douchova11 douchova11 komentáře u knih

Anatomie rodu Anatomie rodu Simon Mawer

Dobře napsaná rodinná kronika. Moc se mi v ději líbily vsuvky typu: “Skutečně se událo takto? Autor tak čtenáři připomíná, že se stále jedná o beletrii, tudíž vše nemusí být nutně historicky přesné… Přesto jsem se dozvěděla spoustu nových a zajímavých informací.

08.05.2024 5 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Taková oddechová, "stará" detektivka, která si tak nějak plyne svým poklidným tempem, občas se objeví nějaká ta mrtvolka a ke konci se celý případ zase v poklidném duchu vyřeší :-)

22.03.2024 3 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Tento typ knihy mě velice baví - dva jakoby rozdílné příběhy (každá kapitola je věnované jedné z postav) a na samém konci se tyto dva příběhy propojí :-óó.

22.02.2024 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tuhle detektivku zhltnete jedním dechem - dobře napsané, konec velice překvapivý.

22.02.2024 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Paní Chalupová má svoje společenské romány lepší a lepší - už se těším na další :-)))). To, že charaktery hrdinů nejsou úplně jasně propracované - spíš naznačené, člověka po dočtení nutí přemýšlet o tom, jací vlasně byli. Krásné, čtivé, smutné, pravdivé... prostě a jednoduše řečeno za mě 1*.

16.02.2024 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Moc hezké čteníčko, když si chce člověk zavzpomínat na knihy ze svého dětství.

05.02.2024 5 z 5

Petrohradské povídky Petrohradské povídky Nikolaj Vasiljevič Gogol

Vybrala jsem si knihu díky čtenářské výzvě a musím říct, že jsem byla mile překvapená . Čekala jsem kostrbaté a zbytečně rozvláčné čtení, ale ejhle - povídky se četly samy. Leckde se mi během čtení objevil i úsměv na rtech. To jsem vážně nečekala... Vřele doporučuji jako oddychové čtení a ke všemu ještě ve skvělém překladu

26.11.2023 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Co na to říct, Remarque je prostě REMARQUE :-))) Pro mladé čtenáře, kteří jsou zvyklí na dějově akční romány, doporučuji trpělivost - budou za ní odměněni krásným hluboce lidským příběhem.

08.10.2023

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Agatha Christie nikdy nezklame - zase jedna pěkná odpočinková detektivka se zajímavým rozuzlením :-)

27.09.2023

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Zase jedna dobrá česká detektivka, u který si člověk odpočine :-)))

25.08.2023 5 z 5

Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Miloš Doležal

Na začátku mě moc nevyhovovaly krátké kapitolky - přišlo mi to strohé. Ale postupně jsem zjistila, že právě tyto "strohé" informace dodávají knížce na dramatičnosti.

07.08.2023 4 z 5

V obležení V obležení Martin Nesměrák

Tento díl se mi zdál trochu slabší (dějově míň napínavý) než ten předchozí. Nicméně opět hezké a pohodové čtení :-)

05.06.2023 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Zase další příběh, který člověku zůstane i po přečtení viset v hlavě. Postavy nejsou vůbec "černobílé" - pod vlivem náročných okolností se občas dostanou i na špatnou stranu.... Když zná ale člověk souvislosti, dá se to pochopit.

24.04.2023 5 z 5

Smrt za úplňku Smrt za úplňku Matthew J. Costello

Mám moc ráda detektivky od M.J.Costella a N.Richardse, ale tentokrát pro mě docela zklamání - zajímavá zápletka, ale rozuzlení bylo prostoduché a bez jakéhokoli napětí :-(. Tak snad příště :-)

03.04.2023 3 z 5

Americký klub českých dam Americký klub českých dam Hana Parkánová-Whitton

Ráda si občas od Hany Whitton přečtu nějakou knihu z ne tak vzdálené minulosti a osvěžím si při tom školní znalosti :-))

27.03.2023 4 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Velmi čtivá kniha a zajímavý příběh o tom, jak si člověk může zpackat život. Aspoň, že všechno nakonec dobře dopadne .

11.03.2023 3 z 5

Případ zmizelých kormidelníků Případ zmizelých kormidelníků Jan Frána

Pan Frána opět nezklamal - dva pohodové detektivní příběhy, u kterých si člověk hezky odpočine a pobaví se.

24.02.2023 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Moc hezky napsané, ale musela jsem to číst po kouskách - tolik utrpení v jedné rodině, to se nedá zkousnout najednou :-(

20.02.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Oddychová detektivka - myslím, že zkousnu i další díly

29.01.2023 4 z 5

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Opravdu sem si čtení prvního dílu užila a určitě přidám i další (teda jestli budu stíhat plnit letošní čtenářskou výzvu ).

12.01.2023 4 z 5