Elize Elize komentáře u knih

Ten den Ten den Blanka Lipińska

Tak tento díl bych zhodnotila dvěma slovy: vyhozené peníze. S Laurou jsem měla trochu problémy už v prvním díle, ale zde se stává naprosto nesnesitelná, povrchní, nadržená a hysterická kurvička. Celou knihu se chová naprosto nelogicky, její vztah s Massimem mi zde připadal až krajně nezdravý, spíš než lásku to připomínalo patologickou závislost. Nejlepší kamarádka Olga se zde celou dobu chovala jako celkem solidní kurva, nechá se několikrát znásilnit, ale vlastně je v pohodě, nevadí jí to, protože to chtěla, protože je nadržená a protože tím dokazuje lásku svému milovanému - jako cože? Nemám se za puritánku, sex zbožňuju, ale že bych ho musela mít na každé druhé stránce v kombinaci s hysterickými hádkami. Celá kniha mi připadala naprosto šílená, jako kdybych byla v nějakém hodně špatném pornofilmu a neustále se opakující sexuální scény jsem musela přeskákat, nebyly ani nápadité a byly úchylné, věty typu "strč mi svýho vocasa do huby" mi nepřipadají zkrátka sexy, ani mě nenavnadí, zvlášť, když se na každé druhé stránce opakují... celé tohle dílo pohřbil závěr, kdy je naše hysterická hlavní hrdinka unesená nájemným vrahem a celou dobu myslí na to, jak by si s ním ráda zapíchala, protože je neskutečně sexy a ona je mladá žena při chuti, miluje ale svého manžela a tak má trošku výčitky svědomí... konec... nic dalšího od tého autorky číst nehodlám.

19.11.2021 odpad!

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Líbilo se mi to, pěkně dlouhé, rozvedené, hlavní hrdinové se postupně pěkně sbližovali, chemie mezi nimi byla dokonalá a jejich slovní výměny byly prostě super! Hodně jsem se nasmála, ale i jsem chápala problémy obou hlavních hrdinů, Ally byla sympatická, silná hlavní hrdinka, která si mě získala hned v první kapitole s pizzou, rozhodně doporučuji, doufám, že autorka brzy napíše něco dalšího.

30.07.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Pěkně vymyšlený příběh, velmi reálně zpracovaná psychická porucha hlavní hrdinky, trochu lépe bych si představovala vykreslit Lucu, především zpočátku nepůsobí nějak zajímavě, rádoby drsňák, co chce být knihovníkem, asi bych se na to zaměřila víc... trochu mě vadí, že v tomto druhu knih nikdy hlavní hrdina neužívá medikaci, přestože má silné úzkostné ataky a trpí úzkostnou poruchou, buď protože neexistují, nebo protože mají mnoho vedlejších účinků - což samozřejmě v dnešní době není pravda, ale chápu, že bez toho, by to asi nešlo... dobře jazykově napsané a velmi čtivé, otevřený konec mi nevadil - nakonec proč ne...? když chce autorka mít pokračování a především při tak velkých problémech Sage by působilo strojeně je vyřešit na pár posledních stránkách... ALE, trochu nezvládnutý mi ten konec přišel, závěrečný dialog mezi Sage a Lucou neodpovídal charakteru ani jednomu z nich a byl strašně nelogický... nicméně, není to zas taková katastrofa, aby se člověk tloukl knihou do hlavy. Doporučuji, je to pěkné, oddechové čtivo a rozhodně si přečtu i navazující díl.

13.10.2020 4 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Autorka v tomto díle dokazuje, že je na tom jazykově daleko dál, než když psala 50 odstínů. Kniha je pěkně zpracovaná, jak jazykově, tak příběhově - myšlenky hlavního hrdiny jsou dokonale napsané. Nejvíc oceňuji, že je na knížce poznat, že si s ní autorka dala skutečně práci - najdete zde detaily o motorech na plachetnici nebo vrtulníku, která plachta je na co, rychlosti uzlů, nebo například celkem podrobný rozbor panelu na solární pohon. Jedná se nejspíš o jedinou knihu, kde je uvěřitelně vylíčené, že hlavní hrdina je multimiliardář-podnikatel. Rozhodně doporučuji! Velmi kvalitní kniha v tomto žánru

30.07.2020

Mister Mister E. L. James (p)

