ElizPetrova ElizPetrova komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Potřebovala jsem opět něco oddychového, nenáročného, jednoduchého a má očekávání se naplnila. Jsem spokojená.

12.09.2022 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Takový klasický čtivě napsaný romantický příběh odehrávající se na střední škole. Velmi čtivě napsáno, knihu máte přečtenou během pár hodin. Čistě oddechová záležitost. Co mě neskutečně iritovalo, byl překlad knihy a oslovení typu "maminka, tatínek" bylo do očí bijící. Hlavní hrdinku s jejími myšlenkovými pochody jsem občas měla chuť profackovat. Závěr mi přišel přestřelený a dost na sílu. Ale pokračování si přečtu.

28.08.2022 3 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Skvěle čtivě napsaná detektivka. Sice se mi nelíbila tolik jako Matčin hrob, ale i tak se jedná o poměrně zdařilý a zajímavý příběh. Pokud opomenu skutečnost, že hlavní hrdinka Josie zřejmě oplývá přímo nadlidským instinktem a dává si do souvislosti věci způsobem, o kterém se smrtelníkovi může jenom zdát, kniha byla dostatečně napínavá a děj rychle plynul. Jsem zvědavá na další knihy od autorky.

28.08.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Matčin hrob je za mě autorčin nejlepší počin, který jsem doposud přečetla. Kniha mě od začátku vtáhla a nepustila. Při čtení knihy jsem reálně cítila potřebu číst dát a dozvědět se, jak to všechno nakonec bylo, což se mi u předchozích knih ze série nestalo. Neustále jsem spekulovala nad tím, co a jak se stalo a mile mě překvapilo, že jsem si nakonec netipla správně. Doufám, že si tato série zachová kvalitu minimálně na úrovni této knihy.

21.08.2022 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

U této knihy opravdu platí, že méně je někdy více. Druhý díl je slabší než ten první. V nespočtu množství postav jsem se občas ztrácela. Hlavní záporák a jeho motiv mi přišel značně přestřelený. Celý příběh byl zamotaný a až moc komplikovaný se spoustou nelogičností. Jednou z autorčiných největších výhod je čtivost jejích knih.

21.08.2022 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Toto je mé první setkání s knihou odehrávající se ve vesmíru a musím říct, že mě to neskutečně bavilo. I přesto, že jsem nikdy nebyla blázen do fyziky, astronomie apod. jsem si užila i vědecké a technické pasáže, kterých tam bylo požehnaně, možná až příliš, ale na celkovém dojmu to neubralo. Závěr byl spíše takový pohádkový a méně uvěřitelný a je pravda, že některé části byly až moc zdlouhavé, nicméně jinak paráda.

14.08.2022 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Začátek příběhu vypadal docela slibně, místy měl pro mě až hororový podtón a byla jsem celkem i nadšená. Bohužel postupem času se vše rapidně zhoršilo, zamotávalo a příběh byl čím dál víc neuvěřitelnější. Hlavní hrdina zřejmě trpěl sebevražednými sklony, do všeho se vrhal nelogicky po hlavě, ale samozřejmě pokaždé se štěstím a téměř nadpřirozenými schopnostmi vyvázl. Motiv zločinu a výsledné rozuzlení příběhu byl už jen hřebíček do rakve. Každopádně autorovi dám ještě šanci, další díly by měly být kvalitnější, tak uvidíme.

13.08.2022 2 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Pro mě osobně zatím nejhorší díl z celé série. Knihu jsem dočetla jen proto, že nerada nechávám knihy nedočtené. K tomuto žánru vždy přistupuju střízlivě a proto od nich ani nic neočekávám, ale tohle bylo strašné. Hlavní hrdinka mi byla šíleně nesympatická, dialogy s Lukem jsem nedávala, vůbec jsem jim tu vzájemnou přitažlivost a lásku nevěřila, všechno bylo až moc růžové a až moc naivní. Většinu času jsem se nudila a protáčela jsem oči snad u každého druhého myšlenkového pochodu hlavní hrdinky. Nicméně Švýcarsko v budoucnu navštívit určitě musím!

08.08.2022 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

U této knihy jsem dopředu věděla, do čeho jdu, takže nemůžu říct, že jsem zklamaná. Jedná se o klasickou prvoplánovou romantiku, o klišé rozhodně není nouze, navíc se hlavní hrdinové občas chovají naprosto nepředstavitelně vzhledem k jejich věku. Co se mi na příběhu líbilo, bylo prostředí, ve kterém se odehrává. O Japonsko jsem se nikdy nezajímala a nikdy mě nelákalo, ale po dočtení bych ho i ráda někdy navštívila, akorát škoda, že jsem se toho o této zemi dozvěděla poměrně málo.

