všem to utrpení, v sobě měl jiskřičku života. Je neskutečně silný, hodný k milující. Chápu, proč udělal, co udělal. Kdo by to v jeho případě neudělal? K Lowen jsem cítila taktéž od prvního popisu sympatie. Je silná, bojácná a hodná. V poslední řadě se musím zmínit o konci. Co to sakra mělo znamenat? Takhle mě zmást! Každopádně se stejně spíše přikláním k první verzi příběhu. Kniha je poutavá, napínavá a místy i děsivá.

29.07.2020 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Teda! Tohle byl tak silný emotivní příběh! Prakticky celý příběh jsem probrečela. Nemůžu (vlastně ani nechci) si představit sebe na Emmy místě. Nevím, co bych dělala. Nevím, jak bych to všechno zvládla. Nevím, jak bych si sama sobě měla porozumět. Nevěděla bych pro koho se rozhodnout. Jsem strašně rozpolcená. Příběh se určitě zařadil mezi mé oblíbené a myslím si, že by si ho měl KAŽDÝ přečíst. Stojí to za to, vážně. Obdivuji Emmu. Fascinuje mě, jak situaci zvládla a jak byla silná. Nakonec jsem ráda, jak to skončilo. Jim dvěma jsem totiž fandila.

15.06.2020 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moje první kniha od autora. Vůbec nelituji, že jsem si jí vybrala jako svojí prvotinu. Je nádherná. Vtipná, smutná. Nedokážu si představit být na Válečkovo místě nebo Plukovníkovo( který ji znal mnohem déle). Nedokážu si představit, že bych měla přijít tak mladá o svého kamaráda, anebo první lásku. Stále jsem doufala, že to možná nebude tak, jak to vypadá. Že se nakonec objeví. Avšak nic z toho se nestalo. Bylo (je) mi to tak strašně líto. Aljašku jsem si hned oblíbila. Její sarkasmus, postřehy a ani mi tolik nevadila náladavost. V knize je spousta skvělých myšlenek, které vás donutí se zamyslet. Zamyslet nad životem, sama sebou. Tohle je kniha na kterou nezapomenete. Možná vás bude provázet životem, možná na ní za pár měsíců či let zapomenete. Ale alespoň vás bude provázet další dny. Občas si na ní vzpomenete a zamyslíte se, co jste dnes udělali špatně či dobře. Zamyslíte se nad tím, že máme jen jednu šanci žít, tak proč si jí brát? Vím, že jsou situace, kdy nevíme jak dál. To přeci ale neznamená, že by jsme měli skončit. Vždycky nastanou lepší časy a ty hroší pro nás budou jen vzpomínkou. Každopádně knihu doporučuji, protože vám ukáže jak je život cenný, jedinečný a důležitý. Jsme jen jednou a víckrát nebudeme. Proč si brát šanci na skvělý život, který si můžeme vytvořit jen MY sami. Nikdo jiný za nás žít nebude a jedině my si pak ve stáří můžeme vyčítat, co jsme nestihli, anebo neudělali jinak. Sice je to klišé, ale pravdivé. My jsme odpovědný za své činy, život. Jen na nás samotných to záleží. Neměli by jsme brát další den jako samozřejmost. Měli by jsme si každý den užívat tak, jako by jsme si ho užili, kdyby byl náš poslední. Tolik k mé sentimentální chvíli, slibuju.

30.05.2020 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Tahle kniha mě pobavila. Jsem ráda, že hlavní postavy skončily spolu. Příjemné čtení☺️

18.05.2020 5 z 5

Kniha, která vás pobaví. Smála jsem se a uculovala. Hezká oddechovka. Na klidný víkend jako stvořená❤️

06.05.2020 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Tak tuhle knihu jsem viděla snad naprosto všude. Hlavně na Tiktoku, kterého toho bylo plno. Ale nějak zvlášť jsem nezaznamenala, že se i knihy vydala u nás, protože jsem měla starosti s maturou a tak. A já se vůbec nedivím, že byla všude, protože ten příběh je vážně skvělý. Začetla jsem se hned od první stránky a nedokázala jsem přestat číst. Dokonce jsem si i několik hodin upírala záchod jen proto, že se mi knihu nechtělo odložit. Fakt hrozný, co? Jestli tohle nedokazuje to, jak je ta kniha úžasná, tak nevím co jiného.

