DreamR

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

V případě této knihy jsem se trochu nechal unést mediálním hype a ve čtení ji upřednostnil před jinými knihami, které jsem měl v plánu. Nicméně toho v žádném případě nelituji a musím konstatovat, že za mě si ocenění "bestseller" určitě zaslouží. Po dlouhé době kniha, která mě chytla a nepustila. Mohu jenom doporučit.

22.10.2016

Noční klub - díl druhýNoční klub - díl druhýJiří Kulhánek

Prostě další Kulhánek.

29.03.2014

Noční klub - díl prvníNoční klub - díl prvníJiří Kulhánek

Klasická divočina od Kulhánka. Akorát, že čím víc toho člověk od něj přečte, tím víc může odhadovat směr děje. V podstatě ve všech mnou zatím přečtených dílech se vyskytuje nějaký téměř nezničitelný hlavní hrdina, který najde zásobárnu zbraní a jde likvidovat upíry/zombíky. Ale abych jen nekritizoval, je to prostě Kulhánek a člověk ví co ho čeká a prostě si u těch litrů krve a dalších tekutin odpočine.

25.03.2014

SilmarillionSilmarillionJ. R. R. Tolkien

Tahle kniha mě tak nějak spíš zklamala. Četl jsem lákavé komentáře a doporučení a po přečtení dalších děl od autora jsem se na ní těšil ale teď nevím. Přečetl jsem ji velmi rychle protože mě prostě nebavila. Přišlo mi to jako číst různé rodokmeny a dějepis a stejně jsem nevěděl kdo a co je kdo.

25.03.2014

Zima světaZima světaKen Follett

Naprosto strhující pokračování výborného prvního dílu.

13.03.2014

Pád titánůPád titánůKen Follett

Naprosto výborná kniha. Sice jsem podle předchozích hodnocení tušil, že se jedná o zajímavý počin ale skutečnost byla ještě o mnoho lepší. Jak jsem se do ní začetl, hledal jsem každou volnou chvilku, abych mohl pokračovat. Už se nemohu dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

17.02.2014

Válka trpaslíkůVálka trpaslíkůMarkus Heitz

Ani druhý díl nezklamal a opět se jedná o výborné čtení.

06.01.2014

Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kulturKolaps a regenerace: Cesty civilizací a kulturVáclav Cílek

Naprosto výborná kniha nebo spíše obsáhlá sbírka studii na často probírané téma a to z různých pohledů. Kniha je doslova přeplněná informacemi a po jejím přečtení si člověk udělá tak nějak kompletní obrázek o fungování společností a jejich postupného zániku, resp. transformace na jinou a to ve velmi širokém časovém období. Docela dlouho trvalo než se mi dostala do rukou a o to víc jsem se do ní ponořil. Dané téma mě velmi zajímá protože nevěřím na konec světa ve smyslu, že náhle přiletí nějaká záhadná planeta Nibiru a zničí Zemi, někdo vypne vypínač a bude konec apod. Kdežto zde rozebírané téma, kdy společnosti skončí na úbytě díky své rozbujelé byrokracii a postupnému rozkladu struktury společnosti mi dává podstatně větší smysl. Ke knize se ještě určitě při nejbližší možné příležitost vrátím.

31.12.2013

TrpaslíciTrpaslíciMarkus Heitz

Naprosto výborná kniha, která mě nadchla podstatně víc, než Hobit od Tolkiena. Tento příběh by se měl zfilmovat a to by potom byl filmový trhák. Bez váhání pokračuji na další díl.

26.12.2013

Hry o životHry o životSuzanne Collins

Kniha mě hodně zaujala a hned jsem věděl, že další díly budou následovat. Tenhle první díl je asi možná ze všech nejlepší ale jenom o maličký kousek. Za přečtení stojí všechny a po přečtení prvního dílu je to v podstatě povinnost. Filmovou verzi jsem neviděl a ani po tom netoužím.

Švýcarský RobinzonŠvýcarský RobinzonJohann David Wyss

Knihu jsem přečetl 2x a musím říct, že mě zaujala víc, než původní Robinson od Defoa.

Sběratel kostíSběratel kostíJeffery Deaver

Moje první a osudové dílo od Deavera, která na dlouhou dobu určilo, co budu číst. Nezapomenutelný Rhyme a pointa, že nakonec je vždycky všechno jinak, než se možná celou dobu může zdát. Jeden z mých nejoblíbenějších autorů vůbec.

SoumrakSoumrakDmitry Glukhovsky

Nevím co napsat. První cca polovina knihy skvělá a poutavá ale v pozdější části jsem nějak nestíhal rozumět tomu, co se tam děje. Závěrečná pointa mi tak nějak utekla úplně. Škoda, předcházející věci od Glukhovského mě oslovily víc.

