Trajekt

Vítejte na palubě Baltic Charisma Dvanáct set natěšených pasažérů se vydává na plavbu mezi Švédskem a Finskem. Jenže na palubě lodi číhá zlo. Trajekt se uprostřed noci ocitne v naprosté izolaci od okolního světa. Není kam utéct. Není jak se spojit s pevninou. A nikdo neví, komu může důvěřovat. Mats Strandberg míchá prvky sociálního realismu a nadpřirozena. V Trajektu nás podrobně seznámí s personálem i cestujícími. Se starou paní toužící po dobrodružství. Se zapomenutým zpěvákem šlágrů, který pořádá karaoke. S bývalým zaměstnancem lodi, který se vrátil, aby zde podivným způsobem požádal svou vyvolenou o ruku. S ostrahou dohlížející na každodenní chaos na palubě nebo s dvanáctiletými bratranci, kteří bývali nejlepší kamarádi, než mezi ně vrazilo klín rodinné tajemství. Vztahy jsou podrobeny zkoušce. Z obyčejných lidí se stávají hrdinové z donucení. Události této noci mohou probudit i to nejhorší, co v nich dřímá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366541/big_trajekt-hHK-366541.jpg 3.4106
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Host

Färjan, 2015

Kniha Trajekt

Ronnie68

Začátek knihy mě připadal takový nemastný neslaný ... ale cca po 100 stránkách to konečně nabralo spád, který mě už nepustil (upírskou tématiku jsem sice četla cca před 10 lety ... ale tenhle horor to pojal docela dobře)... a musela jsem knihu dočíst ...

Stanas513

Určitě se mi to líbilo, i když nejsem právě přívržencem upírků a zombíků :-) Příběh má spád a děj rychle ubíhá. Určitě dám spisovateli šanci a vyhledám jeho další romány. Jeho způsob psaní bych ale přirovnala spíš ke Koontzovi než ke Kingovi. Je to prostě horor a má sílu.

KaMal

To byla jízda! Na začátku mnoho postav, postupem času však děj získává na obrátkách a krev teče (co teče, přímo stříká) po hektolitrech. Líbily se mi krátké kapitoly, díky nimž příběh krásně odsýpá, musím ale přiznat, že jsem četla jen přes den, abych se v noci nebála jít na záchod :-D

Morbidus

Tohle bylo lepší čtení, než se zprvu zdálo. Zpočátku jsem se trochu obával způsobu vyprávění a některé postavy mi až tolik nesedly, ale časem se to všechno urovnalo a děj se proměnil v jízdu po tobogánu. Zprvu prosyceném alkoholem a lidskou zvířeckostí, později řádně temném a krvavém.
Tohle bylo příjemně svižné horrorové čtení s dobrými nápady. V téhle plovoucí Petriho misce se nevyplatí si postavy příliš oblíbit, protože autor nemá problém sympatické postavy krutě likvidovat - a to je dobře, protože pak vše šlape jak má. Dvě třetiny fungují jako dobře seřízené hodinky, aby v (už trochu zadrhávajícím) závěru přišel s naprosto bravurním vyústěním.
Osvěžující a děsivá plavba pro odvážné - nalodíte se?

SSTknihy

Představa tajemného zla, plíživě se pohybujícího mezi stovkami pasažérů na lodi uvězněné uprostřed mořských hlubin byla velmi lákavá. Ale to, co z toho nakonec vylezlo byla fakt ptákovina. V televizi, s mísou popcornu a po půlnoci by to asi fungovalo, ale brodit se těmi potoky krve mezi řádky byla nakonec vlastně nuda. Škoda, protože námět byl rozhodně svělý.

gaaabi
01.11.2020

Na horory se nedívám... tohle je fakt pecka! Děkuju za napínavé počteníčko - doporučuji všem, kteří mají rádi napětí.

Beky
02.10.2020

To jako fakt? "Švédský S. King" ??!!!
To je spíš urážka jeho jména !!!
Takový vleeeklý začátek. A pak ještě vleeeklejší příběh ...
Zbytečně moc stránek, zbytečně se opakující popisy.
Strašně málo "brutality", surovosti a všeho, co bych od celku očekávala.
Jedné co bylo jakože "okey" a zajímavé byl styl vyprávění - každou chvíli za někoho jiného. To klobouček, že se v tom autor neztratil.

Terezka05
06.09.2020

Kniha mě svým popisem zaujala. Když však přišla domů, zjistila jsem, že je napsaná podle osob, kteří se momentálně v ději objevují. To se mi zezačátku nelíbilo, ale když jsem si na to zvykla usoudila jsem, že je to dobré. Obzvlášť při takovém počtu postav a místností.
Začátek knihy byl zbytečně zdlouhavý. Než se začalo něco odehrávat, myslela jsem, že knihu odložím. Nakonec jsem to neudělala a děj mě do sebe vtáhl, i když to nebyl úplně můj šálek kávy.
Takže kniha byla čitelná s dobrým nápadem.