Lina mi hrozně připomínala Sal z Kultiho. Jako opravdu hodně. I ona byla Španělka, takže to asi není nic zvláštního Jenže měly stejné i vyjadřování, pouto k rodině, názory na lásku a no prostě mě to příjemně překvapilo a potěšilo. Sal mám totiž moc ráda, tudíž i Linu jsem si oblíbila hned. Ona je prostě taková ta správná holka. Trhlá, zábavná a se srdcem na správném místě. Dokázala se postavit jak za sebe, tak za lidi na kterých jí záleželo. Nebála se projevit a říct nahlas, co si myslí. Když na ní někdo měl hloupé narážky, tak se za sebe rvala jako lvice. Nenechala si ,ehm, s*át na hlavu, což je jen dobře, protože takové lidi miluju úplně nejvíce. Byla hrozně milující, plná energie. Člověk se s ní rozhodně nenudil. Nejlepší beztak bylo, když byla v rozpacích nebo v nějaké trapné chvíli. To z ní vždy vypadly takové blbosti, že se u toho vážně nešlo nezasmát. Jo, fakt byla skvělá a já si jí zamilovala. Stejně jako jsem si zamilovala Aarona, samozřejmě. On byl takové zlatíčko! Tak chápavý, hodný i ohleduplný. Bylo úplně sladký, jak neustále vyhledával Lininu přítomnost, jak se kvůli ní začal učit španělsky, jak jí neustále pomáhal, když to bylo třeba Ježiši, to je fakt chlap, kterého si přeje každá žena. Fakt jsem je úplně "žrala".

Koukám, že tohle opět není moc smysluplné a nic moc Vám to nedá, ale já to nedokážu vyjádřit jinak. Nejde sakra popsat, jak moc mě ta kniha okouzlila, jak moc mě bavila, co ve mně zanechala Strašně mě to štve, protože bych se ráda chtěla pořádně vyjádřit, ale nejde to. Tohle je TA kniha, která ve vás zanechá takové pocity. Těhle knih moc není, tudíž je celkem vzácnost, když na nějakou narazíte. Moc Vám jí doporučuji! Přečtení rozhodně nebudete litovat, slibuji. A já se jen těším, až si jejich příběh přečtu znovu.

03.09.2023 5 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Já opravdu autorku miluju! Všechny její knihy jsou zatím naprosto skvělé, ale tahle se mi líbí asi nejvíce. Naprosto jsem se zamilovala do Luckyho!! On byl prostě tak skvělýýý. Líbilo se mi, jaký měli s Josie vztah a jak moc krásně se k sobě chovali. Navíc jsem byla neskutečně ráda za konec, kdy se všechna tajemství odhalila a začal mezi všemi panovat jakýsi mír.

08.07.2023 5 z 5

Pátá minuta je o nás Pátá minuta je o nás Eva Pospíšilová

Knihu bych popsala jedním slovem. Dokonalost. Tohle je snad zatím nejlepší kniha, kterou jsem letos přečetla. Nečekala jsem, že mě bude takhle bavit. A už vůbec jsem nečekala, že se do ní zamiluju. Autorky píšou vážně poutavě. Líbilo se mi, jak skvěle popsaly psychiku obou hlavních postav. Poradily si s tím skvěle. Příběh mě od první stránky pohltil. Čekala jsem, že to bude typická Ya kniha s Lgbt, ale tohle je něco jiného. Něco lepšího a rozhodně propracovanějšího. Ethan i Kai na mě působili tak reálně! Žádné pohádkové životy bez problémů. Nejhezčí ale bylo, jak se nám postupně otevírali. Každou další kapitolu nám něco odkryli a já jim byla blíž. Navíc jsem fakt ocenila, že to byla slowburn romantika. Takovou mám totiž nejraději.

