V obležení

V obležení https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443800/bmid_v-oblezeni-bDE-443800.jpg 4 63 14

Strážci z Landštejna série

Poblíž hradu Landštejna dojde k zákeřnému přepadení kupecké karavany. Vzápětí jsou vyrabovány a vypáleny dva hospodářské dvorce, pokusu o náhlý přepad neujde ani hrad sám. Zaskočená posádka musí hledat účinnou strategii obrany proti nezvykle početné bandě neznámých ozbrojenců. Přibývá obětí i nezodpovězených otázek. Kdo jsou cizí nájezdníci? Odkud přišli? A pokud je někdo najal, kdo to byl a proč to udělal? Podaří se landštejnským vojákům pochytat nebezpečné záškodníky poschovávané v okolních lesích, odvrátit jejich útoky, a nakonec je definitivně zneškodnit?... celý text

likaf
21.02.2024 5 z 5

Skvělé čtení plné napětí. Kniha se mi moc líbila, dobře se četla. Doporučuji a už se těším na další díl.

douchova11
05.06.2023 4 z 5

Tento díl se mi zdál trochu slabší (dějově míň napínavý) než ten předchozí. Nicméně opět hezké a pohodové čtení :-)

janina74
22.05.2023 5 z 5

Báječné čtení.

certchlup
07.08.2022 1 z 5

Předně se nejedná o detektivku, ale exhibici autora, co všechno ví o středověku. Dost často si ale vymýšlí a uvádí čtenáře v omyl. Je to zřejmě způsobeno tím, že není historik, což se projevuje především v přímé mluvě.

Filatov
23.04.2022 5 z 5

Děj utíka strašně rychle. Z počátečního překvapení, kdy byl Landštejn napaden a lapkové měli jasně navrch se díky Bennovi, Odovi a dalším začíná karta obracet velmi rychle na stranu landštejnských. Než ale došlo k obratu, tak jim tahle partička docela zatopila. Tentokrát se pohybujeme víceméně jenom v okolí hradu Landštejn na rozdíl od prvního dílu.

Kerberos
04.03.2022 4 z 5

Další osudy Oda a jeho bratří, dobrodružné čtení plné bojů odehrávající se v česko rakouském pohraničí v době ,která není upřesněna žádným letopočtem.

Barbara182
14.02.2022 4 z 5

Povedené pokračování, hrad Landštejn se tentokrát ocitá v obležení nezvykle početné tlupy lapků... Líbí se mi, že hlavní hrdinové nejsou žádní hlupáci, ale umí vymyslet efektivní strategii, a navíc to jsou sympaťáci :-) Mělo to spád a moc dobře se to četlo, takové příjemně chlapácké, středověké dobrodružství :-) Už se těším na další díl :-)

Atara16
29.01.2022 5 z 5

No tý jo, kniha mě v knihovně zaujala obálkou. Jsem ráda, že jsem po ní sáhla - miluju hraničářova učně ( ale tak po 12 díl) a tohle mi přijde jako krásná náhrada- navíc v jedné knize začátek i konec! Těším se na další a vím že tuto chci mít vlastní :-)

Turlogh
18.09.2021 5 z 5

Znamenitý dobrodružný historický román se vším všudy, tak jako ostatně všechny čtyři knihy tohoto autora. Howgh.

jindrich7442
02.08.2021 5 z 5

Nový oblíbený spisovatel na poli historických románů. Již první díl jsem doslova hltal, druhý nebyl vyjímkou. Jediné čeho se obávám je kvalita budoucích příběhů, neboť frekvence vydávání nových dílů je neuvěřitelně vysoká. :)

Argony
28.07.2021 3 z 5

Některá slova v rozhovorech opravdu jak ze současnosti. Vše fantasie, nic není historicky podloženo.
Není to Niedl ani Vondruška, přesto číst se to dalo. Knihu je možné číst i samostatně, bez znalosti prvního dílu.

klarence
27.04.2021 3 z 5

krapet rozvláčnější místy, souhlasím s níže s hodnocení, že některé komentáře do té doby úplně nepatří, ale jinak se mi kniha líbila

Donatelo
17.11.2020 1 z 5

Takový "Rodokaps". Nejvíc mi vadil ten jazyk, kterým spolu postavy mluvily. To nebyl jazyk nějakých zbrojnošů z roku dvanáctsetcosi, ale jazyk z dvacátého století. Už tam chybělo jen "cool" a "hustý". Sorry jako.

kolacky
28.09.2020 4 z 5

Hodně dobré, jako první díl. Trochu moc se rozpovídal Odo u Zdeslava a hospodská v Rakousku, ale dá se to, s klidem. Doporučuju!