Ebeca Ebeca komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Je to čtivé. Ale to je asi tak všechno. Za týden zapomenete, o čem to bylo, jen zůstane naprostá pachuť ze světa, jaký autorka podává. Všichni jsou nějak pokřivení, podvádí se nesnáší se, jsou omezení. A to mám depresivní knihy ráda. Jenže tohle není depresivní, ale jen hnusné. Za mě béčková literatura, která má ještě navíc absurdně useknutý konec.

25.04.2022 1 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Dlouho se mi nestalo, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Přečteno za jeden den a je mi z té knížky hodně smutno. Ale bylo to naprosto skvělé čtení.

24.10.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Hodně silná, depresivní knížka. Přečtená za pár hodin. Dala bych jí jako příručku všem rodičům. Na tuhle budu myslet asi hodně dlouho.

04.02.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Já asi půjdu proti proudu. Ano, bylo to čtivé, zvládla jsem to přečíst za pár hodin (ona ta knížka taky není moc tlustá, kdyby byla vytištěná normálním písmem, je jí polovina), autorka má dar slova a patří k mým oblíbeným. Musím říct (napsat), že nic tak odporného jsem už dlouho (možná nikdy?) nečetla. Kniha nemá jediný světlý moment, je to jedna velká deprese a hnus. Což nemusí být špatně. Ale tady mi to celé přišlo tak nějak prvoplánové, s úmyslem šokovat a uvést čtenáře do deprese, za každou cenu. Nevím. Často čítám, že je kniha silná, ale mně přišla prostě jen hnusná.

20.04.2023 2 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) Autorku mám hodně ráda (nechápu, proč jsou lidé, kteří neustále omílají, že česká literatura nemá kvalitní autory, protože zrovna Petra Dvořáková psát umí). Kniha opět vtáhla do děje a nepustila. Nikdy jsem nemyslela, že dokážu mít soucit s člověkem, jakým je hlavní hrdina. A samozřejmě, knížka temná a depresivní - což je, za mě, super!

30.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Já nevím… Ze začátku se to četlo hezky, od půlky už to bylo utrpení. Rozhodně se nejedná o cestopis, spíš mi to přišlo jako velká srážka s egem (“podívejte se, jak jsem vtipná a cool, že chodím s batohem”) a přejitřelé fňukání. Každý se někdy rozešel s někým, koho miloval, skoro každý přišel o milované zvíře. Když si člověk koupí cestopis nečeká, že bude číst o tom, jak po rozchodu končí život, ani o tom, jak si někdo zpopelní psa a tahá ho po horách. To se chce spíš jednomu klepat si na čelo. Plus styl psaní není žádné veledílo. Tři hvězdičky za cestopisnou část a hezké fotky.

30.06.2022 3 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Asi nejlepší kniha, co zatím Ladislav Zibura napsal. Možná je to tím, že je o domově :o)

08.05.2022 5 z 5

Druhé království Druhé království Rebecca Gablé

Skvělá knížka, čtená nesčetněkrát. A k bitvě u Hastingsu: Autorka na konci druhého dílu uvádí, že ke zranění krále Harolda do oka nedošlo a výšivka na tapisérii byla vykládána chybně. Takže tak :o)

10.08.2018 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Nevím, jak se na tuhle knížku dívá člověk, který sám sobě nikdy neublížil.... Ale pro mne hodně silná kniha a všechny hvězdičky...

