Klíč 17

V kupoli berlínské katedrály visí roztrhaná mrtvola s černými křídly: je to prominentní kazatelka dr. Brigitte Rissová. Kolem krku má zavěšený klíč. V rukojeti je vyraženo číslo 17. Tom Babylon z LKA chce případ získat za každou cenu - s tímto klíčem totiž před mnoha lety zmizela jeho malá sestra Viola. Sám tom se ale v rámci pátrání stává kontroverzní osobou - psycholožka Sita Johannová si brzy klade otázku, kdo toho v případě více skrývá: Tom, anebo tajemný vrah?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399406/klic-17-FG0-399406.jpg 3.757

Tom Babylon 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Vendeta

Schlüssel 17, 2018

Kniha Klíč 17

Lavender756

Ze začátku jsem byla velice příjemně překvapená, Tom i Sita zaujali, příběh měl spád a byl napínavý. Konec mě ale naopak zklamal, v dalších postavách jsem se ztrácela, protože ničím neupoutaji, a příběh byl čím dál víc rozvlekly a plytký. Nakonec musím hodnotit jako slabší průměr.

elena2054
08. lednaodpad!

(+ SPOILER) Mé dojmy z knihy jsou takové, že nic horšího jsem nečetla.
Chyby v textu, chyba v nadpisu kapitoly (místo 10.7. napsáno 10.6.), což ovlivňuje vnímání děje. Nesmyslně dialogy s častým *hmm* (odpověď *hmm*).
Policajti se chovají a jednají tak, že ve skutečnosti by už po pár stránkách seděli v base, a ne že by vyšetřovali dál.
Nevysvětlení děje a toho, kde vzal pachatel takovou sílu, jak přemluvil oběti, aby se nechali zabít, proč byl tak brutální, kdo a jak ukradl klíč z vraždy v dómu, kdo, jak a proč vytáhl první mrtvolu v pletivu z řeky, jak může polda legálně používat zbraň, která pochází z Ruska, jak mohli dva kluci dostat nakládačku, poté toho násilníka zabít, navždy o tom pomlčet a následně se stát policajtem, aniž by se na cokoliv přišlo, a mnoho a mnoho dalších nesmyslů, které jsem během čtení musela strávit.
Z mého pohledu naprosto zbytečná kniha a můj první udělený odpad. Nic horšího jsem nečetla.
Naprosto nechápu, co se může čtenáři na této knize líbit.

michterhel

Zajímavý příběh, i zpracování poutavé, ale přece mi v knížce něco vadilo. A to, že závěr mi přinesl víc otázek, než odpovědí. Chápu otevřený konec, ale přesto mi připadal takový nějaký useknutý a uspěchaný. Vůbec jsem nepochopil, proč pachatel farářku zlikvidoval tak brutálním a hlavně pro něj náročným způsobem? Aha, asi kvůli čtivosti.

Zmitko.m
01.08.2020

Parádní kniha, nemohl jsem se od ní odtrhnout a přečetl jsem ji poměrně rychle. Děj měl spád a příběh měl fakt myšlenku. Fakt super napínavá kniha.. Musím říci, že jak Tom našel Joshe, pak něco cinkne o zem a zezadu se ozve: "Ten je tvůj, Tome, jen si ho vezmi", to je podle mne nejmrazivější věta v knize..

Katania
29.06.2020

Moc povedené, já byla spokojená !

Arkagas
01.04.2020

napínavé, čtivé, rychle ubíhající. Dobrý námět, skvělé postavy a dějová linka která má víc fází, z nichž jedna je z psychiatrické léčebny. Za mě super. Takové rychlé, oddechové a i přes 400 stran uteklo jako voda. :)

caldap
31.12.2019

Kniha mne bavila, dobře se četla, akorát jsem stále čekala, že najde tu, kterou hledá.

maxim248
17.11.2019

Jelikož mám rád německé krimi,tak mě kniha nadchla,už se těším na další případy Toma...