Příběh je kriticky nereálný - což v tomhle žánru není nic neobvyklého, spíš bych řekla, že se to nejenže očekává, ale i žádá. Velmi pěkně zpracované hlavní postavy a příběh Alessie je podle mě celkem reálný. Líbí se mi zapracovaný cizí jazyk a je tam pěkně vylíčený Maximův vývoj. Nejvíc musím vyzdvihnout střídání ich a er formy, které je precizně zpracované a nijak nenarušuje děj, což je velmi jazykově těžké. Líbí se mi, že autorka ich formu věnovala mužské postavě - přestože je zde častá kritika, že píše mužskou postavu jako žena - no taky to je žena, těžko bude psát jako chlap, ale myslím si, že o to celkem jde - čtenářky tohoto žánru nechtějí chlapa reálného, ale takového, kterého si zkrátka ženy vysní a myslím si, že v téhle literatuře máme rádi, když je příběh psán z pohledu muže, je to prostě zajímavější.

30.07.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Myslím, že se doposud jedná o nejlepší knihu svého žánru. Je v ní zkrátka všechno, co čtenář v téhle sekci hledá - láska, nenávist, napětí a nakonec i překvapivý zvrat. Od prvního dílu jsem byla zvědavá, co je vlastně Rhys zač a konečně se to objasnilo. Také nejlépe vystižený svět víl - přestože autorka ponechává dost prostoru pro vlastní představivost a spoustu toho nepopisuje, tak má čtenář pocit, že by si sám sebe dokázal v její říši představit. Zkrátka dokonalé a nikdy to neomrzí číst znovu a znovu!

10.10.2019 5 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Tak tohle se mi opravdu líbilo, kniha je pěkně čtivá, odsýpá, mezi hlavními hrdiny to jiskří, dokonale napsané dialogy. Tru je ten typ hrdinky, co si okamžitě zamilujete a fandíte jí. Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala, takže super. Oceňuji ten konec, sice to vše spěje k předvídatelnému konci, ale přesto překvapení tam bylo. Moc se těším na další díl s Killianem.

11.04.2024 5 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Moc pěkná knížka, četlo se to samo, mezi hlavními hrdiny to od samotného začátku jiskří a čtenář se těší na každou jejich interakci, zároveň se jejich vztah hezky pomalu vyvíjí. Do obou hrdinů se člověk snadno vžije a rozumí jim. Jen problémy s Talinou rodinou se za mě trochu rychle a snadno vyřešily, ale jinak super. Romantická linka neměla chybu. Opravdu dobře napsané, určitě se pak pustím do dalšího dílu.

11.01.2024 4 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Tak tohle se mi vážně líbilo a dávám pět hvězdiček, protože jsem dostala přesně to, co jsem očekávala, čtivý příběh s krásně a postupně se vyvíjející láskou. Vážně se mi líbilo, jak se to mezi hlavními postavami vyvíjelo a už od začátku to mezi nimi jiskřilo. Knížka je čtivá a závěrečná zápletka i epilog - moc hezké. Taky musím vyzdvihnout, že každá romantická scéna je napsaná opravdu moc pěkně. Kdo má rád DIMILY, tak si určitě přijde na své, dokonce bych řekla, že tahle knížka je o třídu lepší. Rozhodně doporučuji a těším se, s čím dalším autorka přijde.

15.11.2022 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Jo tohle se mi líbilo, moc hezky napsané, čtivé... člověk pořád otáčí na další a další stránku, moc hezky zvládnuté střídavé vyprávění. Hrozně oceňuji, že to nebyl další příběh o nebohé a nevinné hlavní hrdince a temném záporákovi. Tady je to spíš tak, že Persefona je ta divoká a Hádes, který je spořádaný a zbožňuje svůj luxus a klid je z ní tak trochu nešťastný, ale zároveň se mu to líbí, že ji musí trochu zkrotit a pečovat o ni a to se mi moc líbilo, bylo osvěžující mít to trochu jinak. Hlavní hrdinové k sobě díky tomu moc hezky zapadli. Dále musím vyzdvihnout moc krásnou obálku. Jediné, co bych maličko vytknula byl ten konec - autorka nás mezi romantickými a erotickými scénami přeci jen udržovala v jistém napětí, že se na konci něco strhne, to se však nestalo a konec s Diem byl za mě trochu odbytý, ale jinak závěr knihy a Epilog byly moc krásné. Líbilo se mi nevšední zpracování řeckých bájí... možná bych být autorkou předem zvážila například nesmrtelnost nebo nějaké schopnosti a lepší vykreslení světa... přeci jenom čteme o bozích a vlastně to jsou obyčejní smrtelníci, což je za mě škoda, mohlo tam být trochu nádechu fantasy a svět by byl tak širší pro další příběhy, ale uvidíme, co dalšího autorka přinese.

