Edlik Edlik komentáře u knih

Gemina Gemina Amie Kaufman

Asi ještě větší jízda než Illuminae. Tím, že už víte jak je kniha psaná se i mnohem rychleji začtete a co příběh? Super! I zvratů bylo pár co jsem nečekal. Kde je ten třetí díl?

21.08.2018 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Mě se kniha líbila. Líbí se mi právě i to pozadí a problémy vyšetřovatelů.

09.08.2018 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Sympatická hlavní postava. Hezky vystavěný příběh a i ostatní postavy jsou v pohodě. Rozhodně se pustím do dalších dílů.

27.07.2018 4 z 5

Smrtelná rána Smrtelná rána Thomas Enger

Absolutně nejlepší díl série a skvělé zakončení, líbí se mi jak se celý příběh postupně vyvíjel až do finále. Skvělé!

19.07.2018 5 z 5

Horká půda Horká půda Thomas Enger

Zatím rozhodně nejlepší díl! Opravdu super. Musím si hned pořídit další :-)

13.07.2018 5 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Bohužel za mě celkově zklamání. Dlouho mi trvalo se knihou prokousat. Postavy mi nepřišly dostatečné propracované a čekal jsem asi "větší" finále.

08.07.2018 2 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Rozhodně horší než první díl. Zabralo mi týden se přes ni dostat. Třetí díl mám tak ho zkusím a snad bude lepší.

29.06.2018 2 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Kniha je takový YA distopický standard. Co mi chybělo bylo větší vysvětlení situace ohledně republiky a záplav. Na druhou stranu co by bylo v dalších dílech :-)

21.06.2018 3 z 5

Z hovna bič Z hovna bič C. D. Payne

Upřímně nic moc... Od C. D. Payna jsem četl Mládí v Hajzlu a to se mi hodně líbilo, i Nestydaté plavky jsou ok. Ale bohužel tato kniha je hodně slabá. Prakticky nulový vývoj hlavní postavy... Dannyho projev jakoby z oka nebo kopírky vypadl od jiných Paynových hrdinů.

17.06.2018 2 z 5

Instinkt dravce Instinkt dravce Thomas Enger

Henning je opravdu sympaťák. Líbí se mi, že příběh, který se prolíná všemi díly není jen do počtu a je vlastně to hlavní co čtenáře zajímá.

13.06.2018 5 z 5

Fantomová bolest Fantomová bolest Thomas Enger

Oproti prvnímu dílu velký posun! Příběh chytne a nepustí a je krásně zamotaný. Hned začínám další díl.

07.06.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Super kniha. Co říct abych toho moc neprozradil? Představte si svět, kde můžete skočit z mrakodrapu, rozplesknout se dole a za pár dní vás zase dají dohromady. A v tomhle světě se někdo jako "Dexter" a jemu podobní starají o to, aby se naše malá modrá planeta nepřelidnila. Někteří to dělají podle statistiky, někteří to dělají náhodně a někteří pořádají hromadně masakry a většina z nich je za to oslavována. Krásná představa, že?

01.06.2018 5 z 5

Jeho slovo je zákon Jeho slovo je zákon Ed McBain

Můj první McBain.... a zároveň poslední.
Knihu jsem ani nedočetl, je sice útlá (jen 150 stran), ale pro mě byla opravdu nudná. Hlavní vyšetřovatelé jsou jen figurky bez nějakého charakteru. Možná je chyba nečíst od začátku... nevím. Každopádně pro mě zklamání.

29.05.2018 1 z 5

Život v Třetí říši - Každodenní život v nacistickém Německu mezi lety 1939-1945 Život v Třetí říši - Každodenní život v nacistickém Německu mezi lety 1939-1945 Paul Roland

Napsané dobře a čtivě, což je hodně důležité. Téma není moc běžné a do teď jsem ho nikde v dokumentech nezaznamenal. Rozhodně doporučuji.

27.05.2018 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Po Chlapci v pruhovaném pyžamu přichází Chlapec na vrcholu hory. Kniha je psaná podobným stylem z pohledu naivního dítěte. V téhle knize ale hlavní představitel časem o nevinnost přijde.

23.05.2018 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět skvělé. Nechybí napětí a příběh je zamotaný. Vrah je naprosto nelítostný a vraždy jsou neuvěřitelně brutální. Většinou mi to nevadí, ale několikrát se mi opravdu udělalo špatně. Pro slabší povahy to místy může být až moc drsné.

21.05.2018 5 z 5

Broskve pro otce Francise Broskve pro otce Francise Joanne Harris

Po druhém díle jsem měl docela obavy, ale třetí díl mi přišel mnohem lepší a čtivější než díl druhý. Téma je dost aktuální příběh vás nutí číst dál a dál. Konec mi ale přišel až moc rychlý a mohl tam být aspoň krátký epilog. Další díl už by příjít nemusel...

18.05.2018 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Začal jsem sérii od prvního dílu a už mám koupené všechny ostatní. Hunter je mi sympatický a oproti severským krimi je mnohem pozitivnější a může ho mít čtenář rád :-)

14.05.2018 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Od přečtení Šesti vran jsem čekal, kdy vyjde a zároveň jsem se trochu bál, že už to nebude takové... Pak jsem začal číst a měl vnitřní boj. Číst pořád protože mě zajímá jak to dopadne a nebo si aspoň trochu knihu šetřit? Příběh je zamotaný stejně jako v předešlém díle . Moc se mi to líbilo. I zakončení je dobré, pokud by nebyl další díl tak to nevadí, ale pokud by další díl měl být jako dva předešlé... tak sem s ním hned :-)

14.05.2018 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Naprosto jiný pohled na nacistické Neměcko a holocaust z pohledu 9ti letého Bruna. Pokud by knihu četlo také dítě tak se mu kniha bude také líbit, a nic drastického tam nenajde. Ovšem pro někoho kdo ví... je to něco jiného. Moc se mi líbí myšlenka, že stačí málo a nikdo nepozná rozdíl mezi němcem a židem.

01.05.2018 5 z 5