A koho jsem fakt měla ráda? Jako fakt, fakt, fakt? Ethana! On byl… jak ho jen popsat. Neuvěřitelný. Líbili se mi jeho sarkastické a dost výstižné odpovědi. Líbilo se mi, že byl takový zvláštní. Jeho chování a myšlení nebylo normální, v dobrém slova smyslu. Já to na něm milovala. Ty jeho myšlenky. Někdy hluboké až smutné. Většinou mě donutil se nad tím zamyslet. Ve spoustě věcech měl pravdu. Hlavně se mi ale líbilo, jak přistupoval k svojí orientaci. Nedělal z toho vědu. Prostě si řekl: „No a co? Je to jedno.” Tenhle přístup se mi líbil. Vlastně takový přístup měl skoro na všechno. A ono se mohlo zdát, že žádné problémy nemá a jeho život je pohádkový, ale rozhodně nebyl. Jen si to nekomplikoval. Proč si život zbytečně ztěžovat? Věci jsou tak a tak, některé prostě změnit nejdou. Nemůžeme je popřít. A on to nepopíral. Přijal se. Navíc, narozdíl od Kaie, to mě jednodušší v tom, že jeho kamarádi a spolužáci byli vážně super. Žádné odsuzování. Přeci nebyl nijak jiný, prostě to byl ten Ethan, kterého měli rádi.

Jak už jsem zmínila, romantická linka byla pomalá. Milovala jsem to. Všechny ty jejich náhodné setkání. Vždycky jsem měla úsměv na tváři, když se ti dva dobírali. Všechno probíhalo v lehkém duchu. Jen ta jejich hádka byla možná malinko zdlouhavá, což mi trochu vadilo. Jenže… všichni nevyřeší všechno hned. A já pro Kaie měla vážně pochopení. Svým přiznáním mohl ztratit všechno. On věděl, jak se jeho "kamarádi" zachovají. Že homosexualitu prostě neakceptují. Teda, jak kteří. A kdyby neměl takového bráchu, tak by bylo také všechno hned snažší. Takže jo, kniha se mi vážně moc líbila. Slovy to nedokážu vyjádřit. Nejde mi to, což vidíte z téhle rádoby recenze. Možná nebude smysluplná, ale lépe to nenapíšu. Doporučuji.

25.01.2022 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Koukám, že jsem si vybrala dobře. Jsem strašně ráda, že jsem na autorku před třemi lety narazila, protože její příběhy jsou fakt jedinečné. Mám na nich ráda, že v tom nemusím hledat nic hlubokého (ale vždy tam něco najdu, samozřejmě) a že si u toho hezky odpočinu a vyčistím mysl. Přestanu myslet na svůj stres a na nepříjemné věci. Takový vliv na mě její psaní má, za což jsem jí moc moc vděčná. Takový únik z reality prostě potřebuje každý. Troufám si říci, že tahle kniha patří k autorčiným lepším dílům. Furt to nemá na P.S. Líbíš se mi, ale dost se to k tomu blížilo. Vlastně mi to tu knihu v něčem i připomínalo.

Teď k postavám. Jakson byl takový ťuňťa. Jemu by prostě nikdo nedokázal odolat, až na Hadley, očividně. Každopádně já jsem si ho vážně oblíbila jako všichni ostatní. On byl prostě uvolněný, přátelský a bezstarostný. Takové lidi ve svém okolí potřebujeme, konkrétně tedy já. Kéž bych nějakého takového Jaksona našla.
Hadley mi bylo strašně líto, ale hlavně jsem jí chápala. Chápala jsem to soutěžení mezi sourozenci a je to něco, co jsem sama zažila. Ačkoliv byl její bratr mrtvý, takže technicky vzato o žádné soutěžení nešlo. Ale ona to cítila jinak. A všechny ty její pocity jsem prožívala s ní. Hlavně takové to "že není dost dobrá”. Ona pro mě byla něco jako spřízněná duše a v tomhle případě mě mrzí, že je to jen fiktivní postava. I jí bych potřebovala ve svém okolí. Bychom pro sebe mohly být vzájemná podpora nebo tak něco Nicméně. Na ní se mi moc líbilo, jak byla cílevědomá. Na svém snu tvrdě pracovala a dost tomu obětovala. Ten její cíl pro ní byl na prvním místě a já jí jen záviděla tu odhodlanost ho splnit za každé situace.

Jo a moc se mi líbil ten nápad s překonáváním strachu. To bylo něco tak dokonalého. Je totiž pravda, že „Člověk je nejméně sám sebou, když mluví sám za sebe. Dejte mu masku a poví vám pravdu.” jak sám Jakson podotkl. Také se mi líbilo, že i já se snažila zjistit, kdo se pod tou maskou ukrývá a pár typů jsem měla, ale bylo to vlastně úplně jinak, což jsem nečekala. Takže jo, tohle vážně doporučuji.