25.10.2022 4 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Tak tohle se mi líbilo a byla jsem spokojená. Knížka je velmi čtivá, i jsem se nasmála, zvlášť nad dialogy Haydena a Lawrence, ty byly perfektní. Moc se mi líbila linka mezi hlavními hrdiny, pěkně přirozeně se jejich přátelství měnilo v lásku. Trochu jsou zde matoucí časové údaje, člověk musí být hodně pozorný, aby měl přehled, kterou dějovou linku zrovna čte, ale jinak mě to moc bavilo a bylo tam vše, na co jsme od Whitney G. zvyklí. Výjimečně mě bavily z kapitoly z minulosti, přestože mám u většiny knih sklon je přeskakovat. Spokojenost a doporučuji!

19.09.2022 5 z 5

Král Král Devney Perry

Jo tak tohle byla pecka! Rozhodně chci více takových knih a už se moc těším na další díl! Kombinace detektivky a erotiky se zde krásně spojila. Mezi hlavními postavami to jiskřilo a Bryce byla taková ta hrdinka, o které snad každý čtenář rád čte... silná, velmi charismatická žena a Dash se k ní dokonale hodil a doplňoval ji a byli si po celý příběh naprosto rovnocennými partnery. Bylo to čtivé a neskutečně napínavé, rozhodně doporučuji!

02.06.2022 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Bohužel, ač nerada, musím říct, že tohle byl z celé série za mě nejslabší díl. Hrozně jsem se na něj těšila, ale po přečtení musím říct, že je dobře, že je to poslední díl. Přestože předchozí díly byly super (za mě asi nejlepší byl druhý díl), tak si myslím, že autorce prospěje zas vytvořit něco nového a neokoukaného. Měla jsem asi jinou představu o tom, jak bude kniha probíhat, doufala jsem asi ve více slovních výměn mezi Blakem a Nolanem. Nemyslím si, že by úraz člověka změnil natolik, že jsem Blakea z knihy Doufat znovu zde vůbec nepoznávala. Spíš mě připadal jako někdo úplně cizí... no a Jude? Naivní a trochu hloupoučká, která si opravdu za své problémy mohla sama. Ani mě nepřipadalo, že by se k sobě s Blakem hodili, nevím proč. Na to, jak byly některé pasáže rozvleklé (např. neustále se opakující vnitřní boje a myšlenky Jude), tak ten konec mě přišel usekaný na rozdíl i od předchozích dílů a také málo scén, kdy se Jude a Blake skutečně sbližovali - přišlo mi, že tam bylo málo jejich dialogů a rozhodně ve mě kniha nevyvolala dojem, že to mezi nimi opět jiskří. Nejde ani tak o to, že tam v podstatě nejsou sexuální scény, ale například spolu hlavní hrdinové leží v posteli a nic a pak se čtenář pouze zpětně dozví, že spolu hodně mluvili a co vše probrali. Ani ta jediná sexuální scéna ve mě nevyvolala žádné pocity, že bych si řekla No konečně! nebo se chytla za srdce, zkrátka jsem celou dobu čekala, kdy to přijde a když to přišlo, tak velmi slabě popsané a žádný dialog! Nejvíc mě asi chyběly postavy z předchozích dílů. Hlavní hrdinka s nimi vyrazí na několik akcí, ale ve skutečnosti s nimi nikdy nemluví? No bylo to celkem příjemné a čtivé, ale za mě zkrátka v porovnání s předchozími díly slabé a trochu zklamání (asi jsem se těšila moc).

20.04.2021 3 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Řekla bych, že ještě o třídu lepší než první díl. Zkrátka přečteno za jedno odpoledne! Až takhle to člověka chytne. Dočkali jsme se více kapitol o Mountovi a jeho pohledu na věc a také jsme se dozvěděli útržek jeho minulosti, který ale ledasco napoví. Tady - musím se přiznat - mě kniha konečně začala bavit. Jak si Mount nevěděl rady, jak se má vlastně dvořit a zároveň hledá, co je to vůbec láska. Působilo to na mě více realisticky než první díl a líbilo se mi, jak se začaly hlavní postavy konečně sbližovat. No a ten konec? To snad ne! Nevím, jestli vydržím čekat na třetí díl! Na obalu by mělo být napsáno: Pozor: čtivé a návykové!

