elena2054 elena2054 komentáře u knih

Záblesk Záblesk Agnete Friis

Knihu jsem koupila v nějaké akci a vzhledem k hodnocení jsem nevěděla, kdy na ní přijde řada.
Již několikrát se mi stalo, že jsem měla z knihy zde nízko hodnocené mnohem lepší požitek než z jiné, která se pohybovala kolem 90%.
Mně se tato kniha líbila a chápala jsem i chování Elly.
Víc než o thriller se však jednalo o drama s kriminální zápletkou.

25.07.2021 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Kniha je opět velice čtivá, avšak...
Nějak mě nebaví mocenské boje a politikaření.
Je fakt, že se u této knihy neuvádí, že jde o kriminálku, což jsem se původně domnívala, že jen zapomněli uvést. Jenže ouha, ono jde spíš o politický thriller. Detektivní zápletka je podružná.
Navíc velmi zvláštně vymyšlena.
Jak již bylo zmíněno, neuvěřitelný děj a ta klišé, hlavně v závěru, jsou trapná.
No nevím. Po první knize jsem byla nadšená, po té druhé mírně na rozpacích a po této třetí si říkám, že po další už možná toužit nebudu.
Škoda no.

18.07.2021 3 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Tato kniha je buď ujetá nebo geniální.
Přikláním se spíš k té druhé variantě.
Nad odkazem budu asi ještě nějakou dobu přemýšlet.

10.07.2021 5 z 5

Druhá smrt Druhá smrt Peter Tremayne (p)

Moje první kniha od autora, takže netuším, zda má na požitek vliv, že jsem nečetla chronologicky.
Kniha je napsána čtivě a věřím, že autor rozumí nejen psaní, ale i době a místu, kde se děj odehrává.
Já však od knihy čekala něco jiného.
Začátek byl skvělý, myslela jsem, že se bude prioritně vyšetřovat, že se jedná o detektivku.
Bohužel. Pro mě se z toho vyklubal historický román, bez jakéhokoliv wow efektu.
Dějiny Irska jdou úplně mimo mě, takže psáno efektivně, ovšem není to můj šálek čaje.

07.07.2021 4 z 5

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Ne, ne a ještě jednou ne.
Tento styl psaní mi nejen nevyhovuje, nýbrž doslova mě irituje.
Přímá věta, dotaz, o třech slovech, a pak vypisování pocitů a vzpomínek, do níž se noříme hloubš a hloubš na dalších x stránkách, než se dozvíme odpověď, rovněž o třech slovech.
Neustále opakování, nejlépe alespoň 3x, jako by byl čtenář imbecil. Nebo si snad autorka myslí, že takto vybuduje napětí? U mě určitě ne, u mě tím léčila insomnii.
Celý příběh by se čtivě vešel do 150 stránek a pro mě by pomohlo, kdyby nebyl psán z pohledu osob.
Díkybohu, že je na konci úryvek z jiné autorčiny knihy, který je rovněž psán tím stejným způsobem, takže vím určitě, že žádnou další její knihu si už nekoupím.
Hvězda za to, že se mi podařila i přes to věčné spaní dočíst a druhá za to, že mi doplnila prázdné místo v knihovně.

28.06.2021 2 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Opět skvělé počteníčko, pro mě ovšem neuvěřitelné. Spíš takové sci-fi.

20.06.2021 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Kniha se mi líbila, vyhovovalo mi, že jsem *vypravěčka*.
Jen mi vadila tak nějak ta morální stránka.

20.06.2021 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Údajně se jedná o první Agathinu knihu.
Pokud tomu tak je, pak je cítit její nesporný talent hned od prvopočátku.
Navíc není v psaní příliš patrný stoletý rozdíl, což z paní spisovatelky ve své době jistě činilo velmi moderní až nadčasovou autorku.

Četla jsem všechny knihy se slečnou Marplovou a moc se mi líbily.
Tento příběh jsem neznala, vybrala jsem si ho do čtenářské výzvy a jsem za to ráda.
Obsah malinko ještě naivní, ovšem coby prvotina, parádní. :)

03.04.2021 5 z 5

Parta od Mississippi Parta od Mississippi Davide Morosinotto

Knížka parádní, až na ten konec.
Klidně bych se bez čtvrté části obešla.
Škoda, mohlo zůstat kus tajemna pro fantazii čtenáře.

28.03.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Byť čtu všechny Darcyiny knihy u nás přeložené, nemůžu říct, že jsem z nich unešená.
Darcy podle mě absolutně neovládá závěry a pointy.
Tato kniha je navíc vykrádačkou jiných knih či příběhů.
Při čtení jejich knih mám pocit naivity a šablony, a i když se snažila napodobit třeba Chrise Cartera, vůbec to v jejím podání nefunguje.
Námět mi připomněl případ Nizozemek v Panamě.
Některé situace jsou neuvěřitelné, jiné hodné Supermana.
Odskakování v ději rovněž nefungue, protože se tím přeruší nit budované atmosféry.
Kdo nebo co za vším stojí mi bylo jasné velmi záhy a to právě proto, že Darcy opisovala.
Chvíli jsem doufala, zda nečerpá z filmu Hory mají oči, což by možná fungovalo lépe a mohlo by se to i nazvat hororem, ovšem bohužel.
A tak můžu klidně říct, že pro mě to byl žánr dobrodružný.
Nedovysvětlení podstatné věci je rovněž špatně.
Věřím, se si kniha své příznivce najde, pro je však průměrná a žánr je zavádějící.

