elena2054 elena2054 komentáře u knih

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Čekala jsem větší hloubku co se týče média a vědy.
Kdyby bylo hlubší a detailnější vyšetřování, záchyty na kamerách a nějaký wow efekt, chrochtala bych blahem.

27.06.2020 4 z 5

Poslední dny Jacka Sparkse Poslední dny Jacka Sparkse Jason Arnopp

Děkuji uživateli vojtahoodie, že mi ušetřil čas s psaním komentáře.
S tím jeho se ztotožňuji.
Škoda, dvě třetiny knihy jsem věřila v superdílo. Ovšem bohužel.

26.06.2020 3 z 5

Psy Psy David Alderton

Jednoduchý atlas psích plemen a popis standardu.
Knihu jsem dostala, je zajímavá.
Škoda, že v ní nenajdu zrovna svého pejska (Cane Corso).

21.05.2020 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Není to horor, není to thriller, je to okrajově detektivka.
Vzhledem k tomu, že je autorem jihomoravák, navíc se narodil ve Valticích, pak chci dát maximální hodnocení a říct Bravo.
Jako prvotina je to skvělé.
Pachatele jsem uhádla velice záhy, už mám dost načteno a nápověd bylo fakt hodně a velice okaté.
Wow efekt se nekonal a to dost možná i proto, že mě čtení místy nudilo.
Jak píši výše, není to....
Možná spíše Cesta do hlubin
študákovi duše.
Četlo se mi to hezky.

14.05.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Název mě zaujal, autora neznám.
Ovlivnilo mě i hodnocení.
Jenže...
Pozor, spoiler!

Kniha mi smrdí amatérismem, snaží se napodobovat slavnější autory, jenže Bjorkovi to moc nejde.
Začátek knihy jedna velká nuda.
Mnoho chaotickych dějových linek s kopcem nezapamatovatelných jmen.
Opakování textů během celé knihy.
Nejsilnější alergie na *pojď Mio, pojď *.
Neskutečně trapný motiv, trapné vypátrání pachatele a ještě trapnější závěr.
Nic, co by mě drželo v napětí nebo šokovalo či překvapilo.
Žvanění s pachatelem, který se najednou chová jako dement, byť předtím byl kultivovaným občanem, je už z oblasti parodie.
Večeře a výlet výtahem už nechám raději bez komentáře.
Hlavní hrdince nevěřím, že by cokoli zvládla po tom, jak vegetila na ostrově. A už vůbec ne, že by ve svém psychickém stavu změnila svůj původní záměr kvůli nějakému *případu*. A už vůbec nevěřím, že by se jen tak sama vrátila do běžného života.
Autor si mohl kvůli věrohodnosti nastudovat tuto problematiku nebo se poradit s odborníky.
Zřejmě to neudělal a tím u mě klesl na pisálka červené knihovny.
Děkuji, ale další jeho knihy si odpustím.

13.03.2020 1 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Knihu jsem si koupila kvůli čtenářské výzvě.
Je to má druhá kniha od Kinga. První jsem jako vůbec jedinou knihu nedočetla a málem jsem nedočetla ani tuto.
Kingovo psaní mi zřejmě nevyhovuje.
Kniha plná úvah a myšlenkových pochodů, během nichž se pořád vracíme do minulosti. No, a jelikož je děj velice předvídatelný, nevzbuzuje ve mne ona rozvláčnost a spousta zbytečných stran napětí, ale neskutečnou nudu.
Z celé více než třísetstránkové knihy by stačilo udělat povídku, která by měla stejný efekt nebo by dokonce vyzněla strašidelněji.
Navíc jsem k žádné z postav necítila sympatie.
Chtěla jsem dát z úcty ke spisovateli lepší hodnocení, jenže pak jsem si řekla, že jakápak úcta, když jednu knihu jsem nedočetla a druhou s velkým přemáháním..?