09.04.2021 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Pěkné oddechové čtení. Za mě první a třetí díl série Off-Campus jsou nejlepší. Hezky se to četlo, bavilo mě jak Gare naháněl Hannu na doučování, to bylo celkem vtipný. Čtivé, drobná zápletka, příjemné zpestření dešťového odpoledne.

13.01.2020 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

hezká oddechovka, čtivě napsaná a docela jsem se u toho i zasmála. Bylo fajn, že se příběh postupně rozvíjel bez nějaké uměle vykonstruované zápletky.

13.01.2020 3 z 5

Černý rytíř Černý rytíř Rina Kent

Další temná klasika. Velmi čtivá kniha s mnoha ožehavými tématy jako jsou poruchy přijmu potravy, sebepoškozování, alkoholismus... vše perfektně napsané, zkrátka kniha na jeden den, i když velmi oceňuji, že je kniha delší a jednodílná. Jedná se o klasický příběh, kdy hlavní hrdinové musí projít všemi těmi problémy, aby srovnaly hříchy svých rodičů podobně jako v příběhu s Elsou a Aidenem. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl s Ronanem a Teal.

06.05.2024 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Kniha je velmi čtivá a má řadu originálních nápadů a už dlouho zde nikdo nesáhl po tématu dračích jezdců a zvlášť ve spojitosti s romantikou, tak tleskám za odvahu. Hlavní hrdinové jsou super a chemie mezi nimi funguje, ale... trochu mi tam chybělo trochu víc ze spojení hlavní hrdinky a jejími draky, bylo tam jen okrajově, což za mě trochu zklamání. Příběh byl napínavý a velmi čtivý, i nápaditý, ale celou dobu až do konce mi tam chyběl nějaký ten wow moment, děj je trochu předvídatelný a závěr nebyl takový, že by se člověk mlátil do hlavy, kdy bude další díl - což má i svá pozitiva, ale... Ovšem velmi musím vyzdvihnout obálku a celkové provedení knihy. Rozhodně doporučuji přečíst, stojí za to.

09.04.2024 4 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Moc hezká dodatková knížka pro čtenáře všech předchozích dílů. Klidně mohla být delší, protože autorka to prostě umí, ale jako dodatkové příběhy to bylo tak akorát, ke konci i trochu nostalgické a dojemné, kdy jedna generace končí a začíná další. Přestože jsou v knížce dohromady příběhy všech čtyř bratří, tak se každý nese ve své osobitosti a odpovídá jednotlivým charakterům. Jameson samozřejmě nezklamal a jeho hysteráky jsou vždycky k popukání. Tristan je zkrátka vždy na prvním místě ten nejlepší táta, příběh o Elliotovi byl pro mě nejslabší (stejně tak jako jeho příběh Bez zábran), ale to je individuální u každého čtenáře a Chris na závěr... no ten byl prostě klasik, člověk se s ním nepřestává bavit. Hrozně se těším, až bude od autorky něco dalšího, myslím, že překladatelé by si měli mrsknout :)

04.02.2024 5 z 5

Útočiště Útočiště Karen Lynch

Naprosto famózní a dokonalé! Čte se to úplně samo a pokud mohu říct, tak snad ještě lepší než první díl. Je to jedna z těch knih, které nedokážete odložit a zároveň se modlíte, aby to nikdy neskončilo. Je to jedna z těch knih, kdy by vám nevadilo číst o běžném životě hlavních postav i bez děje (ano, až tak vám přirostou k srdci!). Je to jedna z těch knih, které si po přečtení musíte okamžitě přečíst znovu a pak pátrat po internetu po anglickém pokračování, které taky musíte přečíst, protože nejde čekat na překlad! Zkrátka takové to je - dokonalé. Popravdě už takhle mě chytly jenom knihy od Maasové a to určitě ne všechny, takže naprosto perfektní, těším se, až se z anglického originálu přeloží další díly a volná pokračování. Rozhodně se máme na co těšit :)

08.11.2023 5 z 5