02.01.2022 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

U téhle knihy jsem se tak bavila! Od začátku do konce jsem měla na tváři úsměv, jako by mi ho tam někdo přilepil. Nešlo to jinak. Vážně ne. Každou kapitolu jsem chytila minimálně jeden záchvat smíchu, protože-budu k Vám upřímná-Penelope byla fakt číslo. S takovým člověkem by se nikdo nenudil. Chápu, že některým nemusela sednout. Už jen proto, jak neomaleně se chovala. Jenže přesně za tohle jsem jí milovala. Dlouho jsem nečetla o tak praštěné a drzé hrdince. Jestli vůbec někdy. Fakt se mi líbilo, jak byla svá. Už od prvního momentu jsem se do ní zamilovala, protože v jejím případě to nešlo jinak. Byla bláznivá a nespoutaná. Netrápilo jí, co si o ní ostatní myslí a tvrdě si šla za svým. Za svoje nebližší se rvala jako lvice, což jí jen přidalo plusové body. To, co udělala pro svou kamarádku, mě tak trochu dojalo. Každý by měl mít v životě jednu svojí Penelope.

Jake byl typický hlavní hrdina. Na první dojem nevrlý, příkrý a panovačný. Jenže (jak jinak) se ukázalo, že je v něm mnohem více. Už jen to, jaký vztah měl k dědovi a jaký respekt k němu měl. Nebo to, jak se choval ke svému nejlepší kamarádovi Camovi. I k zaměstnancům se choval přijatelně. Na Penelope byl ze začátku trochu hrubý. Kdo se mu ale taky mohl divit? Ona se mu vřítila do života jako tornádo. Dost praštěné a trhlé tornádo, na které očividně nebyl připravený. Každopádně jejich vztah byl boží. Nereálný, ale krásný!

A i další postavy byly strašně moc fajn! Hodně jsem si oblíbila Cama, který měl celkem stejný humor jako Penelope. Byl to takový pohodář a kliďas. Sebevědomí mu nechybělo a humor také ne. Naprostý opak Jakea, hlavního hrdiny. Samozřejmě i ten měl sebevědomí, ale to je asi tak jediná společná vlastnost, kterou se svým nejlepším kamarádem sdílel.

Celá kniha se mi četla neuvěřitelně rychle. Děj krásně plynul a od čtení jsem se nedokázala odtrhnout. Neočekávejte od toho nic velkého, protože něco takového tam nenajdete. Je to čteni pro pobavení a pro odpočinek. Což jsem u knihy hledala a splnila mi to.

03.11.2021 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Snad nejsem jediná, která teprve nedávno na tuhle sérii narazila. Teda takhle, věděla jsem, že je to film a že se natočil podle knižní předlohy, ale až dnes jsem se o ní začala zajímat. Viděla jsem ukázky na film, které mě zaujaly, takže jsem se hned musela vrhnout do knihy. Knihy jsou totiž lepší než film. A ani v tomhle případě jsem se nemýlila. Po dočtení knihy jsem se hned podívala na film. Sice je to pěkně zpracovaný, ale kniha je prostě lepší. Tam je vynecháno hrozně scén, všechno se tam děje rychle a nějaké věci jsou pozměněné. Navíc se mi na hlavní postavu ta herečka vůbec nehodila. Každopádně nepíšu tu o filmu, ale knize.

Nechápu, že jsem si jí nepřečetla dříve! Úplně mě uchvátila a já nemohla přestat číst. Skoro každá kapitola byla nabytá nějakou akcí či zvratem. Strašně se mi líbil nápad s frakcemi a vůbec, celá ta vize té knihy byla neuvěřitelná! Nechápu, jak tohle někdo mohl vymyslet. Je to krásně propracovaný a hlavně je tam vše vysvětleno.

Postavy byly skvělé! Fakt jsem si je oblíbila. Ono snad ani nejde si Čtyřku (Tobiase) neoblíbit. Ten chlap je prostě boží! Škoda, že tam nebyly kapitoly z jeho pohledu. Na něm se mi nejvíce líbilo, že se nenechal strhnout tím systémem, který byl v Neohroženosti nastolen. On byl čestný, nápomocný a hodný. K Tris se choval tak pěkně. Strašně jsem si tohohle na něm cenila. A Tris? Ne že by mi nějak přirostla k srdci, ale mám jí ráda. Občas se chovala nevyspěle, což je jediné, co bych jí vytkla. Jinak bylo celkem fascinující, jak se dokázala svému strachu postavit. A vůbec. Bylo hezké číst, jak se pomalu mění z té vystrašené holky na někoho, koho jen tak něco nezastraší a má velkou odvahu.

