Edlik Edlik komentáře u knih

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Skvělé! Opravdu skvělé. Není to milovníky rychlých thrilerů, ale pro milovníky postupného odhalování a vyšetřování. U osobní části vyprávění vztahu mezi Strikem a Robin jsem měl velké nutkání s nimi zatřást a křičet na ně :-)

10.12.2019 5 z 5

Zahrada spáčů Zahrada spáčů Lisa Heathfield

Kniha má velký potenciál, měl jsem velká očekávání. Prostředí sekty je opravdu atraktivní. Tady ale příběh jen klouže po povrchu. Možná protože je příběh vyprávěný z pohledu dítěte... Škoda, že nebyla více odhalená minulost a konec knihy nešel trochu dál...

14.09.2019 3 z 5

Oběť Oběť James Carol

Zatím poslední díl série. První díl nastavil laťku docela vysoko. Druhy a ani třetí díl na něj nemá. Ale čtou se všechny hezky. Jen druhým dvěma rychle dojde dech.

31.08.2019 3 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Důstojné zakončení série. Za mě lehce slabší než Gemina. Byly i nějaké narážky, které bylo jasné jak na konci dopadnou. Ale jinak to byla opravdu zase skvělá jízda.

01.08.2019 4 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Za mě nejslabší díl série. Bohužel bude ještě čtvrtý díl... Ale už si ho asi jen nechám od někoho vyprávět. Kniha mě nebavila a musel jsem se nutit ji dočíst.

18.04.2019 3 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Opět kniha nezklamala. Příběhy z minulosti jsou zajímavé, konec jsem sice odhadl, ale i tak to bylo dobré čtení.

08.04.2019 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Za mě slabší díl série. Hlavní zápletku i s úplným odhalením na začátku jsem odhadl už před půlkou knihy. Jinak se kniha četla hezky a za chvilku byla přečtená.

19.03.2019 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Tento díl mě opět hodně bavil. Příběh z minulosti je tu hodně silný a zajímavý.

16.03.2019 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Tento příběh je trochu moc.... řekněme překombinovaný. Ale stále dobrý

09.03.2019 4 z 5

Pankhart Pankhart Camilla Läckberg

Opět super. Hlavni zápletku jsem odhadl před koncem, ale i tak se mi kniha moc líbila.

17.02.2019 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Skvělá kniha. Přečetl jsem ji jedním dechem. Příběh mě opravdu vtáhl a nemohl jsem přestat číst.

10.02.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Měl jsem vysoká očekávání. Bohužel nebyla naplněna. Čas, který čtenář tráví s hlavním vyšetřovatelem je docela omezený a většina příběhu se točí okolo jiných postav.

24.01.2019 2 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Kniha mi připomněla "To". Dokonce je to v knize i přímo zmíněné. Hodně dobře se čte. Měl jsem přečteno opravdu rychle. Konec se mi moc líbil. Byl opravdu originální. Tak teď si jdu přečíst asi nějakou pohádku na uklidnění a pak si koupím Trhlinu :)

09.01.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha se dobře čte. Pro mě je tu jedno ALE... líbí se mi, že hlavní postava není detektiv, policista nebo tak něco, ALE a pozor SPOILER ... určitě by neměl být něco jako terminátor, největší odborník na sériové vrahy atd... Tohle mi přišlo moc přestřelené.

06.01.2019 3 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Opravdu skvělá série. Tento díl je podle mě jeden z nejlepších a přečetl jsem knihu za 2 dny. Děj krásně utíká a nemá zbytečné odbočky a zdržení.

28.12.2018 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Ze začátku mě kniha vůbec nechytla a bylo pro mě doslova utrpení se tím prokousat, ale spíš z důvodu, že mě vadila Emma. Tím, že není věrohodná vypravěčka. Asi mi úplně nesedí tento žánr. Druhou polovinu knihy, jsem ale přečetl na jeden zátah.

19.12.2018 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Tak já vám nevím.... Trvalo mi dlouho se začíst. Pak mě docela rušilo střídání kapitol z roku 1983 a "současnost". Ale asi mě docela zklamal závěr a nebo jsem opravdu už hodně zmlsaný.

05.12.2018 3 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Trochu jiný než předešlé díly. Ale pořád hodně slušné, čtivé.

15.11.2018 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Trvalo mi dlouho se knihou prokousat a vlastně jsem dlouho nevěděl jestli se mi ta kniha líbí a nebo ne. Co naprosto rozhodlo bylo až skoro na konci knihy v Happy Jack - nechci více spoilerovat. Škoda, že u nás nejsou další díly.

05.09.2018 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Absolutně úžasná kniha. Připadalo mi to i hodně autentické, to jak by takový kluk myslel. Myslím, že knihu by si měli přečíst rozhodně všichni rodiče, kteří mají děti ve věku okolo 13 - 14 let. Pokud by se něco takového týkalo i jich, tak by aspoň věděli, že ta reakce může ovlivnit vztah s jejich potomkem po zbytek života.

23.08.2018 5 z 5