elena2054 elena2054 komentáře u knih

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Dost hustá kniha, až jsem párkrát přemýšlela, zda ji vůbec dočtu .
Hezky vymyšlené a popsané.
Určitě doporučuji.

28.12.2018 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Velmi dobrá kniha a zase velice čtivá.
Není to horor, není to klasická kriminálka, není to opravdová detektivka.
Je to tradičně mnoho stran (stan knihy), které se dají přirovnat spíš k psychodramatu.
Během čtení mě občas něco i štvalo. Třeba chování psa nebo hlavních postav.
Celkový dojem mám dobrý, ale k dokonalosti to má daleko.

27.12.2018 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Tak jsem si pořídila všechny knihy a po Zkurveným příběhu a Kruhu jsem si přečetla první knihu Mráz.
Skvělá detektivka i thriller.
Jenže toto čtení prokládám sérii Jo Nesbø (mimochodem oba detektivové jsou ve znamení Kozoroha , takže mě i napadlo opisování, takže srovnávám.
Už jsem přečetla i Tmu, ale víc mě to táhne k HH. Možná je to tím, že HH má více šancí (více pokračování ). ; )

27.12.2018 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Ano, ano.
Stoupající tendence.
Šváby jsou už celistvější a kompatibilnější než Netopýr.
Moc hezké čtení, jen je mi zatim z obou dílů víc horko, než bych od Nora čekala .
Tak snad příště. :)

26.12.2018 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Po Levhartovi, Pentagramu a Přízraku jsem si koupila celou první sérii a začala číst od začátku.
Netopýr je pěkná detektivka. Jako první kniha autora je dost dobrá. Je to zřejmě tím, že vím, že bude pokračovat a bude líp. ;)
Rozjezd dobrý, jen zatím takový málo osobní, takové chození po špičkách.
Jsem ráda, že jsem nečetla od začátku, možná bych nebyla pak tak dychtivá. :)
Pro začátečníky, nenechte se odradit a s chutí čtěte dál. ;)

26.12.2018 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Trochu jiný Nesbø než mnou první přečtená kniha Levhart, ale to mi vůbec nevadilo.
Pentagram je spíš víc detektivka než triller, ovšem poslední čtvrtina knihy je dost povedená. Občas jsem měla i nervy.
Mně se tento styl psaní moc líbí a Harry je mi sympatický. Střízlivý i ožralý. Tak na zdraví!

03.11.2018 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Kniha půjčena od kolegyně ještě s Pentagramem a Přízrakem.
Levhart přečten jako první.
Knihu jsem slupla za tři dny, protože je přesně mým šálkem kávy. Styl psaní mi velice vyhovuje a hodně mi připomíná Miniera, od kterého mám s nadšením přečtené dvě knihy.
Chci tím říct, že mně je jedno, kolik má kniha stran nebo kolik je v ní jmen či postav, pro mne je důležité, zda mi skvěle funguje představivost a zda jsem součástí děje, což mi zde perfektně fungovalo.
Hlavně tehdy, když se mi vyhodily pojisty a já ve tmě slyšela divné zvuky.
Má první kniha od autora a rozhodně ne poslední. Už mám otevřen Pentagram.
Shrnutí : skvělá kniha, stran přiměřeně, postav tak akorát, děj i popis krásný, spád dobrý.
Za mě plný počet.

30.10.2018 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Knihu jsem si půjčila od kolegyně.
Opět jsem byla z děje nadšená, opět nechybělo napětí a krásné zvraty.
Druhá kniha od autora. Prvni byl Zkurvenej příběh, který se mi líbil o něco víc.
Zjistila jsem, že Kruh je součástí trilogie, a že jsem přeskočila Mráz, takže hurá do knihovny.

15.10.2018 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

První seznámení s autorem a hned láska na první pohled.
Kniha se mi lehce četla a byla pro mne důležitější než spánek.
Perfektní od začátku do konce. Ten konec byl úžasný.

15.10.2018 5 z 5

Smrt ošetřovatelky Smrt ošetřovatelky Ed McBain

Konečně něco čtivějšího od tohoto autora. Tedy pro mne.
Jeden konkrétní případ od začátku až do konce.
Některé pasáže jsou sice málo uvěřitelné, avšak za mě je to od Eda první lepší román.

15.10.2018 4 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Ed McBain

Začátek byl slibný, avšak poměrně záhy to zase sjelo do několika dějových linek a začala to být zdlouhavá nuda.
Samotné rozuzlení bylo předvídatelné, takže zase žadné šokující odhalení.
Kniha pro mne postrádala jakékoliv napětí.
Škoda.

15.10.2018 2 z 5

Šilhavý medvídek Šilhavý medvídek Evan Hunter (p)

Mé druhé setkání s autorem a kdybych od něj neměla půjčených pět knih, asi bych ho již nehledala.
Nedokázala jsem se začíst, není to můj šálek kávy.
Prakticky nesouvisející dějové linky není to, co by se mi líbilo.
Vraha jsem vytušila velmi záhy, takže žádné překvapení se nekonalo.
Pro mne podprůměrná detektivka postrádající napětí.

15.10.2018 1 z 5