DreamR DreamR komentáře u knih

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Super, mega, giga. Stejně jako celá série. The best of.

26.01.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

V případě této knihy jsem se trochu nechal unést mediálním hype a ve čtení ji upřednostnil před jinými knihami, které jsem měl v plánu. Nicméně toho v žádném případě nelituji a musím konstatovat, že za mě si ocenění "bestseller" určitě zaslouží. Po dlouhé době kniha, která mě chytla a nepustila. Mohu jenom doporučit.

22.10.2016 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Prostě další Kulhánek.

29.03.2014 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Klasická divočina od Kulhánka. Akorát, že čím víc toho člověk od něj přečte, tím víc může odhadovat směr děje. V podstatě ve všech mnou zatím přečtených dílech se vyskytuje nějaký téměř nezničitelný hlavní hrdina, který najde zásobárnu zbraní a jde likvidovat upíry/zombíky. Ale abych jen nekritizoval, je to prostě Kulhánek a člověk ví co ho čeká a prostě si u těch litrů krve a dalších tekutin odpočine.

25.03.2014 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Tahle kniha mě tak nějak spíš zklamala. Četl jsem lákavé komentáře a doporučení a po přečtení dalších děl od autora jsem se na ní těšil ale teď nevím. Přečetl jsem ji velmi rychle protože mě prostě nebavila. Přišlo mi to jako číst různé rodokmeny a dějepis a stejně jsem nevěděl kdo a co je kdo.

25.03.2014 3 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Naprosto strhující pokračování výborného prvního dílu.

13.03.2014 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Naprosto výborná kniha. Sice jsem podle předchozích hodnocení tušil, že se jedná o zajímavý počin ale skutečnost byla ještě o mnoho lepší. Jak jsem se do ní začetl, hledal jsem každou volnou chvilku, abych mohl pokračovat. Už se nemohu dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

17.02.2014 5 z 5

Válka trpaslíků Válka trpaslíků Markus Heitz

Ani druhý díl nezklamal a opět se jedná o výborné čtení.

06.01.2014 5 z 5

Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur Václav Cílek

Naprosto výborná kniha nebo spíše obsáhlá sbírka studii na často probírané téma a to z různých pohledů. Kniha je doslova přeplněná informacemi a po jejím přečtení si člověk udělá tak nějak kompletní obrázek o fungování společností a jejich postupného zániku, resp. transformace na jinou a to ve velmi širokém časovém období. Docela dlouho trvalo než se mi dostala do rukou a o to víc jsem se do ní ponořil. Dané téma mě velmi zajímá protože nevěřím na konec světa ve smyslu, že náhle přiletí nějaká záhadná planeta Nibiru a zničí Zemi, někdo vypne vypínač a bude konec apod. Kdežto zde rozebírané téma, kdy společnosti skončí na úbytě díky své rozbujelé byrokracii a postupnému rozkladu struktury společnosti mi dává podstatně větší smysl. Ke knize se ještě určitě při nejbližší možné příležitost vrátím.

31.12.2013 5 z 5

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

Naprosto výborná kniha, která mě nadchla podstatně víc, než Hobit od Tolkiena. Tento příběh by se měl zfilmovat a to by potom byl filmový trhák. Bez váhání pokračuji na další díl.

26.12.2013 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Kniha mě hodně zaujala a hned jsem věděl, že další díly budou následovat. Tenhle první díl je asi možná ze všech nejlepší ale jenom o maličký kousek. Za přečtení stojí všechny a po přečtení prvního dílu je to v podstatě povinnost. Filmovou verzi jsem neviděl a ani po tom netoužím.

11.12.2013 5 z 5

Švýcarský Robinzon (převyprávění) Švýcarský Robinzon (převyprávění) Bohumír Polách

Knihu jsem přečetl 2x a musím říct, že mě zaujala víc, než původní Robinson od Defoa.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Moje první a osudové dílo od Deavera, která na dlouhou dobu určilo, co budu číst. Nezapomenutelný Rhyme a pointa, že nakonec je vždycky všechno jinak, než se možná celou dobu může zdát. Jeden z mých nejoblíbenějších autorů vůbec.

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Nevím co napsat. První cca polovina knihy skvělá a poutavá ale v pozdější části jsem nějak nestíhal rozumět tomu, co se tam děje. Závěrečná pointa mi tak nějak utekla úplně. Škoda, předcházející věci od Glukhovského mě oslovily víc.

11.12.2013 3 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Na svoji dobu naprosto výborné sci-fi a nedivím se informacím, že při rozhlasovém vydaní knihy začali Američané (!) panikařit, považovali příběh za skutečné zprávy a připravovali se na invazi mimozemšťanů.

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Druhý díl mě oproti prvnímu docela zklamal. Zpočátku to vypadalo zajímavě ale na první díl to prostě nemá.

11.12.2013 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Ze začátku takový ponurý příběh z postapo moskevského metra. Velmi mě překvapil závěr, který jsem opravdu nečekal. Nakonec musím ohodnotit na výbornou.

11.12.2013 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1,2 Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1,2 Jaroslav Hašek

Nevím proč ale filmová verze s Rudolfem Hrušínským se mi líbila podstatně víc. Knihu jsem přečetl, abych věděl, jaká je knižní verze. Místy to bylo pro mě trochu chaotické a hůře srozumitelné ale vydržel jsem. Asi bych doporučil zůstat spíš jen u nezapomenutelné filmové verze.

11.12.2013 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Nejdříve jsem viděl naprosto výborně zfilmované a poté si přečetl snad ještě lepší knihu. Neuvěřitelný příběh, na kterém je ukázáno, co všechno se může stát a nikdo si nemůže být jistý před ničím. Jestli to jen podobně opravdu v té době probíhalo, jsem rád, že žiju v "civilizovaném" 21. století. Ten příběh je prostě masakr.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

U téhle knihy jsem docela nechápal. King opět ukázal, že má neuvěřitelnou fantazii a místy jsem měl husí kůži při čtení některých pasáží. Jeden z mých nejvíc nejoblíbenějších autorů prostě umí.