01.08.2022 3 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Jay Kristoff se řadí mezi mé velmi oblíbené autory fantasy, takže jakmile jsem zjistila, že má od něj vyjít u nás nová kniha, ihned jsem si ji musela koupit. Po dočtení jsem se opět utvrdila v tom, že její autor je prostě famózní. Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu a příběh mě bavil od začátku do posledního písmenka. Z ilustrací jsem naprosto nadšená! Krásný kousek do knihovny. :) Doufám, že pokračování na sebe nenechá dlouho čekat.

30.07.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Zajímavý thriller. Sama děti nemám, a přesto jsem se při čtení zamýšlela, jak bych se asi cítila a jednala v podobných situacích jako hlavní protagonisté knihy. Konec byl za mě trochu moc happy end a přitažený za vlasy, ale jinak super.

05.07.2022 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Výborná vyvražďovačka od českého autora ve stylu Hunger Games, přičemž pokud bych to měla porovnat, tak Hunger Games je pro děti, 15 minus je o dost drsnější, zvrácenější a nechutnější. Velmi dobře se to četlo a celý příběh se něco dělo. Pokud by byl člověk hnidopich, tak by si určitě našel v knize dost nelogičností, ale já jsem stránky hltala a kniha mě bavila.

05.07.2022 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Zatím poslední knihu autorky řadím mezi ty nejpovedenější z celé série. I když lze říci, že tento příběh nebyl tak napínavý a dramatický jako předešlé díly, byl spíše takový pozvolný, téma sekt bylo zajímavé a pěkně zpracované. Při odhalení vraha jsem byla lehce šokována, ale když jsem se nad tím zamyslela, tak to dávalo perfektní smysl a to se mi na tom líbilo. Snad nám další díly přeloží do češtiny co nejdříve. :)

26.06.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Výborný, zajímavý a opět velmi čtivý příběh. Tuto sérii beru už jako takový ten seriál na pokračování, na jehož další díl se vždy těšíte a víte, že nebudete zklamaní. :)

14.06.2022 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Knihu jsem si užila jako všechny předchozí díly ze série. Ráda jsem se dozvěděla opět něco nového z minulosti mé nejoblíbenější vyšetřovatelky Kim. Samotná zápletka a odhalení vraha mě příliš nenadchlo, ale i tak jsem spokojená.

04.06.2022 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Detektivka, která mě ničím nepřekvapila, nijak zvlášť nenadchla, ale ani mě neurazila a celkem mě bavila. Začátek se vyvíjel slibně, konec za mě spíše zklamáním. Pokračování si nicméně nejspíše přečtu.

23.05.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Mně se kniha moc líbila. Námět to byl rozhodně zajímavý a kdo by se v životě někdy nezamyslel nad tím "co by, kdyby". Příběh mě nutil k zamyšlení. V knize se setkáme s řadou zajímavých a moudrých myšlenek o životě. K úplnému počtu hvězd mi tam chybí trochu větší boom, ale mohu doporučit.

04.05.2022 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Bez spoilerů je potřeba říci, že určitý element v této knize chybí a asi nějakou dobu v dalších dílech chybět bude. Případ samotný mě tolik nezaujal, jak tomu bylo u dílů předešlých, i přesto jsem se opět nenudila. Obzvlášť mě bavila komunikace mezi Bryantem a Kim a jejich slovní přestřelky, ti dva jsou naprosto skvělí!

03.05.2022 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Za mě zatím nejlepší díl ze série. Prostředí elitní školy mě neskutečně vtáhlo a vyšetřování mě bavilo. Opět výborně čtivě napsané, v knize nejsou žádná hluchá místa. Akorát konec byl pro mě zdrcující, nebudu lhát, slzička ukápla.

01.05.2022 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tento příběh mě hodně bavil, vraha jsem vůbec neodhadla a na konci jsem byla docela v šoku. Styl vyprávění pomocí dvou dějových linek mi opět seděl a nemohla jsem se odtrhnout. Jediné mínus v tomto případě vidím v poměrně uspěchaném odhalení a vysvětlení zápletky. Celkově za mě opět zdařilá napínavá detektivka.

19.04.2022 4 z 5