A závěrem ještě jedna věc (pozor, malý spoiler), která mne při čtení iritovala, a to, že jsem ještě nezažila tak vyspělé pětileté dítě se slovníkem a myšlením dospělého.

Škoda no, zdá se, že nejsem cílová skupina pana Kinga.

19.02.2020 2 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a musím říct, že je velice naivní.
Jelikož se mi nechce psát dlouhý sloh se spoilery, bude jistě stačit říct, že jsem se do knihy nezačetla, hlavní hrdince jsem nevěřila, že byla jeptiškou, nevěřila jsem způsobu vyšetřování před 40 lety, nevěřila jsem motivu a spousty a spousty jiných amatérských a nelogických výplodů fantazie paní spisovatelky.
Bacha, přece jen spoiler!!!
Detektivka, kde nejde tipovat pachatele, protože se o něm dozvíte až téměř na konci knihy, je k tomu všemu na naštvání.
Knihu jsem četla celý víkend, u jiné bych za tu dobu stihla tři, což tedy u mě svědčí o tom, jak moc mě to čtení bralo.

02.02.2020 1 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Knihu jsem si vybrala díky obsahu.
Miluji duchařinu, ale jinak než zfilmovanou jsem zatím neměla to štěstí si ji sehnat.
Za sebe říkám, že kniha byla úžasná. Sice nemám s čím srovnávat, ale mám ze čtení dobrý pocit. Autorka nám dává dost času k tomu, abychom se na chvíli zastavili a zapřemýšleli, jak bychom tu konkrétní situaci vnímali my sami, a jak bychom se vmžiku zachovali.
Kniha je dle mého úžasně propracovaná a situace pracují třeba s dvěma verzemi. Například, když svítí baterkou do stromu, aby upoutala pozornost řidiče... Už to zavání jakýmsi klišé, ono však to svícení vyvolá jinou reakci, logičtější, čímž se pro mne čtení stává mnohem zajímavějším, nepředvídatelným. Takových situací a úvah je v knize dost.
Tím u mě autorka získává plusové body.
Děj je napínavý, držel mě v bdělém stavu i s horečkou a mé občasné usnutí vůbec nevadilo, protože v těch pauzách se mi o tom zdály živé sny.
Velkou výhodou jistě je, že jsem knihu přečetla za den a půl.
Knihu určitě můžu doporučit všem, kteří mají také rádi staré domy s minulostí. :)

29.01.2020 5 z 5

Četnické příběhy aneb Ve jménu zákona Četnické příběhy aneb Ve jménu zákona Michal Dlouhý

Na základě čtenářské výzvy jsem si objednala tuto knihu s tím, že si přečtu humorné vyprávění detektivních případů z dob první republiky.
Jsem velice zklamaná, neboť obálka je zavádějící a já knihu považuji za ztrátu času.

28.01.2020 2 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

No, doufala jsem v něco víc.
Spíš než duchařské příběhy bych to nazvala vaše zajímavé příběhy.
Na opravdovou duchařinu jsem se těšila, zde jsem ji prakticky nenašla.

19.01.2020 2 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Nevím, kdy se to během čtení série stalo, ale najednou si uvědomuji, že už to není můj šálek čaje.
Mám ráda knihy, kde můžu pátrat s detektivy, pachatele *znám*, bo se *převlečený* v knize objevuje.
Mě nebaví prvoplánové násilí a jeho podrobný popis, mě baví potrápení šedým buněk mozkových, jak říkal Poirot, abych žila dějem a napovídala detektivovi.
Jsem zklamaná a vlastně i dobře, že už jen jedna kniha a můžu si najít jiného literáta.
Z úcty ke spisovateli, se kterým jsem strávila mnoho dní a nocí, čtyři hvězdy.
Dodatek k hodnocení..
Zkusila jsem začít číst sérii od Roberta Bryndzy, avšak hned první kniha mi zněla jako vojenský marš, samá šéfinspektorka a superinendant.
První přečtenou knihou jsem celou sérii vzdala.
Tak proč mi po přečtení Galerie mrtvých zní v uších *zvláštní agentka*?? :(

17.01.2020 4 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Velice zajímavá kniha, místy docela naivní.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Mně se kniha hodně líbila. :)

11.01.2020 4 z 5

Hvězdná znamení Hvězdná znamení Linda Goodman (p)

Lindu a její knížky mám ráda, ona má trochu jinou numerologii než jakou nám vnucuje většina numerologů a rádoby spisovatelů.
Musela mít hodně zajímavý život.
Děkuji Lindo. :)

11.01.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Má oblíbená sbírka básní.
Pochmurná až hororová.

