Gideonův kruh

Gideonův kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237347/bmid_gideonuv-prsten-xCH-237347.jpg 4 69 15

Hammarbyjská série série

< 5. díl

Z ranní mlhy vystoupí nahá žena a vyběhne na silnici přímo proti rychle jedoucímu autu. Později je nalezena před dveřmi opraváře pian Johna Gideona, ale nedokáže říct, kdo je, ani co se jí stalo. A sám John Gideon se drží stranou. Sousedé dosvědčí, že jeho dveřmi prošly v průběhu let desítky dívek. Komisař Conny Sjöberg, který má uši všude, se ze všech sil snaží zůstat neutrální a věcný, což pro šéfa s tolika silnými osobnostmi kolem sebe není zrovna snadné.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Vyšehrad

Gideons ring , 2012

Nikotina
09.12.2020 1 z 5

Knihu jsem koupila v akci, nic jsem o ní nevěděla. A mohlo to tak i zůstat. Nic zajímavého, postava Petry je mi extrémně nesympatická a protivná. Jsem zklamaná, na knize nedokážu najít snad žádné pozitivum. Už po ní nikdy nesáhnu.

elena2054
24.09.2020 4 z 5

Pozor, text obsahuje malý spoiler!

Knihu jsem koupila v nějaké akci spolu s jinými, autora jsem neznala.
Že je to kniha ze série, jsem zjistila až během čtení.
V hodnoceních jsem se navíc dočetla, že část obsahu knihy navazuje na děj z minulých knih série, což mi názor na knihu může zkreslovat.
Kniha se mi zprvu nečetla úplně snadno, možná proto, že všechny postavy byly pro mne nové.
Co se mi na knize líbí, že autor nepotřebuje potoky krve k tomu, aby vytvořil dobrou detektivku a také to, že coby čtenář, jsem součástí vyšetřování. Autor mi netají myšlenky kolegů, takže můžu dedukovat s nimi.
Co mi na knize moc nevyhovuje, je téma pedofilie a sexuální násilí.
Každopádně mé první setkání s autorem hodnotím vysoko a nevylučuji, že si přečtu sérii celou. Ovšem chronologicky. :)

KočkomilkaJana
09.09.2020 2 z 5

Dokud se od té půlky knihy nezačne do případu montovat i historie a postižená dcera jednoho z policistů, jde o hezký souhrn základních klišé pohledů na atraktivní znásilněné ženy a předsudky vůči starším mužům. Vše je silně citově podbarveno, tedy zůstat s chladnou hlavou jde jen těžko. Nedejbože když se objeví kyberšikana. V tu chvíli dostává zabrat celý tým, snad kromě Štiky - každý na své frontě má problémy a přesto pracuje na 110%. Ani to, že jsou všichni téměř superhrdinové v oblasti zvládání únavy a stresu a tíže toho, co se děje dětem a mladým lidem, nesnižuje kvalitu knihy tolik, jako právě to odsunutí na druhou kolej “větším případem z předchozích dílů”. Ono totiž vyšetřovat především vraždu, ale k důkazům přicházet jen tak aby se neřeklo, náhodou a ze zvláštních zdrojů extra neupoutá. I když to je všechno zabaleno tak perfektně, jak to umí s nábytkem jenom Ikea.

Crimidetectiv
25.07.2020 3 z 5

Na knihu jsem se těšila. Ze začátku to bylo hodně zajímavé, ale postupně kapitola co kapitola to bylo horší a horší. Místo čtení jsem se snažila najít jinou zábavu. A to čtu ráda. U mě je i problém, že i když kniha není tak zajímavá nebo spíše mě nebaví, tak chci vědět jak to dopadne. A tak jsem to nakonec dočetla, ale trvalo mi to takhle dlouho. Musím říci, že u jedné příležitosti jsem měla fakt strach, ale nakonec přišla úleva, která mi vykouzlila úsměv na rtech. Vraha jsem uhodla, i když motiv jsem měla jiný. Nebo spíše šlo i o záměnu jmen. Ale vrah jako vrah. Musím říci, že kniha mě zklamala. Čekala jsem od toho víc. Ale je pravda, že napětí u mě vyvolala, takže dávám aspoň 3*.

Marcik7
18.10.2019 3 z 5

Tato kniha se mi nečetla příliš lehce, i když zápletka byla vymyšlená velmi dobře. Snad to byl problém špatného překladu.

SilvieSisinka
16.10.2017 4 z 5

Tedy přečteno ale docela zklamaná.Přitom by kniha mohla mít hodně napětí.První tři díly nejlepší,pak trošku slabé.Uvidíme co bude dál :-)

Dagmara36
11.10.2017 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem.

MonicaMonique
17.08.2017 3 z 5

Za mě tedy nejslabší díl ze série. Přesto jsem knihu zdolala na jeden zátah.

BlackWidow
20.03.2016 4 z 5

Velice jsem se těšila na páté pokračování Hammarbyjské série,ale trochu mě kniha zmátla. Ze začátku jsem se v tom trochu ztrácela,trochu se to tam jakoby motalo páté přes deváté,ale ten konec to pak docela vylepšil. Ale jinak je celá série moc čtivá a dobrá. :)

konicekbily
17.02.2016 2 z 5

Osobně považuji Hammarbyjskou sérii za překombinovanou, zbytečně do šířky rozvětvenou. Chybí mi tu "tah na branku" a jasné vysvětlení při ukončení každého případu.

RADOST
08.02.2016 4 z 5

Celá série stojí za přečtení. Milovníkům detektivek přinese nejen napětí a potěšení z odhalování podstaty příběhů, ale i nástin určitých problémů a rizik, z nich vyplývajících.

asterixka
08.01.2016 4 z 5

Bohužel, za mě také nejslabší z celé série, odříkávání bez napětí, dost nudných pasáží, jako by se Hammarbyjské kouzlo někam vytratilo.... snad bude příště líp...

Izu
26.11.2015 4 z 5

Za mě opět špičková kniha.

Hella
22.11.2015 3 z 5

Ač nerada, i já se musím připojit slabším hodnocením, resp. 3/5. Hammarbyjskou sérii jsem si od první knihy zamilovala a nedočkavě vždy čekám na další díl, nicméně v případě dílu č. 5 bylo těšení přehnané... chvílemi jsem dokonce ztrácela ve spletitém příběhu nit. Těšilo mě dlouho očekávané odhalení a strašně mě rozčilovala Jenny, ale jinak zkrátka nic moc. Snad bude šestka lepší.

macer1991
04.11.2015 3 z 5

Asi som mala velke očakavania..... pre mňa najslabšia kniha v sérii . Prva polovica knihy bola nudná , bez príbehu . Záver bol sice zaujimavy , ale nedobehol to na viac ako 3***

severská krimi švédské detektivky

Carin Gerhardsen