Efča59 Efča59 komentáře u knih

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Tohle bylo náročné čtení, asi jedna z nejnáročnějších knih letošního roku. Prvních sto stran boj s tím, zda knihu neodložit, ale vydržela jsem hlavně kvůli čtenářské výzvě. A vyplatilo se to. Celá kniha je vlastně o nenaplněné lásce jednoho muže k ženě, která se provdá za jiného a o jejich životě do doby, kdy se jako staříci dají opět dohromady. Jazyk knihy byl úžasný, ale často jsem bojovala s popisy a vyprávěním příběhů o láskách, které vlastně s dějem souvisely jen okrajově. Byla to již moje několikátá kniha od Márqueze, ale pro mě rozhodně čtenářsky nejnáročnější. Po dočtení mi ale zůstává zvláštní pocit, že to nebylo vůbec špatné, literárně zvláštně dokonalé ????.

29.11.2018 3 z 5

Ovoce poznání Ovoce poznání Liv Strömquist

Tak tohle byla bomba! Uznávám, že nemám moc s čím porovnávat, protože to byl můj první komiks od dob časopisu Kačera Donalda ????. Po spojení se sklenkou vína se jedná o dokonalou kombinaci na podzimní večer. Kniha je vtipná, ale i naučná, obsahuje i historické mezníky. Člověk se přece potřebujete dozvědět to, že pohádka o Šípkové Růžence vypráví vlastně o laxní puberťačce, která dostane menstruaci a je z této životní změny tak unavená, že vegetuje v bezvědomí a jejímu okolí to připadá jako sto let.

30.09.2018 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Bylo to drsné, jiné, ale mně se to prostě líbilo.

23.04.2018 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Musím souhlasit s vetšinou čtenářů. Přes rozvážný a možná zdlouhavý začátek se kniha rozvinula ve velmi příjemné čtení s řadou charakterních postav a poslední třetina už se četla doslova sama. Je to přesně ta kniha, co pohladí po duši.

Opět kniha, ke které jsem se dostala jen díky Čtenářské výzvě. Takže díky databáze :-)

12.12.2017 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Úžasná kniha.. Perfektní jazyk a silné téma... Doslova jsem ji zhltla. Určitě to není poslední kniha od teto autorky.

24.06.2017 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Pohlazení po duši

09.01.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Na mě bylo těch vražd asi moc :-) na druhý pokus jsem knihu dočetla. Za mě průměr. Plus hvězda za krásnou obálku.

12.04.2020 3 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Pro mě celkem těžké čtení s velkým množstvím postav.

30.12.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Z počátku jsem se trochu ztrácela ve změti postav, ale ano, dobré to bylo. I když zatím mi stále nejlépe sedl Hotýlek.

09.12.2019 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Krásné, smutné a jednoduché zároveň. Ideální na to, abyste se dostali že čtecí krize. Naděje, že i když vše není tak, jak bychom si přáli, může to být úžasné.

10.11.2019 5 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Škoda, že se o této knize víc nemluví. Přečetla jsem ji na doporučení @penny_and_books v podstatě jedním dechem. Autorka brilantně popsala pocity matky spojené se ztrátou dcery a zároveň pocity sestry po ztrátě milované sestřičky. Některé tyto pocity ( a to hlavně pocit viny) a chování hlavních hrdinek má přesah do minulosti. Kniha je protkána citáty, které vlastní text skvěle doplňují. Za mě velké doporučení.

26.06.2019 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Knihu jsem začala číst s tím, že si přečtu něco lehčího, nějakou romantiku pro náctileté. Musím říct, že kniha rozhodně není pro moji věkovou skupinu, resp. 30+. Snažila jsem se představit, že jí budu číst před patnácti lety, ale i tak si nejsem jistá, že by se mi líbila. Na první čtyři sta stranách se vlastně nic neděje a vypadá to, že hlavní hrdinové budou jen kamarádi a veškerý děj se odehraje na posledních stech stranách. Pořád jsem čekala na to, kdy přijde nějaká akce, až jsem na konec knihu přečetla, ale celkový dojem je horší průměr, za mě bohužel nemohu doporučit.

23.05.2019 2 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

V první polovině knihy jsem trochu bojovala s vlastním předsudkem "njn zase kniha se zadepkovanou holkou v pubertě". Ale druhá půlka byla úžasná, autorce se skvěle podařilo vykreslit jednotlivé postavy a jejich charaktery a celkové vyznění knihy mě také zaujalo. Co všechno může způsobit smrt jedné mladé dívky....

28.02.2019 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Knihu jsme četly s rok a půl starou dcerou a jí se moc líbila. Strašidýlku říkala od začátku BUBU a knihu si stále prohlíží . Za mě trochu jednodušší, ale roztomilý a srozumitelný příběh.

12.09.2018 4 z 5

Já nevím, opravdu jsem se snažila tu knihu dočíst....ale posledních 100 stran jsem už jen proběhla. Rozhodně nemohu doporučit někomu, kdo už cestoval někdy sám s batohem na zádech. Nevím, jaký je autor ve skutečnosti, ale celá kniha je protkána "všeználkovstvím" a rádoby vtipy, u kterých jsem se ale nesmála.....Jedna hvězda alespoň za ilustrace.

29.10.2017 1 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Výborná kniha o lásce k synovi. Oddechové čtení. Bavila jsem se.

29.10.2017 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Po delší době je to český autor, který mě zaujal stylem psaní, jazykem, vyprávěním. Kniha se četla lehce, krásně plynula. I když neměla žádné dramatické zvraty, těšila jsem se vždy na další a další stránky.

11.08.2017 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Kniha je napsána krásným jazykem. Myslím, že přesně toto české literatuře chybělo. Určitě to není poslední kniha od tohoto autora.

15.04.2017 5 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Nejlepší a nejpravdivější kniha o rakovině, kterou jsem kdy četla. Jak píší ostatní, nevyrovnali se jí ani Hvězdy nám nepřály ani Něž jsem Tě poznala. Protože...takovéhle to opravdu je...

02.06.2016 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krátký příběh a úžasným jazykem a jak již někdo psal, s hlubokým podtextem.

11.11.2019 3 z 5