11.01.2020 5 z 5

Pohádky (27 pohádek) Pohádky (27 pohádek) Hans Christian Andersen

Hezké, já však fandím více těm českým. :)

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Po přečtené sérii jiného autora jsem se rozhodla, že zkusím přečíst něco jiného.
Dlouho jsem hledala, až jsem narazila na tuto autorku a jelikož jsem již docela ostřílený čtenář, raději jsem si od ní koupila knihu, která je nejlépe hodnocená s tím, že pak se uvidí, zda dokoupím zbývající dvě knihy.
Při čtení mi chybělo napětí, chybělo mi cosi, co by z knihy dělalo celek. Motiv byl chudobný, tmy bylo málo, nemělo mě to čím vtánout do děje.
Smutné pro mne bylo, že pachatele jsem odhalila záhy, sama spisovatelka na něj ukazuje prstem, takže ani žádný wow efekt se u mě nekonal.
Čekala jsem něco důmyslného, někoho, kdo si hosty *vybral* již s úmyslem, že je zavraždí. Něco jako Deset malých černoušků.
Pro mne je tato detektivka průměrná a zřejmě ty další dvě už nekoupím. Dám raději šanci jinému autorovi.

10.01.2020 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další skvělý Carterův počin.

06.01.2020 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Co říct k této knize...
Sérii s Harrym mám až na Nůž přečtenou a upřímně se musím přiznat, že se mi do Syna moc nechtělo, neboť jsem nevěřila, že bude lepší než výše zmiňovaná série.
Prvních cca. 100 stran jsem se nemohla začíst, kniha mě nebavila, nefungovala mi představivost.
Přemýšlela jsem, čím to může být a došla jsem k názoru, že za to asi může Chris Carter, jehož sérii jsem četla před touto knihou.
Chrisovi knihy mají spád od začátku čtení. Díky tomu mají o cca. 200 stran méně než Nesboovi.
V knize Syn je až přespříliš detailního popisování budov, polí, zastávek a jiných *blbostí *, díky čemuž jsem několikrát během čtení usla.
Spousta z vás tu píše o napětí a o lásce k Sonymu.
Já nepocítila ani jedno.
Mně tato kniha přišla jako kriminálka s love story zápletkou.
Sympatie jsem si k nikomu nevybudovala, možná trošku k Markusovi.
Kniha obsahuje příliš mnoho náhod, na které jakoby se hlavní aktéři spoleháli.
I přeměna Sonyho nebyla uvěřitelná po tolika letech během tak krátké doby.
Nechci knihu nikterak hanit, pouze vyslovuji svůj nazor, a ten je, že Nesbo napsal lepší a uvěřitelnější knihy, ve kterých bylo opravdové napětí s wow efektem.
Z úcty ke spisovateli a úcty k jeho práci tři hvězdy s tím, že ho budu číst i nadále. :)

04.01.2020 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Výborný dej, kniha se čte velice dobře. Jen té brutality mi už přijde přehršel.
Přiznám se, že už začínám být přecartrována. Je to jistě i tím, že čtu celou sérii bez prokladu pohádkami.
Chápu, že kdyby bylo v knihách méně brutality, byla by i jiná cílová skupina čtenářů, jenže mně ty detailní popisy násilí a potoky krve potěšení nedělají.
Tak ještě dvě knihy a dám šanci novemu autorovi. :)

16.10.2019 5 z 5