Trajekt

od:


KoupitKoupit eknihu

Vítejte na palubě Baltic Charisma Dvanáct set natěšených pasažérů se vydává na plavbu mezi Švédskem a Finskem. Jenže na palubě lodi číhá zlo. Trajekt se uprostřed noci ocitne v naprosté izolaci od okolního světa. Není kam utéct. Není jak se spojit s pevninou. A nikdo neví, komu může důvěřovat. Mats Strandberg míchá prvky sociálního realismu a nadpřirozena. V Trajektu nás podrobně seznámí s personálem i cestujícími. Se starou paní toužící po dobrodružství. Se zapomenutým zpěvákem šlágrů, který pořádá karaoke. S bývalým zaměstnancem lodi, který se vrátil, aby zde podivným způsobem požádal svou vyvolenou o ruku. S ostrahou dohlížející na každodenní chaos na palubě nebo s dvanáctiletými bratranci, kteří bývali nejlepší kamarádi, než mezi ně vrazilo klín rodinné tajemství. Vztahy jsou podrobeny zkoušce. Z obyčejných lidí se stávají hrdinové z donucení. Události této noci mohou probudit i to nejhorší, co v nich dřímá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366541/trajekt-hHK-366541.jpg 3.428
Orig. název:

Färjan (2015)

Žánr:
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
Acquenta
22. srpna

No... začátek docela napínavý, scéna s malým klukem hodně děsivá..ale to je tak vše... příběh se strašně vlekl, místy byl až přehnaný a konec mě úplně nudil.

Kačudovič
17. srpna

Ze začátku mi to přišlo místy zbytečně zdlouhavé, avšak v konečném kontextu jsem musel uznat, že zvolená forma byla tou správnou. Tempo příběhu se i díky tomu pozvolna rozjíždí, postupná gradace děje je parádní.
K páté hvězdě mi chybělo jediné - alespoň trochu cítit ne snad přímo strach, ale takové to příjemné mrazení v zádech. Jinak řečeno - něco z toho, co člověk zažívá zrovna u románů Stephena Kinga.
Neboť jak pravil jeden z mých oblíbených autorů: "Pokud chcete na stránkách knihy vyvolat v lidech strach, nezáleží O ČEM píšete. Důležité je, JAK to píšete."

Illaa
13. července

Z anotace na přebalu knihy jsem očekávala něco trochu jiného. Tohle bylo na můj vkus trochu pohádkové. Mezi horory bych to neřadila, strach jsem u knihy nepociťovala. Pravdou je, že se kniha četla plynule a líbilo se mi prolínání postav.

Pampalini
11. července

Masaker bez konvencií, ktorý dokáže uraziť takmer každého. Trajekt, ktorý je modernou Sodomou by fungoval aj sám o sebe s detektívnou zápletkou. Pridajme pár krvilačných bytostí a všetko sa posunie do predpeklia, z ktorého niet úniku. Pozoruhodné, že príbeh ostane v mysli aj po čase.

DavidKeller
10. července

Kniha není vůbec špatná, přečetl jsem ji v rámci výzvu jako kniha s tématikou Moře a Trajekt přeci pluje po moři ne? Tak k hodnocení dávam tři* jako "dobrá". Je to horrorovka ale něco aby mě občas zamrazilo tam chybělo . Částečně jsem to bral jako nějakou vykošťovačku na odpočinek :) Osudy jednotlivých postav se do knihy hodí.

Flyte
03. července

Baví, doufám, že si udrží svižné tempo až do konce.

Edit: udržela! Od tohohle chci seriál, a rozhodně pokračování! Co se týká hororů, tak mám poměrně načteno a můžu zodpovědně prohlásit, že tohle je špica, pokud máte rádi upířiny, rozhodně doporučuju!

Rasmussen
07. června

Skvělá kniha od skvělého severského autora, která má, bohužel, jeden drobný nedostatek - Trajekt místy připomíná prazvláštní slátaninu Twilight ságy a filmu Loď duchů. Příběh byl docela poutavý, ale čekal jsem trochu víc. Za jedno přečtení a zařazení do mé knihovny však určitě stojí.

wajcmanka
06. června

Parádní kniha, která rozhodně stojí za přečtení. :)

trudoš
23. května

Užijte si celonoční show na lodi přepravující pasažéry mezi Švédskem a Finskem! Alkohol teče proudem, zábrany jdou stranou a na palubu vstupuje monstrum, které touží pouze po krvi a mase. Tuctová plavba se tak brzy mění v improvizovanou hostinu, při níž umírají lidé po stovkách. A v Baltském moři jejich křik nikdo neuslyší…
Každý šéfkuchař hororu vám řekne, že ty nejdůležitější ingredience jsou strach z neznáma a bezvýchodnost situace. Matsu Strandbergovi ovšem někdo pošeptal do ouška, že když zavře velkou hromadu lidí do uzavřeného prostoru a vypustí mezi ně krvelačné bestie, mohla by z toho ve finále být i specialitka kuchyně. Skutek se stal pravdou a vám tak nezbývá nic jiného, než si vychutnat tuhle zdravou várku hrůzy jménem Trajekt. Zamrzí vlastně pouze jedno a to závěr, který vyznívá malinko otevřeně, což v rámci rozsahu a jednoduchosti zápletky lze brát buď jako bezradnost, nebo vypočítavost. Osobně hlasuji pro to druhé, přičemž tajně doufám, že o Baltic Charisma ještě uslyšíme.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Mats Strandberg

Mats Strandberg
švédská, 1976

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených34x
v Čtenářské výzvě5x
v Doporučených4x
v Knihotéce38x
v Chystám se číst61x
v Chci si koupit17x
v dalších seznamech2x