09.03.2021 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Mám přečtenou sérii s HH musím říct, že se mi líbila i tato oddechovka.
Stran měla tak akorát.

15.02.2021 5 z 5

Klíč 17 Klíč 17 Marc Raabe

(SPOILER) Mé dojmy z knihy jsou takové, že nic horšího jsem nečetla.
Chyby v textu, chyba v nadpisu kapitoly (místo 10.7. napsáno 10.6.), což ovlivňuje vnímání děje. Nesmyslně dialogy s častým *hmm* (odpověď *hmm*).
Policajti se chovají a jednají tak, že ve skutečnosti by už po pár stránkách seděli v base, a ne že by vyšetřovali dál.
Nevysvětlení děje a toho, kde vzal pachatel takovou sílu, jak přemluvil oběti, aby se nechali zabít, proč byl tak brutální, kdo a jak ukradl klíč z vraždy v dómu, kdo, jak a proč vytáhl první mrtvolu v pletivu z řeky, jak může polda legálně používat zbraň, která pochází z Ruska, jak mohli dva kluci dostat nakládačku, poté toho násilníka zabít, navždy o tom pomlčet a následně se stát policajtem, aniž by se na cokoliv přišlo, a mnoho a mnoho dalších nesmyslů, které jsem během čtení musela strávit.
Z mého pohledu naprosto zbytečná kniha a můj první udělený odpad. Nic horšího jsem nečetla.
Naprosto nechápu, co se může čtenáři na této knize líbit.

08.01.2021 odpad!

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Úžasné počteníčko. Coby debut, brilantní.
I pro mne je kniha debutem, nikdy jsem nic podobného nečetla.
Autor je snad génius. :)

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knihu jsem koupila náhodou v nějaké akci. To jsem však netušila, jakou parádní jízdu jsem si pořídila.
Nebudu opakovat všechna níže uvedená suprlativa, jen dodám, že si pořídím i další knihu autorky klidně za plnou cenu. :)
Vrním blahem.

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Mně se kniha líbila, tajemno jsem cítila.
Jako proklad těžšími knihami je to skvělý relax.

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tak já se toho bát nebudu a dám plný počet.
Mně se kniha líbila, a to i přesto, že ji považuji za hrstkovou polévku. Hrst toho, hrst tohoto a hrst tamtoho. Pak opatrně, ale důkladně promíchat.
I přes smíšené pocity a občasné nelogičnosti v ději se přiznávám, že se mi kniha četla dobře. :)

24.09.2020 5 z 5

Gideonův kruh Gideonův kruh Carin Gerhardsen

Pozor, text obsahuje malý spoiler!

Knihu jsem koupila v nějaké akci spolu s jinými, autora jsem neznala.
Že je to kniha ze série, jsem zjistila až během čtení.
V hodnoceních jsem se navíc dočetla, že část obsahu knihy navazuje na děj z minulých knih série, což mi názor na knihu může zkreslovat.
Kniha se mi zprvu nečetla úplně snadno, možná proto, že všechny postavy byly pro mne nové.
Co se mi na knize líbí, že autor nepotřebuje potoky krve k tomu, aby vytvořil dobrou detektivku a také to, že coby čtenář, jsem součástí vyšetřování. Autor mi netají myšlenky kolegů, takže můžu dedukovat s nimi.
Co mi na knize moc nevyhovuje, je téma pedofilie a sexuální násilí.
Každopádně mé první setkání s autorem hodnotím vysoko a nevylučuji, že si přečtu sérii celou. Ovšem chronologicky. :)

24.09.2020 4 z 5

Smrtící řeka Smrtící řeka Dervla McTiernan

Začátek byl zajímavý, ale pak se mi do čtení vůbec nechtělo, nějak mě to nebavilo a dva měsíce jsem nebyla schopná číst dál.
Teď o víkendu jsem ji dočetla (od strany 62).
Coby prvotina nebyla vůbec špatná, ale taky žádný Top.
Příliš mnoho přemýšlení, pocitů, emocí a závěr užvaněný.
Taky si někdo všiml, že si autorka libuje ve jménech i příjmeních na stejné začáteční písmeno?
No, možná nám tím chtěla poplést hlavu. :)

07.09.2020 3 z 5

Trajekt Trajekt Mats Strandberg

Tak já se nebudu stydět dát plný počet, abych knize trochu vylepšila hodnocení.
Námět je zajímavý, jen je podle mne nerovnováha mezi první a druhou půli knihy.
První půlka je seznamovací jak s postavami, tak s prostředím.
Ta druhá půle je už akční a závěr vám nedá vydechnout.
No, a pak autor nevěděl, jak příběh ukončit, tak...
Uvidite sami. :)

21.07.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Pozor spoiler!
Kniha je neuvěřitelně čtivá, jako i ty předchozí.
Ovšem děj mě zklamal. Jakoby Nesbo měl už plné zuby série s HH.
Úplně nechápu, proč už poněkolikáté je oběť či pachatel někdo, s kým jsme si vytvořili virtuální vztah.
Z tohoto důvodu je dost možné, že dalšího Harryho číst nebudu.
Je to frustrující.

15.07.2020 5 z 5