Válka světůVálka světůHerbert George Wells

Na svoji dobu naprosto výborné sci-fi a nedivím se informacím, že při rozhlasovém vydaní knihy začali Američané (!) panikařit, považovali příběh za skutečné zprávy a připravovali se na invazi mimozemšťanů.

Metro 2034Metro 2034Dmitry Glukhovsky

Druhý díl mě oproti prvnímu docela zklamal. Zpočátku to vypadalo zajímavě ale na první díl to prostě nemá.

Metro 2033Metro 2033Dmitry Glukhovsky

Ze začátku takový ponurý příběh z postapo moskevského metra. Velmi mě překvapil závěr, který jsem opravdu nečekal. Nakonec musím ohodnotit na výbornou.

11.12.2013

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1,2Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1,2Jaroslav Hašek

Nevím proč ale filmová verze s Rudolfem Hrušínským se mi líbila podstatně víc. Knihu jsem přečetl, abych věděl, jaká je knižní verze. Místy to bylo pro mě trochu chaotické a hůře srozumitelné ale vydržel jsem. Asi bych doporučil zůstat spíš jen u nezapomenutelné filmové verze.

11.12.2013

Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceVáclav Kaplický

Nejdříve jsem viděl naprosto výborně zfilmované a poté si přečetl snad ještě lepší knihu. Neuvěřitelný příběh, na kterém je ukázáno, co všechno se může stát a nikdo si nemůže být jistý před ničím. Jestli to jen podobně opravdu v té době probíhalo, jsem rád, že žiju v "civilizovaném" 21. století. Ten příběh je prostě masakr.

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

U téhle knihy jsem docela nechápal. King opět ukázal, že má neuvěřitelnou fantazii a místy jsem měl husí kůži při čtení některých pasáží. Jeden z mých nejvíc nejoblíbenějších autorů prostě umí.

Pod kupolíPod kupolíStephen King

Další parádní příběh od Kinga. Příběh graduje po celou dobu a další a další nové skutečnosti vyplavou na povrch postupně. Další z knih, od kterých je fakt těžké se odtrhnout a to má 944 stran...

CynikCynikJiří Kulhánek

Co dodat? Další brutální pokračování prvního dílu.

DobrákDobrákJiří Kulhánek

Můj první Kulhánek a od této knihy jsem ho hltal dál a dál. Monstrózní popis událostí a občas docela dost "divočina" ale jak se začtete, už není cesty zpět.

Profesionální válečník 1Profesionální válečník 1Richard Marcinko

K prvnímu dílu jsem se shodou okolností dostal při výkonu základní vojenské služby a na chvíli mě Marcinko pohltil. Zajímavý příběh bývalého člena speciálních jednotek SEAL a velmi čtivé především pro trochu militantnější povahy.

KatKatMartin Moudrý

Není to sice Kulhánek a určitě to není tak skvěle napsané ale z "povinnosti" po přečtení Kulhánkových dvou dílů jsem zvládl i tuto knihu.

Já legendaJá legendaRichard Matheson

Nejdřív jsem viděl film s Willem Smithem a až poté četl knihu. Musím, ač nerad uznat, že film se mi líbil víc, než kniha. Ze začátku dobrý ale postupem času mě to přestávalo bavit. Mám z toho rozporuplné pocity.

CestaCestaCormac McCarthy

Tahle kniha mě celkem dostala. Někde jsem četl, že by ji člověk neměl číst pokud je otec a má potomka. Nevěděl jsem proč a v té době jsem ani otec nebyl. Po přečtení neuvěřitelně popsaného příběhu, kdy otec se synem žijí jenom z toho co najdou a co mají nákupním vozíku, už tomu rozumím. Nedovedu si představit, že by tenhle příběh byl reálný, měl jsem z něho husí kůži.

Zaklínačka LotaZaklínačka LotaPetra Neomillnerová

Série o zaklínačce Lotě se mi moc líbí. Není to sice zaklínačka jako od Sapkowského ale svým naturálním způsobem ji autorka vykreslila velmi dobře.

19841984G. Orwell (pseudonym)

Tuhle knihu asi netřeba představovat. Velký bratr se dívá a tato kniha nesmí nikomu utéct. Přečetl jsem již 2x a asi ne naposled.

Sběratel polibkůSběratel polibkůJames Patterson

Když tuto knihu začnete číst, není už cesty zpět. Budete hledat každou volnou chvilku, abyste mohli přečíst další kousek příběhu.

KmotrKmotrMario Puzo

K této knize není příliš co dodat. Téma je to hodně známé a už jen samotný název každému napoví, o čem celá kniha bude. Místy brutální a velmi poutavé čtení.