Knihu mohu jen doporučit!

14.08.2021 5 z 5

Tanec v srdci Tanec v srdci Petra Martišková

Jo, tyhle autorčiny příběhy fakt můžu! Sice jsou určené pro mladší ročníky, ale já je i tak strašně ráda čtu. Autorka píše fakt skvěle a hlavně čtivě, takže příběh máte přečtený během odpoledne. Navíc jsou vždycky vtipné, protože její postavy říkají ty nejlepší hlášky. Třeba v tomhle případě jsem se opravdu nahlas rozesmála, když Lucka imitovala Babu Jagu z Mrazíka. Mimochodem vybrala moc pěkné prostředí. I když jsem na tanec fakt dřevo, tak jsem si čtení užívala a připadalo mi, jako bych byla jejich skupiny součástí.

Postavy byly skvělé! Miluju hate to love a tohle se mi četlo jedna báseň. Ironické a jízlivé poznámky Lucky a Roba se nikdy neobešly bez mého úsměvu. Fakt jsem do jejich společných chvil byla "zažraná" a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Hltala jsem stránku za stránkou. Lucka se mi zamlouvala už od první chvíle. Řeknu Vám, že občas byla fakt na ránu. Pro sarkastickou či ironickou poznámku nešla daleko. Navíc se mi líbilo, že si z Roba hned nesedla na zadek a dala mu co proto. A že to s ní neměl jednoduché. A Rob? On byl skvělý. Sice mi občas přišel namyšlený, ale byl to hodný kluk. S Luckou se k sobě fakt hodili a já s úsměvem četla jejich vyvíjející se vztah.

Takže jo. Příběh opravdu doporučuji. Sice se to neodehrává v létě, ale i tak myslím, že je to na tohle období ideální. I když vím, že někdy v prosinci si knihu přečtu znova. Díky ní jsem se začala těšit na Vánoce a to je prosím pěkně teprv Srpen! Příběh mě fakt pohltil a myslím, že to tak bude mít každý, kdo si tohle přečte. Navíc je skvělé, že se její příběhy odehrávají na vesnici. Jen bych řekla, že konec byl trochu uspěchaný a určitě bych nepohrdla dalším dílem, protože o těch dvou bych ráda četla dál. Oblíbila jsem si je a troufám si říct, že tohle je jeden z nejlepších příběhů od autorky. Také se z něho stal můj nejoblíbenější a že jsem knih od ní nepřečetla málo.

09.08.2021 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Přiznávám, že nejdříve jsem viděla první sérii seriálu. Vůbec jsem netušila, že je natočený podle knih. Takže jakmile jsem se to dozvěděla, koupila jsem si knihy a seriál jsem nechala seriálem. A bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat. Ne, že by byl špatný, ale kniha je přeci jen lepší. Je v ní více informací, podrobností a detailů. Jsou v ní situace, které v seriálu nebyly, ale tak je to vždycky.

Nejdříve jsem měla menší problém se začíst. Musela jsem si zvykat na autorčin styl psaní. Hlavně na to, jak tam všechno popisuje do nejmenších detailů a jak zakombinovala složité názvy z historie nebo nějaký poznatek o lidském těle či vlcích. Moc jsem tomu nerozuměla a vlastně mě ani nějak nenadchlo o tom číst, ale nebylo to nic hrozného. Historie mě sice zajímá, ale rukopisy a podobné věci? Hm… to jde mimo mě. Také mě celkem štvalo, že kapitoly jsou dlouhé. Ale to jsou jen drobné výtky, které se dají snadno přehlédnout.

Každopádně děj byl fajn. Miluji zakázanou lásku a líbilo se mi, jak postupně k sobě něco začínají cítit. Ačkoliv je to celkem nepraktické. Čarodějnice a upír? Hm. Ale o to více jsem se do knihy zamilovala. Postavy byly super. Oblíbila jsem si je, i když u Diany mi pár věcí vadilo, ale zvykla jsem si na to. Takže pokud máte rádi svět čarodějnic, upírů a démonů, tahle kniha je přesně pro Vás. Moc doporučuji a já se nemohu dočkat, až si přečtu druhý díl.

05.07.2021 4 z 5