10.08.2018 5 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Kniha z Pacifické hřebenovky byla čtivá, z Evropy už moc ne a tohle je jedna velká hrůza. Klidně by se to mohlo jmenovat "Slepice na čundru" a nešlápli byste vedle. Teda, ona nechodí na čundry, ona "hajkuje". Pokud si chcete přečíst cestopis o Čechách, s touhle knížkou totálně šlápnete vedle. Nedozvíte se totiž skoro nic. Pokud si chcete přečíst deníček jakési holky, která jí se psem z jednoho talíře, je to knížka pro vás. O místech, které prochází, vlastně vůbec nepíše, píše o psovi, o tom, jak strašně miluje svého přítele - zase, s kterým už není - zase, (ze slova "zapuclíkovat se" nebo "zalžičkovat se" mám totální osypky, je to tam snad padesátkrát), o tom, že nemá ráda komáry, asfalt, co měla k snídani, co k obědu, co pila, co nepila, co si dala k večeři, že neměla večeři. A to pěkně každý den! Naprosto nic neříkající a únavné. Fotky hezké. Chcete vidět, jak vypadá krajina na stezce Českem? Nedozvíte se. Na všech fotkách je ona nebo pes nebo ona, pes a cizí lidi, u kterých stejně moc nepoznáte kdo je kdo a v paměti nezanechají sebemenší stopu.
Všechno podávané stylem slohovka na základní škole. A samozřejmě nesmí chybět básnička! Pokud máte rádi poezii, přeskočte ji. Stejně jako v předchozích knihách.
Doporučuji si přečíst Ziburu. To má alespoň nějakou úroveň a něco se dozvíte. Jo a taky se zasmějete. Tahle knížka by měla být vtipná. Není.

17.08.2023 odpad!

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Dechberoucí a okouzlující.

18.03.2018 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Už dlouho jsem u knihy nebrečela, ale tahle mě dostala. Chvílemi byl příběh trochu roztahaný, za to ubírám hvězdičku. Doporučuji všem lidem s kladným vztahem ke kočkám. Pokud kočky rádi nemáte, sáhněte raději po jiné knize :o)

24.03.2023 4 z 5

Já vím, že je autorka vyzdvihována, ale tahle kniha byla pro mě svým přeskakováním mezi dějem, historií a vysvětlivkami jedna dlouhá, zmatená nuda. Bohužel.

29.03.2022 odpad!

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Skvostná fantasy

30.11.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ze začátku zdlouhavé, pořád jsem čekala, kdy se něco začně dít, pak už se něco jakoby dít začalo, ale vlastně se nestalo nic... Ale stejně mě ta kniha vtáhla, a i když mi to nepřipadalo ani trochu strašidelné, něco na té knížce je, co se zakousne a vlastně ani nevím, co si o ní mám myslet, ve smyslu, zda si autor údajné rozhovory s Igorem vymylel nebo ho opravdu někdo kontaktoval... Což je asi nota, na kterou spisovatel vsadil (dle mého úspěšně). Nejvíc mi ale bylo líto té želvy :o)

10.08.2018 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Super, i když místy mi to přišlo zbytečně moc vleklé... Ale celkově čtivé i přes neskutečné množství technických údajů.

10.08.2018 4 z 5

Říše trav – Svazek 1 Říše trav – Svazek 1 Tad Williams (p)

Je tak úžasné se po letech vracet mezi staré známé do Východního Ardu... Tad Williams psát umí a já jen doufám, že Laser-books celou sérii dopřeloží a dovydají.

28.06.2022 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych nedokázala odložit knihu, dokud ji nepřečtu. A to nejsem žádný velký fanoušek sci-fi, ale tahle kniha mě vtáhla a nepustila. Hvězdičku dolů dávám za pár mně nejasných věcí (jak mohl hlavní hrdina někoho poslat při soubojích do nemocnice, když se to údajně nemohlo stát?) a trochu mi splývaly vedlejší postavy, byly moc nevýrazné. Ale celkový zážitek z knihy mi to nepokazilo.

21.04.2022 4 z 5

Zrada Zrada Rebecca Gablé

Báječné, skvělé, jen mne mrzí, že nebylo přeloženo víc autorčiných knížek.

Krajina ledu Krajina ledu Eowyn Ivey

Dlouho jsem se do ní odhodlávala a byla to chyba. Kniha mne naprosto pohltila. Líbila se mi mnohem víc, než autorčina prvotina "Dcera sněhu", rozhodně stojí za přečtení. Jen ten konec mi přišel takový... Rychle useknutý.

28.06.2022 5 z 5